Men verneemt dal de koning der Belgen de besluiten geteekend heeft, waarbij benoemd worden lot grootkruis der Leopoldsordede ned. ministers van binnen- en buitcnland- sche zaken, de H11. Thorbecke en van Sonsbeeck en tot ridders dier oide tweo ambtenaren bij de ministeriel) van bui len). zaken en finanlien, te 's Gravenhage. Door de nedcrlandsche Handelmaatschappij zijn bevracht geworden do navolgende 32 schepen, als: Voor Amsterdam: Afrika, kapt. C. Ouman, Zeemeeuw, kapt. II. L. Kayser; Triton, kapt. H. Olie; Anna Margaretha kapt. J. J. S. RuhlWassenaar, kapt. A. Hofstee, Peking, kapt. K. H. Léonhurdt; Willem Ersntkapt. B. J. Doornik; Ja- cob Roggeveen, kapt. H. RolfT; Adm. de Ruyter, kapt. G. M. TilsinghJohanna Hendrika, kapt. K. Hoek; China, kapt. J. G. Appel; Straat Baly, kapt. G. Mulder; Elisabelh Anthonia, kapt. J. H. Schippers; Waterloo, kapt. W. W. van Epen; Wilhelmina Lucia, kapt. J. P. Carst; Willem cn Carelkapt. T. de Meester; Henriette, kapt. J. W. J. Witsen Elias; Mentor, kapt. 1). A. Zijlstra; Argo, kapt. B. J. Scherpbier; Anna en Christina, kapt. J. C. Joon. Voor Rotterdam: J. C. J. v. Speykkapt, J. Noltee; Nova Zembla, kapt. L. Heykoop; Adm. v. Kinsbergen, kapt. A. Glazener; Hendrik Jan, kapt. P. Wap; Karei August, kapt. J. v. Vollenhoven; Abel Tasman, kapt. J. Hensing; Jacoba Cornelia, kapt. G. H. Lodewijks. Voor Dordrecht: IdaWillemina, kapt. B. P. v. Wij- land; Broedertrouw, kapl. A. J. B. Hordijk. Voor Middelburg: Commercie Compagnie, kapt. M. Butijn; Phoenixkapt. P. J. Kasse; Paulinc, kapt. B. J. Post. -Uil 's Gravenhage wordt door de Stoompost gemeld: Den llden Mei 11. werd alhier gepasseerd de acte van ven. nootschap ecner naamlooze maatschappij, ten doel hebbende, het indijken van eene opper*lakte van 14,000 bunders der gronden, gelegen in de Ooster-schelde, nabij Bergen-op- Zoom en hel fort Balhwaartoe hel vaarwater in die rivier, in de nabijheid van laatstgenoemde plaats, zal worden afgo- sloten door eenen dam, en vervangen door een kanaal, dat in do rigting van de oorden Weineldinge, Vlakke, Schore en Hansweert, hel eiland Zuidbe*eland zal doorsnijden. Met de reddingboot waarvan do eer der uil vinding aan den heer A. E. Maas toekomt, zijn jl. Maandag te Sche- veningen de eerste proeven genomen. Personendie als des kundigen mogen aangemerkt worden, verzekeren, dal die proeven het bewijs hebben opgeleverd dat de uilvinder een belangrijken slap voorwaarts heeft gedaan lot verbetering van de constructie der reddingbooten; zooveel is althans zeker, dat men het er voor houden mag, dat het omslaan dezer boot niet wel mogelijk is. Men verneemt dat in do volgen de week het nemen van proeven zal worden herhaald cn wel ten overstaan van eene commissie uit de Noord- cn Zuid- Hollandscho redding-maatschappij. Sedert eenige dagen is te Emmerik van de zijde des pruisischen gouvernements de in de laatste jaren niet gehand haafde maatregel weder ingevoerd om de reizigers, die met de nederlandsche diligences aldaar aankomente contrólcren waaruit voor de reizigers de noodzakelijkheid voortvloeit om van passen of andere voldoende stukken voorzien te zijnten einde niet aan onaangenaamheden te worden blootgesteld. In een dagblad der Vereenigdo Staten van Noord-Ame- rikaleest men de volgende aankondiging: Aan het publiek wordt kennis gegeven, dal zes jonge en schoone vrouwen, onlangs uit Europa ingevoerd, met do rozen der schoonheid op de wangen, en de schoonheid van wier ziel u uit hare zachte oogen tegenflonkertvan bet vrolijkste en beminnelijkste karakter, kortom zes bekoorlijke schepselen, die men niet kan aanschouwen zonder genoegen en niet kan kennen zonder ze Ie beminnenlieden verloot zullen worden. Het getal hillctlcn is tot honderd beperkt. Do prijs van ieder billet is op 100 ponden sterl. bepaald. Het eerst uitlotend nommer zal mogen kiezen en zoo ver volgens de overigen. Men adressere zich enz." Koningin Victoria heeft van Dr. Cheageneesheer in het maritime-hospitaal aan do Kaap, een allerhelst geschenk ontvangen, een schildpad van ongehoorde grootte en spring levend. Het stomme dier is 7 voet lang, 3 voet hoog en heeft een omvang van 7 voet 8 duim. Bij al die kolossale afmetingen maakt zijn kop, slechts 8 duim lang en 6 duim breed een ongelukkig figuur. Het dier doel met vier vol wassen mannen op den rugzonder de minste moeite of in spanning, eene wandeling. Deskundigen schatten zijn ouder dom op 180 jaar. Beriglen van Lagos, op de westkust van Afrika, dd. 31 Maart, melden, dal de koning van Dahomey heeft ge weigerd een traclaat te sluiten tot afschaffing van den sla venhandel en zijn voornemen te kennen gegeven om de stad Badaguy aan te tasten en alle aldaar woonachtige En- gelschcn te vermoorden. Het doel van deze aanranding moet wezen, om den koning van Lagos op den troon te herstellen. Hel britsche eskader trof aanstalten om door blokkade als anderzins het plan van den inlandschen vorst te verijdelen. Onder de vrienden van den generaal Chanyarnier was het voornemen ontstaan, om ten zijnen behoeve eene inschrij ving te openen. De baron Rotschild dit vernemende, wilde den eersten inschrijver voor wezen, en zond aan den verban nen generaal een mandaat van 100,000 frs.met een brief je waarin hij schreef: »ik acht mij gelukkig regtslrceks mijne gave aan den man te zenden, dien ik beschouw als dengone, die, in een moeijelijk ongenblik, de orde cn de maatschappij met moed verdedigde en gered heeft." De generaal zond echter het mandaat onder dankbetuiging terug en verzocht den bankier aan de ontwerpers der inschrijving te doen ken nen dat hij de opbrengst daarvan insgelijks zou weigeren. De jongste beriglen uit Egypte melden, dat het geschil met do Porie geheel of ten minste nagenoeg geheel geschikt is. Abbas Pacha heeft geheel cn al toegegeven aan het verlangen van do Porie, onder voorwaarde dat hem tij delijk het regl tot ligchamelijke straffen (de bastonnade) in zekere mate worde toegestaan benevens hel regl om onmid- delijk do doodvonnissen te mogen ten uitvoer leggen. Men schrijft uit Alexandrië, in dato 28 April, dat den 17n dier maand te Cairo do publieke receptie v^n den

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 2