beralc candidatcn de krachten verdeelt men werke dus thans niet door versnippering zijner eigene partijde andere partij in de hand. BEKENDMAKING. De BURGEMEESTER der gemeente Heldor, inaakt bij de ze aan do daarbij belanghebbenden bekend, dal de Mililie- iaad binnen liet 3de ressoil dezer provincie, deszclfs tierde zitting zal houden te Alkmaar op het Raadhuis, voor zoo verre deze gemeente betreft, op maandag den 3n Mei 1S52, des morgens ten tien ure. Heldcii den 16 Apul 1852. De Burgemeester voornoemd Bij afwezende IVetliouder A. BOOSS MA. AANBESTEDING. Op Woensdag den 21 April 1852, des namiddags ten twee ure, zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Commissaris des Konings in de provincie Noord-Holland, of, bij afwezigheid van Z. II. E. G.door een der Leden van de Gedeputeerde Sta ten, in tegenwoordigheid van den Hoofd-Ingenieur van den Wa terstaat, aan het lokaal van het Provinciaal Pestuur te Haarlem worden aanbesteed 1". Het leveren van 1800 kubieke ellen P>RIKtot onder- houd der Heldersche Zeewering, met eenige daarbij ko- mende werkzaamheden. 2°. De leverantie van 550 lasten NOORDSGHE of DRENT- SCHE STEEN, tot onderhoud van gemelde Zeewering. 3o. Het dóen eener BESTORTIN G aan den voet der jj steenglooijing van den Helderschen Zeedijkmet 600 1 lasten Noordsche-, Drentsche-Duitsche of Brabaudsche Keisteenen. Deze aanbestedingen zullen alleenlijk bij inschrijving geschieden. De bestekken, waarop deze aanbestedingen zullen plaats hebben, zullen ter lezing liggenbehalve aan het Gouvernement van Noord-Hol land, in de voornaamste logementen cn koffijhuizenals: te Am- I sterdam, in het Noord-Hollandsche Koffijhuis,in de Kalverstraat, in het Wapen van Medemblik, op den Dam, in het Koftijhuis het Vosje, bij het Plein van de voormalige Beurs, in de Nieuwe Stads-Herberg, aan het IJ, in het Harlinger Veerhuis, op de Texelsche Kade, en in de Bel, op den hoek van het Haarlem merplein; te Haarlem, in de Kroon, in het Noord-Hollandsche Koftijhuis, beide aan de Groote Markt, in het Logement de Oude llomolen en Roskam, in de Nicuwstad, en in het Logement de Glazcnwagen, in de Spaarnwoudcrstraat; tc Alkmaar, in den Roo- den Leeuw, in de Toelast en in het Wapen van Haarlem; te Nieuwediep, bij de Wed. Ihneu cn in het Logement den Burg; aan den Helder, in het Heeren-Logement; te Medemblik cn te Enkhuizen, in dc Logementen den Valk; te Hoorn in den Doelen en liet Ongemaakte Schip; te Purmerende, in den Vergulden Ros kam; te Edam, in het Heeren-Logement; te Monniekendam, in den Doelen; te Zaandam, in den Otter; te Buiksloot, in het Roo- I de Hert; te Muiden, in het Hof van Holland; te Naarden, bij Jurrisscn; te Utrecht, in het Koftijhuis den Nieuwen Bak; te Slie- drecht, in het llegthuis, en te Hardinxveld, in de Dorps-Herberg, i Zullende, acht dagen voor de besteding, zooveel noodig, aanwij zing in loco worden gedaanen inmiddels verdere informatien te bekomen zijn bij den Hoofd-Ingenieur E. de Kruyff, te Haarlem, en den Ingenieur P. J. II. Ilayieard, te Alkmaar. SJIEïïWSTIJDnYgBlT. HELDER cn NIEUWEDIEP, 17 April 1852. In dc jl. dingsdag gehouden zitting van den Gemeente raad waren 14 Leden tegenwoordig afwezig Mr. S. H. Lette. De door den Ontvanger, den beer J. Zussen, gestelde borgtogt goedgekeurd zijnde, werd ZEd. beëedigd eu ge- inslalleerd. Door Burgemeester en Wetlioudors werd aangeboden eene nota van af- en overschrijvingen van en op sommige posten van uitgaaf der begroeting van 1851, lol een bedrag van ƒ3149, zoomede eene nota van posten om die in uitgaaf lo brengen onder de «onvoorziene uilgaven" op de dienst van 1851 ad. ƒ680,03 cn op de dienst van 1852 ad. ƒ723,36. Na hekomene toelichtingen werd de gevraagde magtiging veileend en besloten, een en ander ter goedkeu ring aan Hil. Gedeputeeide Staten in te zenden. Na bekomeno magtiging werd P. J. Jekel, met alge- meeno stemmen lot openbaar schoolonderwijzer te Huisdui nen benoemd, en in zijne plaat» provisioneel tol hulpon derwijzer E. Meijerthans ondermeester te Sneek. Aan een verzoek van den hulponderwijzer Grinom zijne jaarwedde met ƒ25 te verhoogen als zijnde hij 3 jaren ais eerste hulponderwijzer weikzaain geweest, werd over eenkomstig een beslaand raadsbesluit beslotengevolg te geven. De voordrag! van Hil. Gekwalificeerde Collecteurs der Staatsloterij Ie Amsterdam, tot benoeming van B. B. Bor<~ gurtlot gedelegeerde der 2e kl. van gemelde loterij, weid afgewezen, op grond, dat in het door den Raad vast gestelde getal gedelegeerden thans geene vacature bestaat. Op een verzoek van S. Bais te Wielingen, om eene toelage van ƒ100, tot het opriglen van een veer van hier op Wieringen, werd besloten 50 tot dal einde uit de gemeentekas te verstrekken, indien het Gemeentebestuur van Wieringen eene gelijke toelage wilde terleenen. Daarna werd mededeeling gedaan van eene missive van den Gontróleur der pl. bek, betrekkelijk de waarneming van liet declaratie-kantoor te Nieuwediep, door de wacht hebbende ambtenaren aldaar, waailegen by den Raad geeno bedenkingen bestonden. Een verzoek van den heer Swart, aannemer der to ma ken schutsluis aan het'Nieuwediepom vrijdom van pl. bel. voor de steenkolen, herioodigd in do machine lot uilmaling van water bij dat vveik werd gewezen van do hand. Terw ijl ell der voornaamste officieren 1c Palembang den 20 Febr. op hunne teruglegt van ecu ceremonieel bezoek aan den kapitein chineester gelegenheid van hel chinesche nieu- wejaar gehragl, de rivier Pelernbang overstaken, is de boot omgeslagen en alleen de resident-kol. de Brauvv gered; de omgekomenen zijn: majoor von Blommenstein kapt.-ingenieur Bisschof Heemskerk, kapls. Kress en Schmidl, kapt.-kwar- tierm. Poelman, gepens. kapt. Ochsée, luit. Kress, adj. Mul ler, secretaris der residentie Bückel en de heer de Groot, handelaar. Hel glazen paleis, dat inen in de Champs Elysécs te Parijs wil opriglen, zal ongeveer half zoo groot zijn als het

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 2