sedert de maand Augustus j.1. tot heden reeds ongestoord heeft voortgeloopen. Op de Missisippi en daarin loopcnde wateren, stoom den in het voorjaar van 1849, 572 slooinhootenmetende 11S,655 tonnen en in aanbouw kostende ongeveer 13 milli- ocn gulden. Men weet, dal die stoombootvaart vele onge lukken oplevert, immers in 1848 gingen er binnen 12 maanden 59 booten verloren dus elke week gemiddeld meer dan één. Behalve de 245 menschen die daarbij om het leven kwamen veroorzaakten die ongelukken een verlies van eigendom van 1| millioen gulden; het passagiersgoed dat daarmede verloren ging, is daaronder nog niet begrepen. Uil eene opgave van zekeren heer Burke, bij het congres ingeleverd, bleek, dat er van 1830 tot 1847, op de werven in het westen van Amerika 1816 stoom booten zijn gebouwd, van welke 198 alleen door het springen der ketels veronge lukten. «Hierdoor" zegt een noord-amerikaansch tijdschrift wis het zoover gekomen, dat er menschen zijn, die elkan der middel van vervoer voor dat der stoombooten verkiezen, cn zich nog liever to midden van een veldslag wagendan op eene stoomboot stappen, in het westen des lands gebouwd." Uit de onlangs te Liverpool onlvangene beriglen uit Nieuw-York van den 17den Dec. jl. blijkt, dat de voorstan ders van Kossuth daar ter stede toen een begin hadden ge maakt met het verzamelen van gelden lot bevordering van zijne ontwerpen. Do uitgevers van dagbladen hebben name lijk den 15den een feest gegeven, waarvoor toegang-kaartjes verkocht zijn, welker opbrengst zou strekken om een fonds aan Ie leggen, dal bestemd zou wezen om do herstelling der onafhankelijkheid van Hongarijo Ie bevorderen. Voorts waren zamenkomsten aangekondigd, in welke Kossuth het woord zou voeren en waarbij het publiek mede tegen betaling van oen entreegeld toegelaten zou worden. Hel door de beide Huizen van het Congres genomene besluit aangaande Kossuth luidt als volgt: «Wordt besloten, dat het Congres, in naam van het volk der Vereenigde Stalen, Louis Kossuth harte lijk welkom heet op het Kapitool en in dit land en dat oen afschrift van dit besluit aan hem toegezonden zal wor den door den President der Vereenigde Staten." De Voorzitter L. Napoleon heeft een besluit uitgevaar digdbetreffende de wijnhuizen, koffijhuizen en dergelijke inriglingen, die voortaan niet geopend zullen worden zonder uitdrukkelijk verlof der overheid. Het besluit houdt in, dal de Regering lot dien maatregel is overgegaan, ten einde de vermeerdering dier huizen en de daaruit voorvlocijende wan ordelijkheden zooveel mogelijk tegen te gaan. Do Regering zegt, dat vooral ten platten lande de koflij- en wijnhuizen op eene schrikbarende wijze zijn toegenomen, en van liever lede zijn geworden verzamelplaatsen der geheime genootschap pen, dio hebben verstrekt tot het ontwikkelen en verbreiden der slechte hartslogten en staatkundige hersenschimmen. Te Parijs ontdekt de policie bijkans dagelijks nog depóts van verborgen wapentuig, kruid, lood en verdere oorlogs-be- noodigdhedendie klaarblijkelijk ten dienste werden gehou den van het socialistische leger bij de crisis van 1851. Er worden nog altijd zeer krachtige maatregelen van voor zorg genomen, om de stad voor onlusten en verwarring to vrijwaren. Volgens een bijzonderen briof uit Parijs, door een cn- gelsch blad medegedeeld, naren daar sodert eenige dagen geruchten van een ecnigzins oorlogzuchtigen aard in omloop. Zoo werd verhaald, dat het fransche gouvernement bij den Koning der Belgen eene poging had aangewend om eene verandering van zijn ministerie te bewerken dit was niet gelukt en men vreesde nu, dat do weigering meer ernstige gevolgen zou hebben. Men zou denken (dus vervolgt de parijssche correspondent) dat de ongerijmdheid van dit gerucht voldoende zou wezen, om het niet 't minste geloof te doen vinden; maar dit is geenszins het geval. Men zou misschien te ver gaan, indien men beweerde, dat de betrekkingen lus- schen de gouvernementen van Frankrijk en van Belgie zeer hartelijk zijn; of indien men ontkende, dat de vriendelijke oplettendheid, welke de heer Bogier aan Victor Hugo en sommige andere uitgewekene hoofden der Bergpartij betoond heeft, niet eenig misnoegen verwekt heeft; maar ik kan ver zekeren, dat er niets is voorgevallen waardoor het waarschijn lijk zou wezen, dal het misverstand meer dan lijdelijk zal zijn. Wat Koning Leopold betreft, hij is te voorzigligdan dat hij zonder noodzakelijkheid het fransche gouvernement zou willen verbitteren. De geruchten aangaande oneenigheid met Belgie komen van den kant der tegenstanders van Lo- dewijh Napoleondie gaarne alarm zoude verwekken, ten einde do bevestiging van zijn gezag te verhinderen, en die welligt zouden wenschen misverstand tusschen hem en do overige mogendheden te doen ontslaan, in de hoop op een oorlog, die, ofschoon ondernomen met het doel om den Pre sident meer kracht te geven, ten slotte zijn ondergang zou wezen cn den weg zou openen voor den terugkeer der dy nastie van Orleansof van den oudsten tak der Bourbons." Onder de teekenenwaaruil zou blijken, ilal Bodewijk Na poleon de vernietiging der tractaten verlangt, en de gren zen van Frankrijk, zoo als die ten tijde des Keizers waren, zou willen herstellenbehoort het rapport van den minister van Oorlog, betrekkelijk de onlaDgs vastgestelde verdeeling van Frankrijk in militaire divisien. Sprckcndo over de 6de divisie, zegt do minister daarin, dat die geene verandering behoort te ondergaan zoolang do grenzen zelve onveranderd zullen blijven, en daaruit wil men -opmakendat de mi nister nu reeds eene verandering en we! eene uitbreiding van die grenzon voorziet. Onder de bedoelde oorlogzuchtige be riglen behoort wijders, dal do heer de Persigny de ver trouwde vriend Tan den President, naar Brussel gezonden is om daar te vragen: lo. uitlevering van al de naar Belgie geweken opstandelingen2o. strenge maatregelen tegen do drukpers; 3o. betaling van hetgeen Belgie aan Frankrijk ver schuldigd is voor do expeditie van 1831 ter vermeestering van de citadel van Antwerpen. In een der bouwhoeven van Rcgnincourt, kanton Wassigny in Frankrijk, had bij zekeren Boulogne, een zon derling voorval plaats. In den avond van den 2den De cember ontsnapten eenige varkens, die bij hunne terugkomst een wild zwijn medebragten, hetwelk, na een half uur op de plaats rondgeloopcnde honden nedergeworpen en on derscheidene deuren opengeloopen te hebben, door denzoon

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 2