maker op den Noordweg lo Middelburg, heeft in de laatste dagen meermalen lot liet nemen van proeven gewerkt, en is met welgevallen door onderscheidene personen gezien. Daar deze wagentjes kunnen ingerigt worden, om zoowel met do handen als door de voeten in hew.eging te worden gebragt, cn naar gelang do rijder zich meer geoefend heeft des te meer spoed maken, zoo zijn zij hijzonder geschikt voor degenen, die dagelijks een groot eind wegs te gaan hebben (voetboden en dergelijken maar ook tot particulier gebruik tot gezonde ligchaamsocfening voor jonge licdan op buitenplaatsen enz., kunnen zij als zeer dienstig voor aan gename tijdkorting worden aanbevolen. De aëllopodischo drie-wiels-wageneene uilvinding van den heer Bevis van Cambridge in 1832 of iels vroeger, wordt in beweging ge bragt door beurtelings de treden neder te trappen. Elke trede is door eone kruk aan do as der groole raderen be vestigd die door het beurtelings nedertrappen eene rond- loopende beweging verkrijgen, welke het geheele werktuig zulk eene snelheid mededeelt, dat men een groot uur gaans in minder dan een kwartier uurs kan afleggen indien men namelijk eenen goeden efTenen weg heeft. De sneiloopende vier-wiolige-wagen van Minderhoutlaat zich zeer gemak kelijk wenden, zoodat de rijder vlug kan uithalen en keerenen een geoefend stuurman met cenen straal van weinige voeten rond een boom, en met gelijke snelheid achter- en vooruit rijden kan. Zoodanige wagen kost slechts ƒ50 a ƒ60. De in den Staat van Ncw-York beslaande commissio voor de zaken betreffende de landverhuizing heeft onlangs ccue bekendmaking aan de eigenaars, gezaghebbers, con- signatarissen van schepen, in de haven van Now-York aan komende, uitgevaardigd, houdende dat alle gezaghebbers van schepen, welke vreemde reizigers in de haven van New- York aanbrengen, verpligt zullen zijn aan den mayor der stad New-York schriftelijk aangifte te doen, of zich onder hunne passagiers ook bevinden krankzinnigen, doofstommen, blinden, ziekelijken of verminkten, lieden boven de 60 ja ren, weduwen met kinderenvrouwen zonder haro mans met fumilien, onder vermelding van den naam en den ou derdom der leden van die familion, en eindelijk kinderen beneden de 13 jaren zonder hunne ouders; zulks op eene boete van 75 dollars voor elk persoonwaarvan de aangifte mogt blijken verzuimd te zijn. Voor alle personen, die geeno middelen van bestaan hebben, zoodat zij ten laste van het publiek zouden komen, zal ingevolge de wel, op boete van 500 dollars voor ieder verzuim, eene speciale cautie moeten worden gesteld. Daarenboven is bepaald, dat de vergunning om vreemde landverhuizers toe te laten te gen betaling van hel zoogenaamde comraulatiegeld van dollars, niet van toepassing zal wezen op personen, dio tusschcn 1 Dec. en 15 April van elk jaar te New-York aangekomen zijnde, van boord of uit die stad, door de go- zondheids-beambten, als aangetast door de scheepskoorts, naar het marine-hospitaal worden gozonden. Do zittingen der Wetgevende Vergadering te Parijs, zijn den ln dozcr hervat. Do boodschap des voorzitters is ingediend, en betgeen de gematigde meerderheid vreesdo, is geschied: hel hoofd der Republiek heeft namelijk ver klaard, dat, bij de op handen zijnde verkiezingen, hel al- gomcene stemregt behoorde le worden hersteld en do wet van 31 Mei afgeschaft. Do boodschap, door den voorzitter der Franscho Republiek bij do Wetgevende Vergadering ingediend omtrent den algemeenen toestand des lands, is hel on derwerp, waarop heden de algcmcene aandacht bijkans uil sluitend is gevestigd. De indruk, welke door dal stuk bui len de Vergadering is gemaakt, is niet minder ongunstigdan in de Kamer zelve. Do gematigde dagbladen zijn fel ver bolgen over de door den hoer Lodeicijk Napoleon aange nomen houding, en beschuldigen hem van opoffering der gewigtigste belangen des lands aan de vorderingen der Berg- parlijen zulks alleen uit eigenbelang en ten einde zich de ondersteuning dier partij le verzekeren bij de verkiezing van den Voorzitter in 1852. Do schrijvers van het gematigde hoofdorgaan le Journal de* Débats geven onbewimpeld le kennen, dat zij diep ternedcrgeslagen zijn wegens do door het Uitvoerende bewind voorgestelde maatregelen, en dat, welke schoonklinkende uitdrukkingen zijn gebezigd, en welke betuigingen ook door den Voorzitter zijn gedaan, omtrent zijne begeerte om de Democratie het hoofd te blijven bieden, niemand zich deardoor hoeft laten om den tuin leidenmaar dal elk zeer goed heelt bogrepen, wal de heer Bodewijk Napoleon wil, bij het voorstellen der vernietiging van do belangrijkste wet, welke onder zijne Regering is lot stand gebragt. Het lol der Duitsche vlncl zal weldra beslist zijn. Do commissie belast met het uitbrengen van een rapport, heeft reeds onderscheidene bijeenkomsten gehouden, waarvan het resultaat binnen kort hekend zal worden. Intusschen verneemt men, dat deze vaartuigen zich in een vrij goeden staat be vinden en nog langen tijd voor de zeedienst bruikbaar zijn. In weerwil hiervan, blijft het voortbestaan der Duitsche ma rine zeer twijfelachtig waarvan de oorzaak voornamelijk ligt in den vorm des Duitschen honds, bij hetwelk, althans in dit opzigt, zeer uiteenloopende belangen vertegenwoordigd zijn. Zoowel Pruissen als Oostenrijk streeft er naar om eene geheel onafhankelijke zeemogendheid to worden, waarbij de meeste overige Duitscho Staten eerder te verliezen, dan te winnen hebben. Naar men mede verneemt, zouden Dene marken en de Nederlanden het voortbestaan dier vloot, als bondseigendomongaarne zien. Naar men verneemt, heeft Engeland, ten gevolge der jongste zeer ernstige beraadslagingen van de bij den handel op Oost-Indie belanghebbende kooplieden, den bril- schen consul-generaal le Alexandria gelast, den bassa van Egyplo le bewegen, om zich in de eerste plaats aan de vorderingen van de \eihcvene-porte le onderwerpen, en vorlof te vragen tot bet aanleggen van de yzerbaan van de genoemde haven naar Caïro, terwijl te gelijk in Konstanli- nopel al de Brilschc invloed zou worden to werk gesteld om de Turksche Regering to doen besluiten, dit verlof le verleenen. Mogt dit op de eono of andere wijze mislukken, dan zou de Brilsche Regering, tol het erlangen van dit

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 2