GEMENGDE BERIGTEN. "jamDrsmS ne (Sihiha» heer S. W. Ruyssenaertneder), consul generaalbij den onderkoning met hel meest mogelijke ceremonieel heeft plaats gehad. ZEd. met gevolg is met 2, met vier paarden bespannen en met 3, met twee paarden bespannen hofrytuigen afgehaald en teruggehragtde rijtuigen werden begeleid door 24 Jauilsaren en 50 Camassen. ZEd. kreeg bij die gelegenheid een eeresabel en een paard met prach tig zadel van den onderkoning ten geschenke, cn er wer den bij hel verlaten van het palcis van de citadel 21 ka nonschoten ter eero van de hollandsche vlag gelost. Ook genoten de heeren baron oan Heemstra en Beima, conservator van het museum van natuurlijke historie teLeyden, de eer, bij deze gelegenheid door den consul-generaal aan den onderkoning te worden voorgestelden werden door Z. H. met minzaamheid ontvangen. Te Madrid zijn den lOn en lln dezer buitengewone mi litaire maatregelen genomen; de aanleiding hiertoe is onbe kend. Men sprak van eene zamenzvvering onder het aan zienlijk getal boekdrukkersgezellen, die door de besluiten betrekkelijk de drukpers van hun bestaanmiddel zijn be roofd. Anderen zien do aanstaande uitvaardiging te geinoet ^van een decreet, waarbij de constitutie wordt afgeschaft, ten gevolge der gewigtigo lijdingen, welke het gouverne ment per telegraaf uil do meest verwijderd liggende pro vinciën heeft ontvangen. Den lln bemerkte men digte volksgroepen hij de Puerta del Sol, en daaronder verscheiden gewezen earlistische offi cierendie zich onder de vari werk ontbloote arbeiders hadden gemengd. De met ket stoomschip ylsia te Liverpool aangebragle tijdingen uit New-York tan 5 Mei, die voor 't overige geen belangrijk nieuws behelzen, melden, dat daar weder eene stoomboot met goud uil Cubfornie, ter waarde van 2,600,000 «JolI. gearriveerd was, Do berigten uit Californielooperide tot 5 April, luidden zeer gunstig omtrent de gouddelving; men raamde de opbrengst gedurende do loopendo maand op 6 miil. doll. Bij Evansviile was een klomp zuiver goud van 54| eng. oneen gevonden. De met de oosl-indische brievenmaal onlvangeno lij dingen uit Hong-Kong van 30 Maart melden, dut de handel destijds levendiger was. De uitvoeren van thee bedroegen 1,800,000 ponden meer dart in het vorige jaar. Volgens berigten van Hobart Town dd. 20 Febr.bleef de gouddelving in Zuid-Wallis en Port Philip een rijken oogst opleveren en de bevolking stroomde voortdurend in massa derwaarts; in de haven lagen 11 walvisehvaarders die door hel wegloopen der equipaadjen verhinderd werden hunnen logt voort te zetten. Nabij Roulers, in België, is de bliksem in twee huizen geslagen, die geheel zijn afgebrand. Een oud man, in een der buizen wonende, is door den bliksem in de dij getrof fen én verlamd. Burgerlijke Stand van 25 22 ffïeï 1852. GEHUWD: T. van der Kiaauw eo G. Smit. A. van Eijs en A. de Groot. BEVALLEN: I. Meijer geb. de Bruijn Z. A. Raven geb. Buijk D. A. M. T. G. Gunther geb. Jansen, Z. N. Kikkert geb. Troost, A. de Wilde Moor geb. Abbenes, Z. A. Goes geb. üxI). M. Kerkhof geb. Bommel, Z. OVERLEDEN: J. F. Weerbroek44 j. SI. Tien47 j. V. Vlugt60 j. II. Faber, lij. J- T. Zeeuw, 5 m. A. M. de Klerk7 m. Hel oiigelsche parlement zal den 10 Jutiij ontbonden wor den. Van de Sandwich-eil. wordt gemeld, dal de vuur spuwende berg wederom was begonnen rook cn vlammen op te zenden. Op Tahiti is koningin Pomare afgezet cn de republiek uitgeroepen. Te Kampen heeft ecu mansper soon zich in een logement den hals afgesneden op het oo- genblik dal een diender hem kwam halen. De E. K. is legen den 26 dezer bijeengeroepen. Te Amsl. is een pak huis ingestort, waarbij 2 personen gewond en 4 omgekomen zijn. De aslronomisten houden zich tegenwoordig bezig met ontdekkingen van asteroïden of ultra-zodiac-planelen. Een kapitein te New-Orleans heeft 60jchtereenvolgende ureti gewandeld, zonder slaperig te worden of rust te behoeven. Het stadje Maneain Gambridgeshireis voor de helft afge brand. LI. zalurdag is van Londen het eerste stoomschip reotstreeks naar Australië vertrokken. In het Goudland O hecrscht zoo veel verbittering lussclien de blanken en zwar ten dat de uitroeijing van een der partijen te gemoel wordt gezien. De heer Proudhon is op reis naar de N. Wereld. Op het eiland Bonaire is een koster overleden in den ou derdom van 102 jaren. Prins Frederik is tnel zijn adju dant naar Berlijn vertrokken. In Gelderland rigtcn de Meikevers groole schade aan. Een schoenmaker te Haar lem heeft zich verdronken ter zake van huiselijke twisten. De Sperwer is in 33 dagen van Suriname naar Helle- voetsluis gezeild. Hel glazen paleis lo Londen is voor 70,000 p. sl. verkocht. Engelseho spolvogelszeggen.dat de tegenwoordige fransche adelaar niet is de keizerlijke maar de lamme adelaar, die in der tijd door L. Nap. te Botilogne is ontscheept. Men rekent dat reeds 15,000 Chinezen naar Californie vertrokken zijn. Een londensche kruidenier is tot 50 p. sl. boete veroordeeld, wegens het verkoopen van vervalscnlo peper. Op do geldersche maatsch. van land bouw is een verbeterd haarwerktuig vertoond, uitgevonden en gemaakt door G. Stout, Mr. smid te Tiel. Tengevol ge der krooning van keizer Soulouque was de handel op Ilaiti voor 10 dagen geschorst. Te Berlijn is een groole parade gehouden ter eere van keizer Nicolaas. 600 zangers hebben hunne medewerking beloofd voor het zan gersfeest dat op 14 cn 15 Aug. ek. Ie Kleef zal gehouden worden. Het Hof wordt den 28n op het Loo verwacht. 15 I, ,1 I V Sj I 3' a. De armoede in China onder den arbeidenden stand overtreft die van de armste natiën van Europa. De werkman kan daar niet dan met groote moeite en aanhoudend werken zijn bestaan vin deneen Chinees zal dagen achter elkander met zijne handen het land bewerken, dikwijls tot aan zijne knieën in het water staan en zich des avonds gelukkig achten als hij rijst, wat moeskruiden cn thee kan krijgen. Men vindt nergens een arbeidzamer en ma-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 3