TTIE muum Wanrooi wordt er geen drijvend droog dok te Nieuwediep gebouwd? Advertentie n. m PI ETER HOEF, vocalen in Frankrijk bedraagt 100,000, Het comité van defensie heeft zijne werkzaamheden in den Haag herval in presentie van prins Fredcrik. Aangeboden: de Volksre- velje, eenc trommeling in 't belang van orde enz. a 80 ets. In Zeeland heeft zich eene besmettelijke ziekte vertoond onder de paarden. - Do Koning heeft gratio verleond aan den ter dood veroordeelden D. Bleekendaal, wegens het in t water werpen van zijn kind cn diens straf veranderd in die van tuchthuisstraf gedurende 20 jaren. Op de Bou levard Bonne-nou veile te Parijs is eene pomp met 2 zuigers, die door eleclriciteit in beweging wordt gebragt, Den 7dén dezer is Ie Madrid geëxecuteerd Martin Merino, ter zake van een aanslag op het leven Tan Koningin Isabella. Op de Bodensee zijn 2 zeilschepen verongelukt. In Frankrijk is de aandacht gevestigd op de verkiezingen. IS ©EKfflKBK ,'üff Aan de Redactie van het Weekblad van den Helder en het Nieu wediep wordt verzocht onderstaande regelen in het e. k. nummer te plaatsen. Zijdie den vooruitgang van het Nieuwediep opmerken en ga deslaan, zullen zich ongetwijfeld wel eens de in het hoofd dezes gestelde vraag hebben gedaan. Waarom? Niet, omdat men van de nuttigheid van zoodanig dok niet overtuigd is, als welligtomdat de aandacht daarop niet eens bepaald is gevestigd. Groote reparatiën tochb. v. het aanbrengen van een geheel nieuwe koperen huid, het repareren der bekleeding, enz., kunnen veel gemakkelijker en spoediger in een droog dok geschieden, dan wanneer het schip moet gekield wordenterwijl het in het laatste 'geval ook meer te lijden heeft, ja soms gevaar loopt, om water te scheppen en te zinken. Wij zullen de vele voordeelen van een drijvend dok boven elke andere wijze, om groote schepen te herstellen, niet opnoemen, maar zeker is het, dat als er een zoodanig dok hier aanwezig was, ook welligt zij, die nu om eene of andere, hetzij geldige of niet geldi ge reden, het Nieuwediep minder genegen zijn, hunne schepen hier zouden doen naziendewijl daardoor het opvaren naar Amsterdam zoude uitgespaard wprdenen dus de bodems spoediger in staat zouden zijn om wëdér zee te kiezen. En ten opzigte der koop vaardijschepen (waarvan hier uitsluitend sprake is) geldt zeker het bekende: Time is money. Onzes inziens ontbreekt liet te Nieuwediep niet aan ondernemen de mannendie genegen zijn zulks door eene Maatschappij met ac tiën in het leven te roependeze zou dan vooreerst moeten trach ten, een geschikt terrein aan te koopen, om intusschen het ont werpen van zulk een dok, dat hoogstens één ton gouds behoeft to kosten, aan eenen deskundige op te dragen, en misschien zou men zoodanig persoon, ook voor de eventuele daarstelling cener gaz-fa- briekthans buiten de gemeente niet behoeven te zoeken. Wij achten het voor de welvaart van het Nieuwediep van het grootste belang, dat dit ons voorstel in ernstige overweging worde genomen; de uitvoering daarvan behoort zeker niet tot de onmo gelijkheden, terwijl, ook wat het financiële betreft, die onderneming niet verwerpelijk is. Welligt zou die zaak in den beginne weinig renten opleveren, maar later, wanneer het bestaan van dit dok meer algemeen bekend was, zou, even als op andere plaatsenzulks meer dan winstgevend worden. een liefhebber.. 25jarige EcnTVEREENiGtNG van K. J. KRUL en B. S. RRÜ L. Helder, 11 Fcbruarij 1852. ctvr' De viering der vijf-en twintig-jarige huvrelijks- vereeniging van den Hoog-Edcl-Geslrengen Heer P. SCHULJT Jk, Hoofd-Ingenieur bij do Rijks-werf tc Willemsoord, heeft eene aangename gewaarwording onder de behoefligen dezer gemeente verwekt, en voornamelijk onder de Israëlitische armen, welke eene ruime gift van Zijn Hoog-Edelo bij deze gelegenheid hebben ontvangen. Wij zijn doordrongen der opregtste gevoelens van erkente lijkheid, en wij betuigen Zijn Hoog-Edele onzen hartelijk— sten dank, wel overtuigd zijnde, dat de kieschheid van Zijn Hoog-Edele zulks niet verlangt, doch wij schrijven dit als een schoon voorbeeld van weldadigheid. Het Kerkbestuur en jTrmverzorgers der Israëlitische gemeente aan den Helder, 10 Fcbr. 1852. A. L. LEUW Jr.President, H. ARONSPenningmeester, L. M. van GELDER, Ouderling, ZAAKWAARNEMER. Belast zich ook met hel bezorgen van Plaatsvervangers voor de Nationale Militie, tegen zeer aannemelijke con ditiën en den voldoendsten waarborgeven als in vorige ja ren. Woont in de HEERE HUGOWAARDnaast de Her berg de Zwaan, en is des Zaturdags te spreken in de Muizenvreugd te Alkmaar. Die iets to vorderen heeft van- of verschul digd is aan den gemeenscliappelijken boedel van wijlen BAREND ZITS, in leven van beroep Tapper, gewoond hebbende en overleden aan hel Nieuwediep, cm zijne huisvrouw JOHANNA HELENA IlUiJER, wordt ver zocht daarvan vóór of op den lsten Maart 1852, opgave of betaling to doen ten kantore van den Notaris J. SCHOON aan den Helder. Er wordt eene MEID gevraagdtegen primo Mei aanstaande of vroeger, goed kunnende koken, bij den Heer van ES, Magazijnmeester. Een weüngciigl WINKELHUIS, slaande aan do bin nenhaven te Nieuwediep. Adres bij A. BAS.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 3