do meesle ondernemers gebrek hadden aan voldoende kapi talen. Hel jaargetijde was zeer gunstig voor allo cultures. De wijngaarden in de omstreken van San Francisco leverden uitmuntende vruchten op en dien ten gevolge voordeeligo uitkomsten. Er was te San Francisco een schip met 1050 landverhuizers aangekomen, een ander was met 800 passa giers onder weg, en buitendien wachtten 1500 personen te Chugres scheepsgelegenheid af om zich naar Californië te begeven. De bevolking neemt voortdurend toe, zoodat de dagbladen reeds op eene vermeerdering van hel aantal volks vertegenwoordigers aandringen. Onder de nieuw aangeko- menen telt men een groot aantal Chinezen en vele vrouwen. Burgerlijke Stasd van 38 Februarfj Maart 1853. BEVALLEN: J. de Jong geb. Bolt. D. T. Zon geb. van Zonnen. Z. C. Boon geb. Geervliet. I). L. Gauw geb. van Marle. Z. K. Mooi geb. Abbenes. D. E. C. Luit' geb. Jonker D. 1). Dekker geb. Bies- boer. D. P. Janzen geb. YVeslra. D. M. Kindt geb. Rezel. Z. J. Jordans geb. Tieman. Z. V. de Wijn. D. OVERLEDEN: W. Daalder, 17 m. J. Hartog14 d. C. Din- gelim 38 j. A. Kramer, 33 j. GEMENGDE BERIGTEN. De zaak van hel H. graf is onder gelijke reglen voor alle christelijke belijdenissen geschikt. In Berlijn worden ge- wigtige gebeurtenissen Ie gemoet gezien. Do russische troe pen hebben een schitterende overwinning in den Kaukasus behaald. Een billardspeler te Valenciennes heeft het zoo ver gehragl, dat hij met zijn neus de zwaarste stooten en wel 14 carambolages achter elkander maken kan. De konin gin van Spanje heeft een stierengevecht bijgewoond. De perzischc grootvizier Mirza-Taghi-Khan is op betel van den Shah Ier dood gebragl door een aderlating in hel bad. In het departement du Nord zijn alle hanengevechten ver boden. -Do president der fransche republiek heeft ir.ej. Rcndu de orde van 't legioen van eer verleend. Het HB. meldt, dat 2 grootvorsten van Rusland ons land zullen be zoeken. De visscherij met nellen levert te Schevcningen vrij gunstige uitkomsten op. To Rijswijk is een tuinman overleden, die een vermogen nalaat van ƒ100,000. Een milicien te Assen heeft zich, uil vrees voor de dienst, door ophanging van 't leven willen berooven, doch werd nog bij tijds afgesneden, De engelscho dichter Moore is in 72ja- rigen ouderdom overleden. Gouden bruiloft van 1). Kom mer en N. Nomes. Berkhout, 23 Febr. Uit Milaan meldt men, dat hel karnaval aldaar met veel luister en vrolijkheid gevierd wordt. Een sleepboot van Nederland met granen naar Mainz bestemd, is in het Bingerloch gezonken. - Op de mallezcr kusten heelt een lievige storm gehcerscht. To Avignon zijn 60 citoyens gearresteerd. De Arabieren doen voortdurend aanvallen op Melilla. De Doggorsbank zal in 'l begin van de volgende maand in dienst worden ge steld. In Engeland worden loeruslingeu gemaakt voor den krijg. De omwenteling in Chili is geëindigd door een bloo- digen veldslag in de vlakten van Logomilla. Bij hel dep, van justitie zijn wetten in do maak ter bevordering der tucht aan boord van koopvaardijschepen en ter verbetering van den zcemansstand. Do Koning heeft A. van Tilburg en o O Femmelje Visser gratie verleend van de doodstraf. Te New-York zijn op één dag 50,000 doll. voor het aldaar op te riglen gebouw der groote tentoonstelling ontvangen. - Beriglen uit Californië luiden gunstig; alleenlijk had de zware regen hel gouddehen eenigermato belemmerd. De bewoners van Kingston zijn aan 't plukharen geweest met 500 Amerikanen: de militaire magt kwam lusschen beide en heislelde de rust. Hel gouvernement van Honduras heeft een decreet uitgevaardigd waarhij het in bezit nemen van Rio Romano door de Eogelschenverklaard wordt voor onwettig, beleedigend en strafbaar. Het presidium van den ministerraad is den In dezer overgegaan op den min. van justitie. De hertog van Bronswijk is bij Z. M. van Pruissen voor 3 weken in de volle kost. Volgens de jongste beriglen uit Kaïro, zou do hertog van Saxen YVeimar eene maand in Egypte vertoeven, tot herstel zijner krach ten. Twee ulrechtsche professoren, Sehoeder van der Kolk en Visscher, hebben hun 25jarig jubiló gevierd. In Sncek is een kaarsenfabriek afgebrand. l)c Opregte meldt, dal do pruisische ministers den 29n Fehruarij (jl. zondag) lot des nachts 11 ure over do aangelegenheid van de duilsche vloot hebben beraadslaagd. Te Rome zijn 40 demagogische onruststokers in vcrzekenlo bewaring ge nomen. -In de wateren van Vera-Cruz heelt een orkaan gewoed, waardoor verscheidene schepen vergaan zijn. 19 April en volgende dagen: vergadering van de noordh. commissie van onderwijs te Haarlem. Op de hoogte van Duins zal con reserve-eskader van brilsche stoomschepen gestaiioneerd worden. In 1851 zijn te Londen ingevoerd 115,526,236 eijeren.. Do keizer van Oostenrijk is te Venetië aangekomen. De turksche marine telt legen- O O wooniig 59 sloom booten. De lieer J. J. Rochussen was den 28 Feb. te Triest aangekomen. In Rotterdam is eene hoogbejaarde vrouw plotseling neergevallen en subiet overleden. De burgemeester van Delftshaven heeft zijn zilveren bruiloft gevierd. Onder do bosniscbe rajabs is een groote zamenzwering ontdekt. JEb^ 3SE2 33E o 2)1 IE T 1 IE - JK JP 2 m 2 E, Eene noordsche legende.) (Vervolg en slot.) Bij zijne terugkomst had hij geen schoen gevonden de andere was ook weg en, wat nog liet ergste was, zijn os ook! De jongeling had den os los gemaakt en weggevoerd. Wat hen ik ongelukkig zuchtte de boer, wat zal mijne huishoudster doen, ais zij weet dat ik mijn os verloren heb? Zij is in slaat mij te dooden. Het beste wat ik doen kan is mijn tweeden os te halen, naar de markt te brengen en te zeggen, dat ik twee verkocht heb. Te huis komende, vond hij zijne huishoudster nog slapende, hij nam stilletjes den anderen os mede en begaf zich weer op *veg. Deze keer had onze snaak zich van een touw voorzien, dat hij onder de armen had vastgemaakt cn waarmede hij zich zoo aan eenen boom had opgehangen. De boer hem ziende, zeide: ziedaar een die nog ongelukkiger of dom mer is dan ik; want niemand kan hem helpen. Vaarwel tot aan liet laatste oordeel! En hij ging vooit. De jongeling gleed van den boom af, maakte een omweg en hing zich voor de tweede maal op. Zie ik u voor de tweede manl hangen! riep de verwonderde landman uit. Wat hiervan zij, zoo veel te erger voor u, ik kan er niets tegen doen. Dit zeggende vervolgde hij zijnen weg. De snaak herhaalde zijne inanoeuvie voor de derde keer. Op tlit gezigt kon de verbaasde landman zich niet onthouden van te zeggen: Is het ai-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 3