WIBgWS^ZJDIlTO-BaiT. GEMENGD! BESIGTEN, te Amsterdam in het Wapen van Medemblik, op den Dam, in het Vosje, achter de Oude Beurs, in de Beerenbijt, buiten de Utrecht- sche Poort, en bij P. J. Kolenbrander, Logementhouder in de Bel, op den hoek van den Haarlemmerdijk; te Haarlem, in de Kroon, in het Noord-Hollandtche Koffijhuis, in de Halvemaan, in de Roskam, op de Varkenmarkt, en in den Glazenwagenin de Spaarnwouderstraatte Alkmaar, in de Toelast, in den Burg en in het Wapen van Haarlem; te Hoorn, in het Onafgemaakte Schip en in den Doelen; te Purmerendebij den Kastelein Frikke; te Medemblik, in de Valk; te Nieuwediep, bij de Erven J. Bo ven en bij de Weduwe Ihnen; te Sliedrecht bij de Weduwe J. van der Vlies; te Buiksloot, bij Vuijk en Sitter; te Naarden, bij Jurrissen; te Muiden, bij P, Amersfoort; en te Driehuizen, bij Kerkvoogden. Zullende vier dagen vóór den dag der aanbesteding, en alzoo op Zaturdag den 18 October aanstaande, door de zorg van den Heer Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, de noodige aanwijzing worden gedaanen inmiddels zoo bij Z.W.E.G.als bij den Heer P. Caland, Ingenieur van den Waterstaat te Purmerende, en bij Kerkvoogden, de verlangde inlichtingen te bekomen zijn. HELDER en NIEUWEDIEP, 11 October 1851. M«n leest in hot Handelsblad van heden het volgendo berigt uit 's Gravenhage Do Schout-by-nacht J. EnslieDirecteur en Komman- da ut der Marine te Willemsoord, is in de residentie aangekomen. IIij heeft eene conferentie gehouden met den heer Hugenhol-tz lid yan de Tweede Kamer der Slaten-Generaal. Vervolgens hebben beiden een onderhoud gehad met den Minister van binnen), zaken. Ook de heer de Kokadjudant van den schout-by-nacht, bevindt zich in deze residentie. Uit een cn ander meenen sommigen op te maken, dat er met den heer Enslie onderhandelingen worden gevoerd, OTer de aanvaarding der betrekking van minister van marine. Dozer dagen antwoordde voor de criminele reglbank te Berlijn, een veroordeelde op do vraag van den President of hij iels had aan te merkendat hem de straf, waartoe hij veroordeeld was, to gering toescheen. Zelf gaf hij later te kennen, dat hij op grond daarvan wilde appelleren; met moeite kon men hem beduiden dut zulks onbehoorlijk was. Tc Lyon is eene Dame door een onbekende in den schouwburg met een dolksteek vermoord. De dader, een jongeling van 20 jaren, had volgens zijne verklaring, met den moord geen ander doel, dan het middel te vinden om ter dood gebragt te worden. Hij kendo zijn slagtoffer niet en zag deze dame voor do eerste maal. De vermoorde was eene jongo vrouw, die slechts 10 maanden gehuwd was, en in vergevorderde zwangerschap verhoerde. Te Edinburg heeft onlangs een vooorval plaats gehad hetwelk onder hen, dia het bijwoonden, grooton schrik en hij al de bewoners der stad algemeen leedgevoel verwekte. In eene builen de stad geplaatste menagerie waren, onder anderen, ook verscheiden grooto slangen ter bezigliging ge steld. Dc eigenaar, 'James Mayorsonvertoonde velo kun sten mei deze beesten, ten einde blijk te geven van hunne gehoorzaamheid en trouwheidwaardoor hij veel vermaard heid had verkregen. Bij deze vertooningen verscheen tel kenmale een jong meisje, Lucie genaamd, zijne nicht, die zich de slangen rondom het lijf deed kronkelen. Zij baar de algemecno verbazing door bare vermetelheid in het han teren der gevaarlyke dieren. Op den 28 Aug. was do me nagerie door een talrijk publiek bezocht. De schoone Lucie verscheen, gekleed met een kort rokje van witte zijde met blocmfeslons en naauw geregen Acurslijf; ook door de haren waren bloemen gevlochten. Zij maakte kunsten met onder scheiden slangen cn had juist een boa-constrictor om het lyf geslingerd, toen een wilde aap zich van zijne ketting losrukte en door het hok rondsprong. Een der oppassers poogde den aap to grypen, doch deze sprong op het meisje, waardoor do slang derwijze in woede geraakte, dat zij hare kronkelingen zoodanig vernaauwde, dat het ongelukkige meisje dood nederviel. Een onbeschrijfelijke angst dreef de toeschouwers van alle kanten uit do menagerie en lang bleven zy daar huilen slaan, om te vernemen of hel meisjo inderdaad reddingloos was verloren. Dit was ongelukkiglijk het geval. Niet dan met buitengewone moeite en behen digheid was hel den eigenaar der menagerie gelukt de slang zoo nabij te komen, dat hij haar met een schot den kop konde verbrijzelen. Het rampzalige meisje was echter ge heel plat gedrukt, zoodal haar hel bloed uit mond, neus en ooien was gedrongen. Op hevel van do politie moest de menagerie terstond worden gesloten. Op het Ëlysée-National schijnt men de lockomst met groole bezorgdheid te gemoet te zien, en de aanhangors van den heer Lodewijk Napoleon zijn steeds in het onze kere omtrent hetgeen hun staat te doen of to laten. De warme Bonapartislen verlangen, dat men onraiddelijk lol afdoende maatregelen zoude overgaan, op grond dat, zoodra de Wet gevende Vergadering weder hijeen zal zyn, do lijd daar toe zal zyn voorbijgegaan. Do meer omzigligo Bonapartislen houden steeds voldat men niets moot doenwant dat men in 'l minst niet zeker is van de ondersteuning der troepen. De Voorzitter zelf Iaat zich in het geheel niet uit. Niemand weet, wat men eigenlijk aan hem heeft. Velen zyncr vrienden vinden dit weinig bomoedigend voor de algemceno belangen dor bonapartischc partij. Burgerlijke Stand Tan li Sietober 1851. GEHUWD getne. BEVALLEN: J. Reioeri geb. Verschoor, D. M. Mens geb. Ooster ling, Z. N. Mooij geb. Visser, Z. LEVENLOOS AANGEGEVEN: 1. OVERLEDEN: J. Grooff, 11 m. C. de Jager, 20 j. H. M. heeft een uitstapje naar Seheveiiingcn gedaan. Do Koning heeft zich naar het Loo begeven. Prinses Uarianna is nog op Sicilië. In de Arnhemsche courant van 8 Ocl. leest men een fragment van eene (belangrijke) geschiedenis zonder begin en zonder einde. Op Corsika zyn 5 roovers door 160 soldaten uitgeroeid. De Carlislen zijn ijverig in de weer om de orde van zaken in Spanje omtekecren. De groote Mogendheden zijn sterk tegen de verkiezing van den prins van Jomvillo tot president van Frankrijk. In Tvsol is een berg van 2500 voel en te Rclford een paardenspel ingestort. Te New-York is een

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 3