kander van onder lol boven kruisende, de geheele lengte van den mast doorloopen en aan denzolven stevigheid en sterkte geven. De masten zijn in de gewone kleur geschil derd en zoo net afgewerkt, dat zelfs oude zeelieden dezel ve voor gewono houten masten zouden aanzien, wanneer men hen niet het tegenovergestelde verhaalde." Den 27u April heeft de batterij rijdende- eu veldar tillerie, in do vlakte van Waalsdorp, in tegenwoordigheid van Z. K. Prins Frederik, weder verschillende manoeu vres uitgevoerd. De minister van oorlog, verscheidene ge neraals en hoofd officieren hadden zich aldaar vereenigd. Vele inwoners uit de residentie eri onderscheidene ministers waren daarbij tegenwoordig. De beide korpsen hebben blijken van goedo oefening en verwonderlijke vlugheid gegeven. Z. K. H. de Prins heeft herhaaldelijk IS.D. bijzondere tevredenheid daarover te ken nen gegeven. Bij de oefeningen heeft men echter het on geluk te betreuren, dat een korporaal, die op den caisson geplaatst was, bij het afspringen met zijn been onder het wiel geraakte, ten gevolge waarvan het gebroken is. Da delijk, werd hem de noodigo heelkundige hulp toegediend en hij naar het Willems hospitaal vervoerd. - Een zeldzaam en droevig ongeluk had dezer dagen plaats op den spoorweg lussehen Lehrte en Wolfenbuttel. Een jong man, die route reizende, wilde een cigaar opste ken; terwijl hij met zijn pennemes de punt er afsneed, bekwam zijn vinger een 1 iglo wonde. Zonder hierop acht te geven, nam hij een lucifer om zijn cigaar aan te ste ken. Een klein stukje phosphorus valt daarvan af en go- raakt bij ongeluk op do wonde. Na verloop van een kwar tier uurs, was de vinger zwart geworden; een chirurgijn, die zicli in denzellden wagen bevond eu getuige van bel o O O ongeval was, ried den persoon aan, om zich onmiddelijk den vinger te doen afzetten. De jongman aarzelde, maar toüii de Irein te Schappensledt was aangekomen, was de hand reeds zwart, eu de ongelukkige leed schrikkelijk. Toen besloot hij om de hand te doen afzetten, ten einde niet den geheelen arm te verliezen. De expeditie van generaal Flores tegen de republiek Ecuador, heeft een ernstig aanzien gekregen, en men is beducht voor eencn nieuwen burgeroorlog. Q_ Vier of vijf gewapende schepen, welke deel van de expeditie uitmaken, zijn van Callao vertrokken. Andere vaartuigen zouden volgen,..en zich met de eerste bij Cumber vreenigenzijnde op weinige mijlen afstands van hel .zui delijk gedeelte der rivier Guayaqnil; aldaar zou het plan voor den aamal der stad Guayaqnil worden beraamd. De generaal Flores heeft, naar men v.erneemt, veel onder steuning van liet peruaanseho gouvernement ontvangen; ook hebben zich vele Engelschen bij hem aangesloten, waaruit bij zijne voornaamste officieren heeft gekozen. Hel stoomschip Canada heelt berigten uit New-York aangebragl lol 13 April. Uit Californio was voor ongeveer 1 milloen dollars aan stofgoud ontvangen. De stad Sacra mcnlo en andere plaatsen hadden zwaar door overstrooming geleden. Naar men uit Cincinnatio had vernomen, was door don senaat van Ohio met 44 tegen 28 stemmen besloten aan Kossulh vergunning te verleenen lot het voeren van het wapen van dien staat. Het vertrek van den cx-dicta- tor uit Charleston had geene de minste geestdrift verwekt. Te Savannah was een kolossaal gebouw met 4 a 5000 b. katoen door do vlammen verteerd. Uit San Fraucisco was een oorlogschip naar Japan vertrokken, om amerik. schip breukelingen al te halen. Van Panama wordt dd. 3 April gemeld dat 'de spoorweg daags te voren lot Buc-na Vista was-geopend; den 18den zoude weder eene sectie worden opengesteld voor het gebruik. In de nabijheid van hel fort van Vincennes zijn do houten loodsen tol het vuurwerkers-laboratorium behooren- de, met een grool gedeelte der vuurpijlen, voor hel vuur werk op 10 Mei bestemd, in de lucht gevlogen. Do schade voor den slaat wordt op 50,000 franks geschat. De werklieden waren op hel oogenblik gelukkig allen af wezig. Men gelooft dal de ontploffing het gevolg is van het in brand vliegen van niet genoeg geneutraliseerde zou ten, die het kruid hebben aangestoken. ïïurgejlljlce Stand vaïi 24 April 1 Slel 1S52. GEHUWD: D. Bakker en S. Bakker. F. Lools en B. Stokers. J. Ton en D. Klio keit. BEVALLEN: N. Krijns geb. Koning, ,D. N. Keijier geb. Rouw, D. E. Kunst geb. Nanniogs, D. A. Vennik geb' van Diest, D. G. C. Kaletzkij geb. Blanken, Z. C. Pot geb, de Held, Z. M. Dalmeijer geb. Kalis, Z. M. SchoorelD. LEVENLOOS AANGEGEVEN: 1. OVERLEDEN: B. Hooij 13 j. GEMENGDE BERIGTEN. Op Manilla zijn 16 zamenzwcerders gefusilleerd. Da Egyntenaren vreezen voor een inval der Fransehen. Te O j I Herwijnen (boven Gorkuni) zijn 17 gebouwen en le Oilhcn (bij 's Hertogenbosch) 13 huizen afgebrand. De Licht- Opsland op het Zuider-Havenhoofd te Enkhuizen, is geheel omgeslormd en vervangen door een noodvuur. De groot hertog Leopold van Daden is na lang sukkelen overleden. Volgens de jongste berigten uil Perzie, heeft de engol- scho invloed aldaar de overhand. De zaak der goederen van Orlcans houdt do algemeene aandacht le Parijs bezig. De heer Thiers is op reis naar Italië. In do Ver. Stalen is men druk in de weer mei de verkiezing van een nieuwen president. Te Warschau worden alle huizen opgeknapt en op nieuw geschilderd wegens de as. komst van keizer Nicolaas. -21 Mei, eeuwfeest van do holl. manisch, van wetenschappen te Haarlem. De erfgroot- herlogin van Saksen Weimar Eiscnach heeft audiëntie ver leend aan de dames van het corps diplomaliquc. Het standbeeld van Rembrand! weegt 12000 pond. De be lemmerende bepalingen omtrent de uiloefcnitig der vissche- rijen zullen, naar men verneemt, worden ingetrokken. De hertogin van Nassau is van een erfprins bevallen. Kermis te Purmcrende, 3 Mei. Te Bern is een groolo fakkeitogt gehouden ter eere van de regering. De koning van Denemarken is achterover van zijn paard gevallen, zonder zich erg lo bezeeren. De fransche wet gevers klagen over gebrek aan werk. Men wil stellig we-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 3