GEMENGDE BERIGTEN, tien nachl op het schip de hul vam gcraelden officier welen binnen lo sluipen, hem met zijn kris verscheidene wonden in do borst en in den rug toegebragt, aan de gevolgen van welke deze na verloop van eenige dagen is overleden LEEUWARDEN, 29 Maart. Met zekerheid kunnen wij thans de komst des Konings in dit gewest mededeelen. Z.M. zal Zondag den 18den April e. k., des avonds, per stoom boot, van Amsterdam naar Harlingen vertrekken, daar den volgenden morgen ten 8 ure ontschepen enna audiëntie ge geven te hebbenover Franeker de reis herwaarts aannemen, om lusschen 2 en 3 ure des namiddags alhier te arriveren. Dos avonds zal eeue algemeene illuminatie plaats hebben. Den volgenden dag zal audiëntie op het stadhuis verleend worden, terwijl in den avond van dien dag, allerwaarschijnlijkst, do bepaalde gala-voorstelling in den schouwburg (door welk ge zelschap is nog niet bekend) zal gegeven worden. Den 21n zal Z. M. een uilslapje naar het Bildt en omstreken doen. Den 22n zal Z. M. naar de provincie Groningen vertrekken om Woensdag den 28n binnen deze stad terug te zijn, als wanneer eenige volksvermaken ten beste gegeven zullen wor denterwijl des avonds een groot vuurwerk op het plein voor het paleis van justitie zal worden afgestoken. Op een der avonden van des Konings verblijl zal mede een concert door de muziek-vereeriiging Euphonia-Crescendo gegeven worden. Er heeft zich verder ecno ecrewachl te paard geformeerd, waarvan hel kommando is opgedragen aan den Heer Mr. P. Herenga Cats en waarvoor eenige dames zich reeds onledig houden een banier te borduren. Z. M. zal nret in het koninklijk palcis, maar ten huize van den Heer commissaris des Konings logeren. Burgerlijke Stand van 27 Maart 3 April 1852. GEHUWD: J. Weers en S. S. de Jongh. J. Smittcnaar en E. van der Sande. P. F. Del ij en E. C. Duifeüer. BEVALLEN: W. Rieuwers geb. Mens, Z. N. Metselaar geb. Smit Z. C. H. Spigt geb. Rode, D. M. de Haas geb. Buik, Z. A. de Wi! geb. de Kamps, Z. T. Buis, D. OVERLEDEN: .1. Tegel, 22 j. A. Metselaar Astuling, 18 j. J. Snijder, 19 j S. M. Groen, 13 m. Do commissie voor het zeewezen heeft hare werkzaam heden hervat. In de haarl. et., No. 70, wordt een mid del van bestaan aangeboden voor ƒ100 a ƒ200, iu alle sleden en voorname dorpen van Nederland. De diploma tieke betrekkingen lusschen Pruissen en Wurtemberg zijn hersteld. De hertogin van Montpensicr bevindt zich in interessante omstandigheden. Te Zandpoort zijn reeds nieu we aardappelen van den kouden grond gewonnen. Uit Rome wordt gemeld dat do Gnanlicle nood zwaar op de Kerke lijke Staten drukt. Do napelsche minister-president wil in een klooster gaan leven, wegens hel afsterven zijner vrouw.Do vlottende schuld in Spanje beloopt 301,834,083 realen. De Ardjoeno is den 12 Jan. van Palembang te Batavia teruggekeerd met f van de 1e komp. 7e bat. in fanterie. 9 Mei: haagscho kermis. De geschillen lus schen Frankrijk en Marokko zijn bijgelegd. Door de N. H. M. zijn bevracht 22 schepen, als:'11 voor Amster dam, 10 voor Rotterdam en 1 voor Middelburg. In de residenlie worden verlangd: 4 trompetters bij het 2e regi ment dragonders. Op do kust van Chilio is guano ont dekt. In de oorlogsbavens der Ver. Sl. hcerscht veel beweging door hel uitrusten der naar Japan bestemde expe ditie. In Duitschland beginnen dc graanprijzen te dalen. To Tübingen is een kruidhuis in de lucht gesprongen. Binnengekomen te Harlingende kanonneerboot No. 31, bemand met 2 officieren en 14 manschappen. De wacht aan het paleis des konings van Pruisen heeft bevel geeno personen voorhij le laten, die rooken. Van den berg Vi- cesjo is een steenmassa nedergeslortwaaronder 7 huizen, 24 mcnschen cn 70 huisdieren bedolven zijn. In Gro ningen is een dronken arbeidster van 56 jaren in 't water gevallen en levenloos daaruit opgehaald. Den 5 Maart zijn in de golf van Venetie 25 schepen door storm vergaan. De geneesheeren hebben keizer Nicolaas het gebruik der baden van Schwalbuch, in Nassau, aanbevolen. De her tog van Saxen Weimar is, van Java komende, te Triest ont scheept. In Peru is de rust hersteld. In Bosnië zijn de Christenen zonder tegenstand ontwapend, Een n.-amo- rikaunsch dagblad wil welen, dat de Japanezen bij de ne- derl. regering aanzoek hebben gedaan, om hen te ondersteu nen in het handhaven der leer van non-interventie. De engelsche oesters zullen in Belgie eeno aanzienlijke vermin dering aan inkomende regten ondergaan. In Virginie cn Queen Charlotte's Island is goud ontdekt van dezelfde kwa liteit als het Californische. -In Madrid is een gerucht in omloop,-dat koningin Isabella zich weer in gezegende om standigheden bevindt. 1XGEZOKIIEN. A«q de Redactie van het lieldersche Weekblad. In do. 14 van UEds. geacht Weekblad leest men eenige beschouwingen over militaire transporten, waarvan de rectificatie, althans voor zoo veeldie transporten van en naar den Helder betreffen, in 't belang der waarheid noodig is. Daartoe lijn de volgende opgaven dienstig: lo. Met de directie van de schroefstoomboot Constantia heeft het Mi nisterie van Oorlog een contract gesloten tot overbrenging van militairen van en naar Alkmaar, waarvan o. a. is gebruik gemaakt iri de eerste da gen van Januarijbij de driemaandelijksche aflossiDg van het detachement infanterie, verblijf houdende te Helder. 2o. Een dergelijk contract bestaat sedert lang met de directie van den Zaanstroomvoor 't vervoer tusschen Amsleidam en Alkmaar. 3o. De, na volbragten diensttijd, uit de overzeesche bezittingen terug- keerende militairen worden, zoo het aantal eenigzins aanmerkelijk is, per scheepsgelegenheid regtslreeks op Harderwijk, kleine detachementen, met de trekschuit of stoomboot op Amsterdam gedirigeerd; maar nimmer ver trekken die militairen van hier te voel. 4o. Nog minder doen dit de zieken, wordende die in het hospitaal te Wil lemsoord opgenomen. De MajoorGarnizocns-kommandant te Helder ENGELBERTS. IS .1 n U L Ij ff -V 6'. TURF-NIJ VERHEID. Men leest in het Beurs-berigt van de londcnsehe Times liet volgende: De scheikundige werkzaamheden der icrschc maatschappij tot kunstmatige turfbewerking, zijn den 8 sten Maart j. 1. aan hare fabriek te Atby, nabij Dublin, aangevangen en reeds

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 3