Voor eciiige ilngrtt verlöóntle zich lo Veisén en tlollë hond, welke hier en daar de leckcnen zijnfer dolheid open baarde en ook zijne slagloffers heeft achtergelaten, Een tiaar school gaand meisje werd door denzcltcn geheten eti niettegenstaande allo aahgeWcndo middelen der kunst is zij aan de gevolgen der dolheid bezweken; men vreest, dat ook een oud man als slagtoffer van dien dollen hond zal be zwijken, Ook verscheidene andere honden, als vermoedelijk of wezentlijk door dien dollen houd gebeten, zijn zoo wel ais hij zelf afgemaakt. Te Amsterdam is eene maatschappij opgerigt onder den titel van: kanaalmaatschappij, ter verbinding van Ne derland met Hanover, zich ten doel stellende, van de Zuiderzee een handelsweg daarleslcllcn tot aan de rivier de Ecrns, in Hanover. De wettige bevolking der provincie Noord-Holland bedroeg op 31 Dec. jl. 488,464 zielende feitelijke 491,804. Van deze waren 2208 militairen, 535 zeelieden, 915 ge vangenen, 344 krankzinnigen en 2114 bestedelingen en bedelaars in de koloniën van weldadigheid. Van Amsterdam was de wettigo bevolking op dat tijdstip 233,185; de fei telijke 233,073 zielen. De Neio-York Herald meldt dat er tusschen den koning der Belgen en hel mexikaansche gouvernement eene overeenkomst is geslotenvoor het overbrengen ven 50,000 Belgen naar het binnenland van Mexico, waar hun cenige landerijen zullen worden afgestaanof waar zij voor mexikaan sche grondeigenaars op zekere vastgestelde voorwaarden zul len werken. Men schrijft uit Zwitserlanddal het corps der pon tonniers, met het beste gevolg, nabij Egislau, waar de Rijn 500 voel broed is, eene schipbrug heeft gelegd, over welke infanterie en zelfs artillerie in volkomen veiligheid passeer den. Dit had plaats op hetzelfde als het ware ontoegan kelijk, punt, waar de aartshertog Kareiin 1790 den overlogt bewerkstelligde. o o Te Glasgow, in Noord Amerikaheeft men proeven genomen om eene straat met ijzer te plaveijen. De tol dit oindo gebezigde ijzeren platen zijn f duim dik, 3 voel lang en 18 duim breed en hebben voren, ten einde vast aan el kander te sluiten, ten gevolge waarvan do aarde of het zand waarop zij rusten, niet door de voegen kan dringen en dus alle vuil en slof wordt vermeden. De ijzeren platen worden op eene met kalk vermengde laag zand gelegd en zgn aan de oppervlakte ingekeept, om het uitglijden der paarden te beletten. Dit plaveisel biedt zuiverheid en stevigheid aan en heeftna reeds gedurende verscheideno weken door de zwaar ste vrachtwagens te zijn bereden, niet hel minste gebrek ver toond. Een der Amerikaanscho dagbladen, the Wat hing ton Re porter behelst hel volgendo uiltreksel van den brief van den President der Vereenigdc Stalen aan den keizer van Ja pan: «Dezen brief zend ik u met een gezant, door mij benoemd, een hoog geplaatst beambte in dit land, die geen zendeling voor do godsdienst is. Hij is op mijn bevel ver. trokken, om u mijne groelc cn mijne beste wenschen o«er le brehgeti en om vriendschap cn handelsbetrekkingen tus schen beide landen te bevorderen. Gij neet dat het gebied der Vereenigdc Stalen in Amerika zich Van zee lot zee uit strekt, dat het grooto grondgebied van Oregon en Galifornië een gedeelte daarvan uitmaakt, en dal onze stoomschepen van die gewesten, Welke rjjk aan goud, zilver en edelge steenten zijn, binnen 20 dagen do stranden van uw bloeijend rijk kunnen bereiken. Vele onzer schepen zullen geduren de den loop van het jaaren cenige waarschijnlijk elke week, tusschen Californie en China varen, deze gaan langs de kus ten van uw rijk; stormen en winden kunnen ze daar op het strand schipbreuk doan lijden weshalve wij van uwe groot moedigheid gastvrijheid voor onze schipbreukelingen en be scherming van onzen eigendom verzoeken en verwachten. Wij wenschen dat ons volk vergund worde om met het uwe handel te drijven, doch wij willen niet duldendal het onze op cenige wet van uw rijk inbreuk make. Ons doel alleen is vriendschappelijke handelsbetrekkingen aan teknoo- pen en niets anders. Uw land kan voortbrengselen oplove- ren, welke wij gaarne zouden willen koopenen wij bezit ten producten welke waarschijnlgk geschikt voor uwe on derdanen zijn. Uw rijk bevat een grooten overvloed van steenkolen, welke onze stoomschepen op hunne reis van Ca- lifornië naar China noodig hebben. Wij zouden ons verheu gen, indien ons in uw rijk eene haven aangewezen werd, waar steenkolen mogen aangevoerd, en waar die steeds door onzo schepen verkrijgbaar kunnen worden gesteld. In vele andere opzigtcn zal de handel, tusschen uw rijk en ons land, voor beide rijken nuttig zijn. Dat wij wel overwegenwelke nieuwe belangen uit de jongste gebeurtenissen, welke onzo beide rijken zoo na tol elkander hebben gebragt, kunnen voorlvloeijencn hoe vele redenen tot vriendschap en ge meenschap dit wederzijds aan hen, die beide landen bestu ren moet geven." Do balzaal le Parijs, voor hel feest van 10 Mei is lang 195, breed 114 en hoog 66 voeten, en zal verlicht worden door 20,000 waskaarsen. Z,ij zal plaats voor 2000 dames aanbieden. Het orchest uit 300 muzijkanlen beslaandezal onder de leiding slaan van Straus. De tweede en eerste luitenants geven, tol bestrijding van dit wezenlijk monster- bal drie dagen, de kapiteins vier, de bataillons en escadrons- chefs zes, de luitenant-kolonels zeven, de kolonels acht.de brigade-generaals tien, de devisie-generaals twaalf en de ge neraal cn chef van hel garnizoen der hoofdstad vijftien da gen soldij. Burgerlijke §tand van 1 Bel 1852. GEHUWDD. Sikkema en A. S.ilm. BEVALLEN: A. M. Groot geb. Selderbeek, D. T. G. C. Kikkert geb. OtlenD. E. Sloot geb. van Willigen, D. H. de Jong geb. Voogd, Z. II. Lehman geb. de Vos, D. T. Former geb. Schager, Z. M. Duijts geb. Trrluin D. E. Goudswaard geb. van den Aard weg, Z. II. Keijzer geb. Arts, Z. M. C. de Zwaan geb. van Broekhuizen, Z. M. U. Peters geb. Schollen, Z. H. Seldcrbeck geb. Molemnn, Z LEVENLOOS AANGEGEVEN: 2. OVERLEDEN: B. Hofstad, 6$ j, G. Rummenie, 4 m. H, Slraghout36 j. AMBTSHALVE INGESCHREVEN: 1.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 3