Staten- Generaal. BEKENDMAKING. de schatkist doen ontstaan; maar liet schijnt toch niet wel denk baar, dat dit papier in zoo vele duizende handen verspreiddadelijk den weg naar de schatkist zonde opzoeken, en al het zilver daarin zoude verdringen, en wordt in den aanvang de schatkist niet in verlegenheid gebragt, dan herstelt zich het erediet spoedig en het muntpapier, dat zich door het gemak in do circulatie bijzonder aanbeveeltzal teruggehouden worden en niet meer uitsluitend naar de schatkist toestroomen. Ieder-die b. v. ƒ10ƒ20 naar cene andere plaats heeft tc verzenden, ieder die met meer dan 25-opreis is, heeft reeds liever het muntpapier, dan de rijksdaalders, die niet per post zijn te verzenden, of op reis lastig zijn te dragen. Deze allen houden reeds het muntpapier voor hun gebruik terug, zelfs dan, wanneer zij aan dc schatkist betalingen hebben te doen. In een landwaar behalve ecne gouden munt en ecne circulatie van credietpapier, waarvan het bedrag moeijelijk te bepalen, maar gewis alleraanzienlijkst isnog ruim 83 millioen aan zilveren specie voorhanden was, waar dc schatkist maandelijks ruim vijf millioen van de ingezetenen vordert en alzoo voor dat bedrag als het ware eene gelegenheid tot verzilvering aanbiedt, schijnt de uitgifte van tien millioen aan muntpapier geene gewigtigo bezwaren op te leveren. Nor. 14. Ingekomen bij de T. K. nota's van wijzigingen voor lioofdst. IX A en B der staatsbegrooting over 1852. De lieer mr. J. J. Beaujon, advokaat bij den H. Baad, wordt tot commies-griffier der Kamer verkozen. h 17. Id. 2 ontwerpen, een tot goedkeuring van art. 6, 7 en 8 der tusschen Nederland en Bruissen gesloten over eenkomst tot wering van den sluikhandel; het andere tot regeling van het muntwezen in W.-Indie en ter kuste van Guinea. Aan de orde is de beraadslaging over de begrootings- wetten voor 1852. De STAATSRAAD, COMMISSARIS des KONINGS in de Provincie Noord-Hollakd, V er willigt den belanghebbenden, dat do NIEUWE BRUG, gelegen in den grooten weg der le klasse No. 4, over dc Stadsgracht, buiten de Texelscke Poort te Alkmaarop Maandag den 24 November aanstaande, zoo ver voltooid zal zijndat de passage daarover weder ongehinderd kan plaats hebben. Haablem den 21 November 1851. De StaatsraadCommissaris des Koninrjs voornoemd Vak E W IJ C K. 211 S W S n D 11T 3 M'. HELDER en NIEUWEDIEP, 22 November 1851. Ofschoon hel terrein, benoodigd tot hel bouwen der nieu we koopvaarders sluisrondom afgeheind wordt, zijn wij van goederhand geïnformeerd, dat aan het fatsoenlijk pu bliek ten allen tijde do gelegenheid zal openstaan, om de werkzaamheden te bezigligen mits zich daartoe aan da Di rectie keet aanmeldende, gedurendo dien tijd, dal er gear beid wordt. Door den gemeenteraad van Texel zijn tot Wethouders verkozen de heeren P. Langeveld en J. L. Kikkert. Bij het departement van Marine is bcrigt ontvangen, dat de korvet ran Speijk den 29n Sepl. jl. ter inneming van drinkwater en ververschingen to Rio Janeiro binnengo- loopen is, en dal die korvet den 9n Üclobcr daaraanvolgende de reis naar Oost-Indie zoude* vervolgen. De schout-bij- nacht van der Plaat, benoemd kommaudanl van 's Rijks zeemagt in Oost-Indie en inspecteur der marine aldaar, het étal-major en de equipage waren volmaakt wel. Een der Antwerpsche dagbladen berigt, dal sedert eenige dagen ingenieurs bezig zijn met do waterpassing van hel terrein voor de voorloopigo uitbakcuing van den spoor weg, dio liet Belgische spoorwegnet met Nederland zal ver binden. In den avond van den 2den September is Zr. Ms. stoomschip Suriname, onder bevel van den luitenant ter zee der lste klasse P. Arkenbout Schokker, ter reede van Ba tavia terug gekomen van ecnen logt naar de Zuid- en Oost kust van Borneo. Do Suriname is, tijdens dcszelfs verblijf op die kust, dc Koestan-rivier opgostoornd tol voor do kampong Pagattan. Aldaar werd een bezoek afgelegd bij den vorst, en kweet de aan boord van hel stoomvaartuig zich bevindende com missie zich van de bevelen van het gouvernement, De bevolking van Londen, die tegenwoordig nagenoeg 2| millioen zielen beloopt, neemt elk jaar met 1/515 pel. toe, en zal dus, als het zoo blijft voortgaan, bij het einde dezer eeuw lot de ontzettende massa van 4,816,062 zijn aangegroeid. Voor do huisvesting van deze bevolking worden 160,535 akkers land en daarop 650,819 huizen vcreischt, hetgeeu eene uitbreiding der stad zou doen verwachten, grooter dan het dubbel der oppervlaktewelke Londen thans beslaat. JESurgerlijke SStansI van IS 22 jSoTeinber Ï85E. GEHUWD: J. Smit en E. Bakker. P. de Bruin en N. Schouten. BEVALLEN: A. Dijker »eb. Troost D. J. Philips geb. Veneka 1). C. '5. Verweijde geb. van Buuren D. A. Wegman geb. van der Veen 7.. A. iironner geb. Krul Z. N. Gerritsen geb. de Wijn D. LEVENLOOS AANGEGEVEN: 2. OVERLEDEN: G. W. Driessen 7 m. A. Zeeman G j. J. Duin- ker 79 j. A. Bronner 38 j. GEMENGDE BERIGTEN, ReFransche minister van marine was ïoorhoen hoogleeraar in do letterkunde. De aanstaande van den SOjarigeu gen, Gavaignac lelt 19 j. Te Uithuizen is een snoek gevan gen van 1,15 ned. el en 19^ oude ponden. In Zvvaben is cene vrouw van 40 j. voorspoedig en zonder adsistentie van 4 dochtertjes bevallen. In Groningen en Drenthe zijn Slingen geboren. Eene jufvrouw van 28 j. biedt zich aan als huishoudsterverlangt geen salaris, maar eeue aangena me behandeling. (Opr. 274). Generaal Narvaez is naar Madrid ontboden om tegenwoordig lo zijn bij de bevalling der koningin. De Schout-bij nacht Tengbergen is gepen sioneerd met 2400. Overleden de regent van Koelo Ard- jo, radhen toemenggoong Sahwoong Galing, Te Mantua is een persoon doodgeschoten, omdat hij de soldaten lot de serteren verleidde. In Londen zijn eenige thccvervalschers beboet. De groothertog van Toskanen wil aftreden. Op

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 2