bekendmaking. aanbesteding! 1t s e tj w tij d i h g-e1t De BURGEMEESTER der gemeente Helder maakt bij deze aan de daarbij belanghebbenden bekend, dat de derde zit ting van den Militieraadbinnen het derde ressort dezer provincie, bestemd tot het keuren van plaatsvervangers en nummerverwisselaarsvoor deze gemeente zal worden ge houden te Alkmaar op het Raadhuis, op Woensdag den 7 April 1852, des morgens ten 11 ure. Helder den 1 April 1852. De Burgemeester voornoemd Bij afwezen, de Wethouder, A. BOOMSMA. Op Woensdag den 7 April 1852, des namiddags ten twee ure, zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Commissaris des Konings in de provincie Noord-Holland, of bij deszelfs afwe zen door een der Leden van de Gedeputeerde Statenin bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, aan het Gouver nementsgebouw in de St. Jansstraat te Haarlem, voor rekening van Kerkvoogden, worden aanbesteed: Het bouwen van eene NIEUWE KEEK, voor de Hervormde Gemeente te Assendelfl. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek waarop deze aanbesteding zal plaats hebben, zal ter lezing liggen, boven en behalve aan het Gouvernementsgebouw te Haarlem, in de voornaamste logementen en koftijhuizen, als: te Amsterdam, in het Wrapen van Medemblik, op den Dam, in het Vosje, achter de Oude Beurs, in de Beerenbijt, buiten de Utrechtsche poort en bij P. J. Colenbrander, Logementhouder in de Bel, op den hoek van den Haarlemmerdijk; te Haarlem, in de Kroon, in het Noord-Hollandschc Koffijhuis, in de Halve Maan, in de Eoskam, op de Varkenmarkt en in den Glazen Wagen, in de Spaarnwouderstraatte Alkmaar, in de Toelast, in den Eooden Leeuw en in het Wapen van Haarlem; te Hoorn, in het Onafge maakte Schip en in den Doelen; te Purmerende, bij den Kastelein Erikkete Medemblik, in de Valk; te Nieuwediep, bij de Erven J. Boven en bij de Weduwe Ibnen, te Sliedrecht, bij de Weduwe J. van der Vlies; te Buiksloot, bij Vuijk en Sitter; te Naarden, bij Jurrissen; te Muiden, in het Hof van Holland en te Assen delft op het Gemeentehuis en bij Kerkvoogden. Zullende op Zaturdag den 3 April door den ontwerper van het bestek den heer L. J. Immink, Stads-architect te Zaandam, de noo- dige aanwijzing in loco worden gedaan en inmiddels zoo bij ZEd. als bij den lieer Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat en bij hee- ren Kerkvoogden de verlangde inlichtingen te bekomen zijn. HELDER en NIEUWEDIEP, 3 April 1852. Naar men van goeder hand verneemt, is door HII. Excel- lenliën do Ministers van Marino cn Oorlog, eene Commissie te dezer plaatse benoemdom te onderzoeken in hoe verre do vestingwerken in slaat van verdediging zijnen om voor stellen te doen, wat er verder dient te geschiedenom dozo vesting Ie versterken oveicenkomslig hel tegenwoordig stel sel van het defensie-wezen. Moglen de voorstellen «lier Commissie aangenomen worden dan zullen deze van groulen invloed zijn op do welvaart der gemeente. Zr. Ms. fregat Doggersbankkapt. ter zee A. J. de Smit van den Broecke, is j.l. donderdag in dienst gesteld. Laatstleden Woensdag hield de hier gevestigde Rederij kers-kamer OLYMPIA, onder de zinspreuk Niet Volmaakt, haro laatste algemeene vvinter-vcrgailering. Was de verwachting van het talrijk opgekomen publiek om het treurspel Montignivoor deze kamer gewijzigd, te zien opvoeren hoog gespannen, dio verwachting werd niet be schaamd, maar veeleer overtroffen; immers iu de gansche zaal heerschlo slechts ééne slem van goedkeuring over de onmis kenbaar verdienstelijke voordragl van het voortreffelijke treur spel van onzengeachton dichter Klijn. En hoezeer de dilettanten zich met dien ongekunslelden bijval, onder en na de uitvoering hun te beurt gevallen, mogen vleijen, toch voelen wij ons gedrongen hun hier een opzettelijk en openlijk blijk van hulde te brengen voor de moeite en inspanning, die zij zich hebben getroost om het aanwezige gezelschap cenen regt genolvollen avond te ver schaffen:moeite en inspanning zeggen wij, en teregt; trouwens, wal moeijelijko karakters, wat lange alleen spraken komen er in dit heerlijke treurspel niet voor! en toch, zo waren uitmuntend gememoriseerd niet alleen, maar ook goed begrepen en verstaan, evenzeer als do karakters doorgaans goed werden voorgesteld. In één woord, de kamer Olym- pia heeft door deze voordragl wederom betoont dat zij eene allenzius waardige plaats bekleedt nevens hare zusterkamers en aan velen onzer heeft zij eenen avond verschaft vol van gezellig genoegen, eenen avond, die lang nog bii velen de aangenaamste indrukken zal achterlaten. Tusschen de bedrijven en gedurende de pauze werden do aanwezigen aangenaam verrast op fiks uitgevoerde en gepas te muziekstukken onder de leiding van den heer J. Dahmen. Een Genoodigde. Wij vernemen van verschillende kanten, dat de heer Mr. A. J. van Nierop, Advocaat te Amsterdam, uit ver scheiden plaatsen in het kiesdistrict Hoorn is aangezocht, zich tot Candidaal te stellen voor de opengevallen plaats in do Tweede Kamer. Wij komen later op het verkiezingswerk in dal district terug, maar mogen nu reeds den wcnsch niet onderdrukken, dal de heer van Nierop de openlijke Candidatuur zal aan nemen. Den 3ln Maart j.l. is aan bet lokaal van hel provin ciaal bestuur lo Haarlem aanbesteed, do herstelling der schipsluis van hel droogo dok van hel maritieme etablisse ment Willemsoord alhier en is daarvan aannemer geworden «le heer Laat, te Sliedrecht, voor «Ie som van ƒ106,000. De leden van de Eerste Kamer der Slalen-Gencraa! zijn ter vergadering opgeroepen legen Woensdag 1 4 April a.s. Hel schip Ardjocno is op den 27n Dcc. jl.in nederl. Indio het tooneel geweest ecner vreeselijke gebeurtenis, waarvan een veel belovend officier der marine, Jhr. Drijf hout van Ilooff, hel slagtoffer was. Een makasscr jongen bediende van een officier, bchoorendo bij de troepen, dio van Java naar Palembang werden overgebrugt, een hem aangedane beleediging willende wreken, heeft gedurende

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 2