GEMENGDE BERIGTEM. om in het dagelijksch beheer der zaken le voorzien. De vergadering der Afgevaardigden zal uit 46 leden bestaan welke almedo door de slemgeregligden voor den lijd van vijf jaren daartoe zullen worden verkozen. Een der kaapsche dagbladen zegt omtrent de nieuwe staats regeling het volgende: Welko ook de gebreken der tegen woordige Constitutie zijn, en die zijn gewis aanmerkelijk, is hel zeker, dat zij de meest liberale regeringsvorm is, welke sedert do vestiging van het beslaande koloniaal depar tement van het britsch gouvernement aan eenigo brilsche kolonie geschonken is. Er is niet aan te wijfelenof deze Constitutie zal, indien zij zonder verandering door den ko lonialen raad aangenomen wordt, door de kolonisten, vooral in hun tegenwoordigen ongelukkigen toestandmet blijdschap ontvangen worden als eeno wezenlijke weldaad en uitkomst. Indien dit de algemeeno opinie mogt zijn, is het ledenken, dat de bewoners der onderscheideno steden en districten zich zullen beijveren, om hun genoegen over do hun verleende reglen to betuigen, en hun vurig verlangen, dat do invoe ring der vrijzinnige instellingendie hun zoo mildelijk ge schonken zijn, niet langer verschoven worde." Do berigten van het tooneel van den oorlog waren nog geenszins bemoedigende. Kaar luid derzclvo, vra3 er nog aan geen einde van den krijg met de Kaffers te denken, en betoonden deze laatste» steeds eeno toenemende stoutmoe digheid en volharding, terwijl do brilsche troepen niet wei nig hadden geleden, zoo hel schijnt, ten govolgo van tioor- gestano vermoeijenissen en gedurige gevechten met vijanden die zich steeds in hinderlagen wisten le verbergen. Vry al gemeen werd geklaagd over de niet zeer docltreflendo maat regelen van den bevelvoerenden generaal, sir H. Smith,en do grensbewoners worden gedurig verontrust door strcopendo benden, dio hun van tijd tot tijd aanzienlyke schade loe- braglen. In Frankrijk wil men al wat betrekking heeft tol het keizerrijk herstellen. Zoo heeft L. N. Bonaparte bo ven do deur van het museum de bronzen buste van den keizer doen plaatsen. Op zijn bevel ook heeft Nieuwer- kerke een paar historischo schilderijen uil den tijd van hel keizerrijk te voorschijn gebragt, welke wederom in ecne der zalen van hel museum zullen geplaatst worden. Men verzekert buitendien, dat de triomfboog van het carousei met een zegekar en paard zal versierd wordenzoo als dit het geval was tijdens het keizerrijk. Men maakt bij dit alles de opmerking, dat zoowel de liberale partij als de naastvoorgaande regering den weg gebaand hebben lot dezo vernieuwde belangstelling in al wal het keizerrijk betreft. Wat het eerstode medewerking der liberale partij betreft, heeft Béranger, zoo als men weel, gedurende twintig jaren door zijne populair geworden liedjes vooral bijgedra gen, om den roem van het keizerrijk to verheerlijken te gelijk met het doel om den ouderen lak der Bourbons to vernederen, terwijl ook de liberale dagbladen van dien tijd gecne gelegenheid lieten voorbijgaan, om do overwinningen en veroveringen van hel keizerrijk uil te bazuinen. Maar ook Bodewijk Filips heeft de herinneringen uit het kei zerrijk verlevendigd, door het standbeeld van Napoleon op dc zuil tan het plein Yendómo te doen plaatsen, den triomfboog de i'Etoile te vollooijcn en dc asch des keizers van St. Helena te doen komen. EfiurgcrSSjke vast St 1® eSatsEaas'fj ÏS5'Ü. GEHUWD: R. Zweerus en A. Meijer. BEVALLEN: J. O. v.in der Wiele geb. Gomes, D. A. Riecien geb. Boon, 7j. N. Vos geb. Lap, Z. jtl. Kiop geb. de Vroome, Z. L. J. van der Wolt geb. Valk, D. A. C. Klein geb. Budde D. D. Edelenbosch Z. LEVENLOOS AANGEGEVEN: 1. OVERLEDEN: J. Been 1 d. J. C. Bikker, 7 m. II. A. Schalk wijk, 34 j. J- üalir.eijer, 11 j. G. Sijlla, 42 j. A. Vliek, 42 j. J1I. Jongkees 14 j. N. Londoo 21 j. De hertog van Toskanen heeft alle gemaskerde optogten en verkleedingen verboden. Dc koning van Denemarken ligt van verkoudheid to bed. L. Nap. is met 7,439,216 legen 640,737 stemmen herkozen. Op de kruisen van 't legioen van eer is do adelaar hersteld. üe nederl. ka- vailerie zal gereorganiseerd worden. In de Haringpakke rij No. 19, to Amst. zijn verkrijgbaar drijvende matrassen, zijnde een reddingsmiddel hij schipbreuk. De armée van keizer Nicoluas bestaat thans uit 810,795 man. Een oog arts wil den koning van Hanover van zijne blindheid genezen. De fransche regering houdt zich met kracht bezig aan hare schuldvorderingen van vreemde stalen gevolg te geven: Spar je is 115,000,000 fr. debet. In Fcbru- arij a.s. zullen er 5 zondagen zijn. Koningin Isabella heeft het kraambed verlaten. Aangeboden voor Leesge zelschappen de pot met goud in octavo. Het kapitool le Washington is afgebrand. In Albanië zijn 975 perso nen door eene aardbeving omgekomen. In Portugal is, na 8 maanden droogte, eindelijk regen gevallen. Te New-York liep het gerucht van eeno nieuwe revolutie in Nicaragua. In de omstreken van Gila zijn goudmijnen ontdekt. Tc Frankfort zyn valsche russischo coupons in omloop. In Parijs is men beducht voor buitensporigheden der beursspeculanten. HS-'Z ~GJLT IEÜ ESI SÖ3 Ingezonden 31 B Vervolg »Er is weer hoop", (lat Schagen niet alleen tot deszeifs vroegere wel vaart en luister zal gebragt worden, maar nog meer en uitgebreider wei vaart zal verspreiden. Den 5 Januari) li. is in handen van liet gemeente-besluurjvan Schagen een project ontwerp van kanalisatie voor bet Geeslmerambacht en Oude- lands waterboezem gesteld met verzoek die zaak in liet belang van het algemeen met naauwgeielheid le ondeizoeken; welks hoofdzakelijke inhoud is aan die polders, alsmede aan de Schager en Nierper Cogge een lager waterstand te geven door op één nieuw punt van het spuijingsvermogen op het G. n. li. kanaal en tevens van dien waterboezem eene geregelde vaart vao den Helder op Schagen en verder aan de gecstmerambachts ringsloot gelegen polders gebruik le maken tot beter vervoer van de ge wonnen produkten. Wij willen hopen dal de commissie lot onderzoek van deze zoo hoogst nuttige zaak, in hunne zoo vele en moeijehike werk zaamheden welke hun te wachten staan door den belanghebbenden ta worden ondersteund ten einde aan hen de opgenomen laak riiet tc be- moeijelijken. Wij hebben gezien boe gebrekkig de waterlozing voor Geestmerambacht en Oudelaods waterboezem is, cu Toor welke verbele-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 3