GEMENGDE BERIGTEN. Adverte n ti n. een A S S A U T worden gegeven M Z IJ K en D A H S P A R T IJ. kop van 24 vl. 6 d. en 49 vt. 4 d. om do middel; hel had galen in den kop gelijk een walvisch. De beenderen zijn zorgvuldig bewaard en van hel geheele zeemonster is eene teekening genomen. Bij den gemaskerden optogt, welke den 3n Maart le Bazel plaats had, is de persoon van den president der fransche republiek op eene ergerlijke en walgelijke wijze geparodieerd en ook de fransche natie op eene beleedigende wijzo ten toon gesteld. Do president der republiek werd voorgesteld in de gedaante van een aap, die in een wagen zat en in een schimpdicht, dal men opzong, werden de Franschen ezels genoemd. Verscheidene fransche officieren van het garnizoen le Hünirigen waren getuigen van dal sluitend schouwspel, waarvan onmiddclijk kennis gegeven werd aan den prefect van Colmar, dio niet naliet de zaak naar Parijs le berigten. Te Mans was, bij gelegenheid der verkiezingen aldaar het navolgende biljet aan de mairie aangeplakt: Er wor- den Kamer-knechten verlangd. Men vervoege zich daartoe te Parijs aan de herberg de Tnillerien, bij hel plein van «Revolutie, tusschen het Kapilool en de Tarpejaansche Rots op den weg naar Noukahiva. Geheele onderwerping, niets uittevoeren en het Grootkruis in het verschiet. (Gel.) Lode- wijk de Neef." Burgerlijke Stand van 13 Slaart 1§25. GEHUWD: S. Marinus en A. Hassing. BEVALLEN: A. A. Bas geb. Rover, Z. II. Hio geb. RanD. M. Hofstee geb. Dam, Z. K. Piquendaire geb. Dekker, D. M. N. de Jong geb. Schorsij Z. J. Bijl geb. Lastdrager, D. M. C. Kraan geb. Pierret, D. G. R. Scheer geb. Fortune, D. A. de Graaf, D. OVERLEDEN: J. J. Bruning, 16 ra. G. Muil, 65 j. T. Rij kers, 4 j. M. Hofstee. 5 d. J. Hoogerwerff, 3 ra. B. Krijnen, 7 j. ECHTSCHEIDINGEN: 2. De stad Copiapo, in Chilie, is door insurgcnlen hemagligd cn de regering verdreven. De Sultan heeft de grieksche Christenen verlof gegeven om eenmaal 'sjaars op den Olijf berg de mis te lezen. De beer L. Napoleon is lijdende aan rhumalisme. -Tusschen Frankrijk en de Ver. Staten zijn diplomatieke moeijelijkheden ontstaan. Z. M. heeft verordineerd, dal de nelten om haring te visschen voor het eorst mogen worden uitgeworpen in den avond van 1 Junij. De min. van finanlien heeft uilgeschreven de 2t7de lo terij, welke zal beslaan uit 20,000 loten, 10,000 prijzen en 2 premien. Het haarleinmcrmeerwater is in Feb. 3 duim gewassen! De britscho akademic van wetenschap pen en industrie te Londen heeft den leidsehen prof. van der Boon Mesch tot eerelid benoemd. De vestingwerken van den Tovver worden op last van den hertog van Wellington in slaat van defensie gobragt. Het vertrek van landver huizers naar Amerika, over Bremenis in den laatslen tijd zeer toegenomen. De heer van Franckdirecteur der ma rine te Amsl. is benoemd tot adjudant des Konings in bui tengewone dienst. De groothertog van Baden is zeer ver zwakt: men vreest voor zijn leven. 29 Maart: opening van do wetgevende vergadering te Parijs. De koning van Sardinië heeft het parlement geopend roet eene redevoering, welke herhaaldelijk werd toegejuicht. Op Vlooijenburg te Amst. is een Jodinnetje op de «loof in brand geraakt en spoe dig daarna overleden. In Mexico is een nieuwe revolutie uitgebarsten. De H. Vader beeft aan al de soldalcn, die de rust in zijnen slaat hersteld hebben, gebedenboeken pre sent gedaan. Te Inspruck is een aardbeving gevoeld. De jongste berigten uit den Caucasus gewagen van eene nieu we nederlaag door Scharnyl geleden. De forten rondom Parijs zijn voorzien van 6000 vuurmonden. Messina is tol eene vrijhaven verklaard. Do voorhoede van 'l leger van Rosas is naar den vijand otergcloopen. Te Woolde, on der Winterswijk heeft eene dochter hare stiefmoeder om 't leven gebragt, door haar in een put te werpen. In 1851 zijn in Engeland 360| millioen brieven uitgegeven. De twee uniformen, welke de leden van den franschen staatsraad gedwongen zijn to dragen, kosten niet minder dan 3,295 fr. In Spanje hebben de Cailislen weder eene revolutie op het oog. In de a.s. week zullen in G. Brillanje 4 per sonen opgehangen worden. In Slavonio en Kroatië is dc belasting op de inkomsten ingevoerd. De gemalin van den hertog van Leuchlenberg is den 29 Febr. te St. Pe tersburg van een zoon verlost; alles wel. In do noorde lijke streken van Zweden heerscht groote armoede. De civiele lijst van L. Napoleon zal 6 mill. fr. bedragen. Ds. de Keijser heeft het beroep te Arnhem eindelijk aan genomen. Te Fijnaart is eene vrouw van haar 6e en 7c kind bevallen in 4 jaren tijds. 11 Ij .1 0FFIIJIC. COCHENILLE OP DE KANARISCHE EILANDEN. In liet jaar 1831 begon de cochenille-teelt op de Kanarische ei landen en de eerste oogst bedroeg slechts 8 pondin het jaar 1832 was hij 120 pond, in het jaar 1833 reeds 1319 en in het jaar 1849 werd, volgens officiële opgaven, de ontzaggelijke hoe veelheid van 800,000 pond van die eilanden uitgevoerd, grooten- deels naar Engeland en Frankrijk. Gronden die te slecht zijn voor den wijnstok en voor aardappelenzijn nog goed voor den cactus die het cochenille-insekt voedtdat gemakkelijker dan de zijdeworm en met minder gevaar voor verlies geteeld kan worden. Ter reclame zijn aan bel Bureau van Policio gedeponeerd: DRIE LAKENSCHE JONGENS PETTEN. Op Zondag den 14n Maart 1852, zal ten huize van den heer LANDMAN, op verschillende kV A P E N E N Na hetzelve: Aanvang des avonds te 7 ure. Enlrée ƒ0.50 voor ccn Heer met of zonder Dames. Dans vrij.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 3