AANBESTEDING. 1TIETT7TSTIJD XlTff BIT. in den jaro 1827 zijn geboren, of ouder zijnde, zich in vo rige jaren niel hebben aangegeTen, dat do inschrijving op den eersten Junij aanstaande, wordt gesloten, en de nala- ligen aan de luschrijting, de daaruit voorlvloeijende nadee- lige gevolgen aan zich zeiven zullen te wijlen hebben. HELDER, 7 Mei 1852. De Burgemeester voornoemd a. BÓÖMSMA. L. B. Op Woensdag den 19 Mei 1852, des namiddags ten twee ure, zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Commissaris des Konings in de provincie Noord-Holland, of, bij afwezigheid van Z. H. E. G.door een der Leden van de Gedeputeerde Sta ten, in tegenwoordigheid van den Hoofd-Ingenieur van den Wa terstaat, aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlem, worden aanbesteed Het BOUWEN van eene afdeeling voor het verblijf van vrouwelijke patiënten der 5de klasse, bij het Geneeskundig Krankzinnigen Gesticht Meerenlerg te Bloem endaalmet de leverantie van alle de daartoe benoodigde materialen, arbeidsloonen en transporten. Deze aanbesteding zal alleenlijk bij inschrijving geschieden. Het bestekwaarop deze aanbesteding zal plaats hebbenzal van den 8n dezer ter lezing liggen behalve aan hét Gouvernement van Noord-Holland, in de voornaamste logementen en koffijhuizen, als: te Amsterdam, in het Noord-Hollandsche Kofiijhuis, in de Kalverstraat, in het Wapen van Medcmblik, op den Dam, in het Koftijhuis het Vosje, bij het Plein van de voormalige Beurs, in de Nieuwe Stads-Herberg, aan het IJ, in het Harlinger Veerhuis, op de Texelsche Kade, en in de Bel, op den hoek van het Haarlem merplein; te Haarlem, in de Kroon, in het Noord-Hollandsche Kofiijhuis, beide aan de Groote Markt, in het Logement de Oude ltomolen en Roskam, in de Nieuwstad, en in het Logement de Glazenwagen, in de Spaarnwouderstraatte Velserend, bij Balen; te Bloemendaal, bij Jans en Wed. Snijders; te Zomerzorg, bij A. van der Voort; aan de Jangijsenvaart, bij J. Snijders; te Alkmaar, in den Rooden Leeuw, in de Toelast en in het Wapen van Haarlem; te Nieuwediep, bij de Wed. Ihnen en in het Logement den Burg; aan den Helder, in het Heeren-Logement; te Medemblik en te Enkhuizen, in de Logementen den Valk; te Hoorn in den Doelen en het Ongemaakte Schip; te Purmerende, in den Vergulden Ros kam; te Edam, in het Heeren-Logement; te Monnickendam, in den Doelen; te Zaandam, in den Otter; te Buiksloot, in het Roo- de Hert; te Muiden, in het Hof van Holland; te Naarden, bij Jurrissen; te Utrecht, in het Kofiijhuis den Nieuwen Bak; te Slie- drecht, in het Regthuis, en te Hardinxveld, in de Dorps-Herberg. Zullende, acht dager, voor de besteding, zooveel noodig, aanwij zing in loco worden gedaan, door den Heer A. van der Linden, Hoofd-Ambtenaar, belast met het opzigt over de Gebovwcn en Grón den van het Gesticht Meerenbergen inmiddels verdere informatien te bekomen zijn bij den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, den Heer E. de Kr uy ff, te Haarlem. HELDER en NIEUWEDIEP, 8 Mei 1852. Naar wij vernemen, heeft do heer Mr. S. II. Letteuit hoofde van voortdurende ongesteldheid, zgn ontslag aange vraagd als Burgemeester dezer gemeente. Eergisler is alhier, onder hel lossen der gewone salutschotenbinnengekomen Zr. Ms. brik Zwaluw, kapt.—tuil. ter zee Noorduijnkomende vah Ëalavjd, Genoemde brik was in Augustus 1847 naar O. Indie uit gezeild. De zieken, die zich aan boord bevonden, zijn in hel maritime hospitaal opgenomen» Heden ochtend te 4 uur is van hier haar Vlissingetl vertrokken Zr. Ms, Stoomschip Gedejb, Kapt.-lüit. ter zee II. IViyff. De 3de Moi was voor do gemeente Zijpo een regie feest dagde eerste weekmarkt aan de Schagerbrug werd gehou den. Reeds vroeg in den morgen wapperden nationale vlag gen van den dorpsloren en van de particuliere gebouwen ook het marktpleintje had een feestelijk aanzien. Maar bo venal muntte de goede gezindheid van Zijpc's ingezetenen uil, door de getrouwe medewerking, om deze nieuwe inrig- ling aan de bestemming te doen beantwoorden. Eene talrij ke opkomst, gevoegd bij eene groote menigte handelsartike len aldaar aangebragt, waarin gragen afzet plaats vond, kan het plaatselijk bestuur do onderneming als goed geslaagd doen beschouwen. Belangrijke aankoopen van boter voor den Hel der en het Nieuwediep en cenigen levendigen handel in run deren schapen, biggen, eijeren enz. doen vermoeden dat de opvolgende marktdagen in levendigheid zullen toenemen. Dan daartoo is de medewerking van huilen de plaats, eene zeer gewenschtc zaak. Uitslag der horstemming voor een lid van do Tweede Kamer der Staten-Generaalin hel kiesdistrict Hoorn. Aan tal uitgebragle stemmen 1733, waarvan 13 van onwaarde zijn verklaard. Mr. A. S. var Nierop 957, Jhr. P. Op perdoes Alewijii 763. Zoodat de heer Mr. A. S. VAN NIEROP is verkozen. Van wego de commissie voor het droogmaken van het haarlemmer meer wordt medegedeeld, dat gedurende dc algeloopene maand April de drooggekomen vlakten des meerhodems zoo zeer zijn toegenomen, dat hel met eenig- zins krachtige winden, moeijelijk wordt den middelbaren walerstaud met juistheid optegeven; dal men zich om dio reden houdt aan hel peil van den 27n April, als den laat» sten dag van stille; dat dit peil als toen is waargenomen op 3,74 el onder A. P. en dat derhalve de waterspiegel van den 31 Maart tot 27 April, 12 ncd. duimen is gedaald. Den 29n April is de werking van den Cruquius hervat. In het begin der maand heeft de Leeghwater stilgestaan wegens te hoogen boczemstand; de Lijnden insgelijks, en deze laatste later, ten gevolge van afvvaaijing van water door de noordelijke winden. In den jare 1851 zijn door de verschillende provin ciale commissien van onderwijs in ons vaderland geciami- neerd en toegelaten: 3 onderwijzers tan den eersten rang; 143 onderwijzers van den tweeden rang; 250 onderwijzers van den derden rang272 onderwijzers van den vierden rang; 135 onderwijzeressen. Amsterdam heeft 130 medicinae doctoren, 14chirur- giao doctoren, 15 arlis obstelricau doctoren95 heelmeesters, 64 vroedmeeslers179 apothekers, 75 vroedvrouwen, 100 droogislcn en 21 tandmeesters.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 2