N°. 3. VAN DEN 1852. ES HET AANBESTEDING. Nationale Militie. ITiaUTTSTIJDinG-SiT. Co TIENDE JAARGMG, Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bi., te Nieuwcdiep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats MAAN9AC1 ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tol 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 12 AI B AR IJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Hel der zijn voornemens op Vrijdag, den 16den Januarij 1852, des namiddags ten een ure, aan hel Raadhuis der gemeen te, in hot openhaar, alleen bij inschrijving, aantebesteden De levcrancie van de STEENKOLEN, welke ter ver warming der bureaus en andere localen der gemeente zullen noodig zijn, van den dag der aanbesteding af tot den laatsten December 1852 loo. De voorwaarden der aanbesteding liggen ter lezing aan het secretarie der gemeente. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. I300MSS1A. De Secretaris J. SCHOON. De BURGEMEESTER der gemeente Helder vestigt hij deze de aandacht op de bekendmaking, betrekkelijk de oproeping ter inschrijving voor de Nationale Militiewel ke dezer dagen heeft plaats gehad, met herinnering aan zoodani ge Mannelijke Personen, welke in het jaar 1833 zijn geboren en zich nog niet hebben doen inschrijven, dal de inschrij ving op den 20sten dezer maand wordt geslotenen de nalatigen do daaruit voorlvloeijendo nadoeligo gevolgen aan zich zeiven zullen te wijten hebben. Helder den lOden Januarij 1852. De Burgemeester voornoemd, hij afwezen, de Wethouder A. BOOMS MA. HELDER en NIEUWEDIEP, 10 Januarij 1852. Gedurende hot jaar 1851 zijn in de gemeente Helder 433 kinderen geboren, waarvan 206 van het mannelijk cn 227 van het vrouwelijk geslacht. Overleden 219 personen, waarvan 123 van hel mannelijk en 96 van het vrouwelijk geslacht. Aangegeven 11 levenlooze kindoren, waarvan 8 van het mannelijk en 3 van hel vrouwelijk geslacht. Ambtshalve in het overlijdensregister ingeschreven: 25. Gehuwd 99 paren. Echtscheidingen: 1. Heden morgen omstreeks 4 ure, is in de nabijheid van Huis duinen, eene kof gestrand, geladen met raapzaad. Na drie vruch- telooze pogingen met de reddingbootwaarbij de kabel dadelijk af sprong en een gat in de boot werd geslagen, toen ze op zij van de kof gereed lag om de bemanning te laten overstappenis bet den sloeplieden eindelijk met levensgevaar mogen gelukken de equi page door middel van eene lijn, welke door C. Dito zwemmende aan, boord werd gebragtte redden. Men hoopt, dat het vaartuig nog behouden zal blijven, boewei bet zwaar werkt. Wij vernemen dut op den 3ilen dezer door hel Alge meen Armbestuur alhier, eene extra hedeeling, beslaande in brood en kaas, is uitgereikt uan ruim 200 behoeftige huis gezinnen, terwijl bereids op den Eersten Kersdag aan ruim 60 bedeelden, eene buitengewone bedeeling in schapenvleesch is verstrekt; zyndo de kosten van een en ander gevonden uit de opbrengst der Niouwejaarsgroel in dit Weekblad. In het belang der armen zyn wij erkentelijk voor de rui me deelneming, in deze ondervonden. Te Loon op Zand had op 5 dezer ten even 5 ure een merkwaardig luchtverschijnsel plaats. Een vuurbolop het gezigt ter grootte eener volle maan, bewoog zich met eene gematigde snelheid van het zuiden naar het noorden, waar zij verdween; haar helder schijnsel verlichtte met eenen schil lerenden glans eenige seconden den omtrek. Weerkundigen willen daaruit ecno ophanden zijnde strenge vorst afleiden. Men meldt uil Borger, dat aldaar een paar eksters een nieuw nest bijna geheel in gereedheid bobben gebragt. Som migen voorspellen daaruit verder een zachlen winter en eene vroege lente. Te Alkmaar hebben in 1851 plaats gehad 414 ge boorten, 280 sterfgevallen, 120 huwelijke^^n, 1 echt scheiding. .V I -

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 1