niet meer kon voeden. Eenige medelijdende personen gaven haar dien ten gevolge eenige geldstukken. Nadat zij omtrent een half uur alzoo een beroep op de algemeene liefdadig heid gedaan had, snelde plotseling een manvan eene reus achtige gestalte op do» vrouw toe, ontrukte haar het kind en wierp het onder do raderen van een juist voorbij rijdende wagen, waaronder het onmiddelijk verbrijzeld werd. De be delares jammerde eerst, doch achtte het weldra voorzigtiger om hel op een loopen te zetten; want de mandie hel kind onder de raderen van den wagen had geworpen, toonde den voorbijgangers, dal het slechts een pop was geweest. Alsnu was hun medelijden in toorn veranderd; men vervolgde en. achlorhaalde de vrouw en leverde haar vervolgens aan de po litie over. Voor eenige dagen werd een zijde-fabrikant door de policie te Weenen, wegens zijn oprdtrigen hoed aangehou den en vermaand een beter gezind hoofddeksel op te zeilen. Ook een vreemdeling, wiens baard in hel oog der policie te lang was, is dezer dagen aangehouden, maar werd weder met vele verontschuldigingen op vrije voeten gesteld, toen hij zich als een voornaam Rus had «toen kennen. Menverzekeil dat daar eerlang een reglementbetreffende den baard het licht zal zien volgens hetwelk alle burgerlijke ambtenaren zich slechts tot bakkebaarden hebben te bepalen; alleen do mi litairen zullen hel voorregt genietenknevels te dragen. Den 22 Febr. jl. had te Pat ijs het feest van den vet ten os plaats. Ten half twaalf ure verliet men met hem den stal, waar hij feestelijk was opgetooid. De oplogt omringde den os, die van top lot teen versierd, te midden van zijne vier of vijf offeraars, den logt door de straten dier stad aan ving. De optogt bestond o. a. uit: een rijtuig met vier paar den bespannen, voorstellende de nijverheid begeleid door de godin van Frankrijk die ter regterzijde de wetenschap en ter linker de kunsten lot gezellinnen had vlaggen en stan daards der londenscho tentoonstelling, waarop aan den hoek" het wapen van Engeland en versierd met de opschriften van de door Franschen behaaldo prijzen; vlaggen van recders en koopliedenwaarop bij wijze van devicsen en legendende voornaamste nijverheidstakken en do namen der kooplieden, die lol opluistering der plegligheid bijgedragen hadden, ver meld wareneen rijtuig waarop een landelijk feest uit den tijd der Galliërs voorgesteld was, naar do schilderij van den> heer Debon. Dit rijtuig was bespannen met drie ossen wier hoornen verguld waren, en die gemend werden door de pries teres Yelléda, omringd door maagden en voorafgegaan van den hoogenpriester in feestgewaad begeleid wordende door Druïden en andere priesters een aantal ongetoomde paarden; eene buitengewoon groole mand, moer dan 10 meters in om vang hebbende, waarin do zeldzaamste bloemen, en welke oogenschijnlijk zonder voortgestuwd of gerold te worden, den optogt volgde. De stoet werd door Lodewijh Napoleon voor het Elysée ontvangen en door hem met eene gratificatie van fr. 500 begiftigd. Burgerlijke Stand van 21 28 Febiuarij 1852. GEHUWD: W. R. Dörr en E. C. Keijsering. BEVALLEN C. Mosterd geb. Lewis. L. P. Kramer gcb. de Jong. Z. A. Greiner geb. Drijver. Z. J. Klein geb. Zeeuw. Z. J. Groot geb. Itollcmans. D. A. Boon geb. Edelenbosch. Z. C. J. Mendelson geb. Prins. Z. S. M. Roose geb. Danckerts. D. N. Buisman geb. D«il. D. B. Guller geb. Meijer. D. B. van den Broek geb. Reiuder- runn. Z. T. Bakker geb. Gerlach. Z. OVERLEDEN: J. P. Kvvadijk genaamd Altelaar, 77 j. H, AV. Bak ker 43 j. GEMENGDE BERIGTEN. Do terugtogt der prui«ische en ooslenrijkscho troepen uit do deenscbe hertogdommen is reeds begonnen. In den Monileur is een gestrenge wet op do drukpers verschenen. In hel Z. van Frankrijk is veel sneeuw gevallen. Prof. Bosscha is benoemd tot ridder mot de ster van de eikenkroon. Do groothertog van Baden sukkelt aan de licht. Het militaire huis van den president der fransche republiek bestaat uit 1 divisie-generaal, als kommandant; 4 brigade-generaals en 5 kolonels lot adjudanten; 2 ma joors en 7 kapiteins tot ordonnans-officieren. 22 Feb. zilveren bruiloft van A. Sipmau en J. C. van Mill in den A. P. polder. Aangeboden een jong mensch van 25 j. met een inkomen van ƒ3,000; dames van gelijke jaren en een goed uiterlijk kunnen zich onbeschroomd adresseren aan 't bureau van 'l HB. -Verwacht een onderzeesche lelcgraal lusschen Dover en Oslende. Bij Kaufmann te Amst. zijn nieuwe duffelsche jassen te koop a f 4,90. Do opregte haariemsche courant wordt hoe langer hoe on- naauwkeuriger: de brief van Helena van Orleans slaat 12 regels te laag. (zie No. 47) Te Praag zijn de winkels der joodsche kooplieden gesloten. De Parijzenaars geven zich onbezorgd over aan do carnavalsvermakelijkheden; de oplogt van den vellen os beeft jl. zondag met veel statie plaats gehad. Z,. M. heeft aan jonkvrouw S. M. van Capellen, op haar verzoek, eervol ontslag verleend als hof dame bij IID. hof. Do koningin van Spanje heeft haar kerkgang ongehinderd gedaan. Do ooslenrijkscho rege ring houdt zich bezig met het plan tot eene geregelde sloomhooldiensl lusschen Triest en New-York. De mo narch van Pruisseii is naar Potsdam vertrokken. In Hol- slein en Ilanover worden vele paarden aangekocht door fransche kooplieden. In Engelandis een zuiver Tory ministerie opgetreden met den graaf van Derby (lord Stanley) aan 't hoofd. De koningin van Madagascar is overleden, na 'l verlies van een veldslag. Te Slochteren (Groningen) heeft zich een knaap van 13 jaren door ophanging van 't leven beroofd, omdat hij een dubbeltje had te zoek gc- bragl en vreesde daarvoor streng bestraft te zullen worden. Bij den ambtenaar van den burgelijken stand te Arnhem kwam onlangs een man aangifte doen van de bevalling zij ner vrouw; hij bragt zijn zoon mede als getuige en deze zoon is reedsgrootvader, en wel over een kind van zijne eigene dochter !1 Te Meppcl is een engelscho kof gearriveerd om een lading gemalen eik te halen. De sjiaansche regering heeft last gegeven tot hel versterken van de haven van Mahon. Rusland heeft thans den mcestcn invloed in het griekscho kabinet. Do heer L. Napoleon heelt 300,000 fr. opgenomen als voorschot op zijn tracte- ment. Bij dispositie van Ged. St. moet do Helder 29 man leveren voor de nat. militie van 1852. Eene vrouw

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 2