voer gelegd, om het meer van Carababo te bevaren, mei een daartoe naar zijn plan op Cura^ao gebouwd vaartuigje, het eerste dat ooit op dat meer gezien xal zijn. Het vaartuig kan uil elkander genomen en alzoo over het geberglo ver voerd worden, om daarna weder in elkander to worden ge zet. Het meer van Carababo ii gelegen in de valei van dien naam, nabij de stad Valencia in de republiek Venezuela, op ongeveer 2500 voelen boven den Oceaanhet heeft eene breedte van circa een en een halve duilscho mijl. In den omtrek van dat rneer liggen talrijke koflijplantaadjenals mede vele dorpen en gehuchten, die op geenc andere wijze onderling of met Valencia gemeenschap hebben als over land; het vervoer der producten over land geschiedt op eene kost bare wijze door middel van muilezels, blijvende do produc ten daardoor nog bovendien ten allen tijde blootgesteld aan wind en regen. In dit bezwaar wordt nu door do onder neming van den heer Arriens voorzien, die nu do produc ten en andere goederen oneindig goedkooper en beter be veiligd kan vervoeren. Het plan vindt bij de planters en kooplieden aldaar veel bijval en ondersteuning; zij hebben het voornemen om wanneer de zaak gelukt en de behoefte zulks rr.ogl vereischen, meerdere dergelijke vaartuigen van Curafao te bestellen. Bij Lloyd is over Malta d.d, 8 Dcc. het ontzettende berigt ontvangen van eene vreeseiijke ramp, door twee ver vaarlijk grooto waterhozen op het eiland Sicilië te weeg gebragtwaardoor huizen, hoornen, menschen en vee met onweerstaanbare kracht werden opgeiigt en een eind verder neder gesmeten. Te Custellaioarro werd de halve stad ver nield, omtrent 200 ingezetenen in de zee geworpen en ver scheiden schepen met dcrzelver bemanning in den afgrond geslingerd. Het verlies aan menschen alleen wordt op ruim 500 gesteld. Te Parijs blijft de rust steeds voortduren, en meer en meer begint de bevolking zich bezig to houden mot de stemming over den hoor Lodewijk Napoleon, welke op 20 en 21 December is vastgesteld. Van eene bona- partische zijde wordt verkondigddat de zegepraal van den legenwoordigen voorzitter boven allen twijfel verheven ii doch inmiddels worden de parijsche kiezers gewaarschuwd, om niet al te zeer het oor te leenen aan eenige kwalijk- gezinde lieden, die de liglgeloovigen om den tuin trachten te leiden, en onder anderen verbreiden, dat Lodewijk Na poleon heeft gevraagdof Frankrijk verlangtdal hij van het bewind afstand zal doen vraarop men natuurlijk met neen moet antwoorden. De meeste welgezinden schijnen op dit oogenblik te ver langen dal de heer L. Napoleon zal worden herkozen. Vele Legitimisten zijn met den heer de Montalembert van gevoelen, dat men de staatkunde des Voorzitters moet on dersteunen. De generaal Oudinot heeft den volgenden brief aan den president der republiek geschreven: Mijnheer de Pre sident 1 Ik lees in den Moyiiteur van heden do verheffing van den generaal Vaillant tot de waardigheid van maar schalk van Frankrijk. In naam der waarheid, in naam der eer en met alle kracht van een onbavreesd en onbevlekt ge. wetenprotesteer ik legen den considerans van deze benoe ming. Oudinot, Hertog van Reggio. Het belangrijk nieuws van den dag is het in vrijheid stellen van den generaal Cavaignachetwelk door den Con- stilutionel wordt gemeld. Zonder dat men weot, op welke voorwaarde dit besluit genomen is, verzekert men dat hier toe heeft hijgedragen een buitenlandsch reisje, hetwelk de generaal zoude doen, en wel om zijn huwelijk met mej-, Odier te voltrekken. Do generaal zoude zich namelijk met dit doel naar Holland begeven, waar zijn aanstaande schoon vader, de heer James Odier, een landgoed bezit. Van eene andere zijde verzekert men, dat het huwelijk des ge neraals werkelijk reeds voltrokken is op het fort Ham, en dat hij met zijne jeugdige gemalin een reisje naar Holland zal ondernemen. De Iondensche bladen behelsden dezer dagen eone me- dcdeeling van den secretaris der Iondensche koninklijke maat schappij van aardrijkskundebetreffendo de ontdekkingsreis van de duitsche geleerden Barth en Oberweg in de binnen landen van Afrika. De onverschrokken reizigers hebben, volgens dat berigt, eanen voorspocdigen logt gedaan onder de wilde volksstammen ten zuiden van het meer Chad, om streeks den achtsten graad noorderbreedte woonachtig. Zij hebben zelfs hel hoofd van een dier stammen, den Sheik van Burnon, overgehaald om een handelstraclaat mei Enge land te sluiten. Dit stuk is naar Tridoli gezonden; het zal naar men meent, grootolyks medewerken om voor de be schaving den weg te banen en den slavenhandel voor geré gelde ruiling der producten van Soudan en van Europa, te doen plaats maken. Hoewel hun britschen logtgenoot, Dr. Richardson, door den dood verloren hebbende, zullen de reizigers, nevens de ondersteuning der pruisische regering, ook do medewerking van lord Palmerston behouden. Men houdt zich ernstig bezig met het plan eener on- derzeesche telegrafische gemeenschap tusschen Engeland en Ierland. Daartoe zouden 60 mijlen kabel benoodigd zijn, dat is driemaal zoo veel als tusschen Dover en Galais. Volgens berigten uit San-Francisco zijn in do laatste dagen van Oct. verscheidene schepen met eenige honderd vrijwilligers naar do Sandwieh-eilanden. vertrokken met het doel om die eilanden bedeklelijk tot eene aansluiting bij du Ver. Stalen voor te bereiden, want alhoewel de regering der Unie geweigerd heeft het aanbod dier eilanden aan te ne men om zich onder de heerschappij der Ver, Staten te stellen, weet men toch dat Amerika zeer naar het bezit der Sandwieh-eilanden haakt. Een berlijnsch dagblad vraagt of do groole Mogendhe den het 2e artikel van het den 20 Nov. 1815 te Parijs gesloten verdrag, dat nog steeds voor geldend gehouden wordt, vergeten hebben, hij welk artikel zij zich ondorling bij vernieuwing verpligleu Napoleon Bonaparte en zijne familie, in het belang der veiligheid en het welzijn van Europavoor altijd als van het hoogst gezag uitge sloten te beschouwen en die uitsluiting in volle kracht en met aanwending van al hunne magt te zullen handhaven.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1851 | | pagina 2