WEEKBLAD va» dg» HELDER es 11 gt NIEL'WEDIEP. Staten-Generaal. TIENDE JAAKOUV. Dil Weekblad wordl eiken Maandag-morgen uilgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nieuwediep. Be prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert tich bij de Boekhandelaren en Postkan toren tijner woonplaats ADVERTENTIES gelieve men ongeregeld a.n den Uitgever in te renden, uiterlijk Zalurdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot i regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen regelregt voor elke plaatsing. MAANDAG Maart 5. De volgende wets-ontwerpen worden in de E. K. aan genomen lo. tot bekrachtiging eener prov. belasting in Friesland; 2o. tot verhooging der XI afd. van 't Ve hoofdst. der begrooting (telegrafen). 8. De T. K. beraadslaagt over 't wetsontw. tot heffing ee ner belasting op de renten van kapitalenniet bestaande in onroerend goed, noch aangelegd tot eenigen tak van nijverheid. IT SS "J7T S IJS 11T CrS 1T. HELDER en NIEUWEDIEP, 13 Maart 1852. In de den 9n dezer gehouden vergadering van den Raad dezer Gemeente waren afwezig; Mr. S. H, Lette Jb. Bakker en S. Lastdrager. De instructicn voor den Secretaris en Ontvanger werden vastgesteld. De lieëediging van den Ontvanger werd tot eene volgen- do bijeenkomst uitgesteld, uithoofde van redenen, onafhanke lijk van dien ambtenaar. Het verzoek van eenige Ingezetenen dezer Gemeente om eenen weg naar de begraafplaats aan te leggen langs de zoogenaamde Tuintjes, werd, op advies van de Commissie voor de onderhoudswerkenafgewezen. Die Commissie, ofschoon bet wenschelijkc van eenen beleren weg naar de begraafplaats erkennende, kon het verzoek der Adressanten niet ondersteunen, maar behield zich voor, omtrent deze aangelegenheid later een bepaald voorstel bij het Gemeente bestuur in te dienen. Met algemeeno stemmen werd besloten den heer j4. H. Crap Hellingmanbenoemd lot Rijks-ontvanger te Oost buizen, op zijn verzoek, eervol ontslag te vericenen uit zijne betrekking van Commies bij de plaatselijke belastingen alhier. Werd gelezen eene missive van den StaatsraadCommis saris des Konings in dezo provincie, houdende kennisgeving, dat het getal der door dezo Gemeente te leveren manschap pen voor de ligting der Nationale Militie van dit jaar be draagt voor gewoon contingent 28 en voor buitengewoon contingent 1 man. Nog werd gelezen eene circulaire van Gedeputeerde Sta ten dezer provincie van den 25 Febr. 1S52, houdende kennisgeving van eene aanvraag van den Raad der gemeen te Zijpe, om magtiging tol hel verat deren van aldaar be staande jaarmarkten en tot het houden eener weekmarkt, waartegen bij de Vergadering geenc bedenkingen bestonden, In den avond van 10 dezer is te Haarlem een gewezen ma troos, ten gevolge van eenen twist in een ontuchtig huis, de hals slagader afgesneden. Nadat de ongelukkige die wonde be komen had, heeft hij zich nog voortgesleept naar een daar niet ver afwonenden med. doctor, welke hem evenwel ver wees naar den tegenover hem wonenden chirurgijn den lieer van der T/ioll, onder wiens behandeling bij den geest moet gegeven hebben. De dader, do waard zelf van dat huis, moet reeds gearresteerd zijn. Het departement van Oorlog heeft, tol meerdere aan moediging van de werving van Nederlanders voor de dienst in de overzeesche bezittingen, het handgeld, 'l welk voor- loopig op 20 was gesteld, weder op veertig gulden be paald, en daarbij verordend, dut aan de belanghebbenden, nog vóór hunne opzending naar hel werf-depöt, een bedrag van twaalf gulden zal kunnen worden uitgereikt. De officieren der verschillende korpsen zijn van wego L. M. den Koning uitgenoodigd om deel te nemen aan eenen wedstrijd in hel schieten mol do buks. welke den ISnJunij e.k. op bel Huis ten Bosch zal plaats hebben. Naar men verneemt, zal dit concours van cenigo andere festiviteiten vergezeld gaan en daarentegen dit jaar op liet Loo de wed strijd der handboogscbutterijen niet gehouden worden alleen zullen aldaar de wedrennen voortgang hebben. ffift Te Antwerpen is aangekomen heb nedcrfanjlsch br&-"j£ schip Johannes Albertusom steenkolen voor Batavia' lof laden. Dil is hel eerste nederlandsche vaartuig, dal hi'Bel- 1 1 -

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 1