werd, nadat, hg daaraan op eeno schitterende wijze voldaan en do lotgevallen der maatschappij lot in bijzonderheden nagegaan had, als een blijk van dankbaarheid door de di rectie eene gouden medaille aangeboden, terwijl aan ieder der aan wezendenals een blijvend aandenken, eene bronzen medaille werd ter hand gesteld. Brieven uil Triest van den 18n Mei melden, dat on der do vreemde aldaar aangekomen oorlogschepen, zich door zijne reinheid en de voortreffelijke houding van officie ren en manschappen bijzonder onderscheidde de hollandsche korvet Sumatra, welke voor cenige dagen aldaar was bin nengevallen. Een bal, hetwelk aan boord der Sumatra werd gegeven, werd door vele vreemde officieren bijgo- vvoond, Bij hel departement van buitcnlandsche zaken zijn door lusschcnkdmst van het brilsche gezantschap bij liet nederlandsche hof, ontvangen, ten einde aan do belangheb benden te worden uitgereikt, twee gouden medailles en twee kijkers, welke door de brilsche regering zijn toegekend aan Roelf Remmerts Tunteler kapt. van hel nederl. kofschip Geerlruidaen aan Sjoert Pieters Gruppelaarkapt. en eigenaar van hel schoener-kofschip Hillichienater zake van hun menschlievend gedrag bij gelegenheid van het in zee verbranden van het cngclsche stoomschip Amazon. Nopens de ontdekking van eeno talrijke bende valsche munters in Pruisen, verneemt men het volgende: Nadat de berlijnsche raad van policiedr. Stieber, in Do- cember van het afgeloopen jaar, eene bende valsche mun ters in de nabijheid van Bonn had opgeligterlangde hij van lieverlede de zekerheid, dat bel kwaad niet was uitgeroeid. Hij zette daarom zijne nasporingen voort, en weldra zag hij de noodzakelijkheid in, om nog eens en wel op verscheidene plaatsen te gelijk, een kruistogt tegen de geheime fabrikan ten te ondernemen. De nacht van 3 op 4 Mei II. werd daar toe bepaald. Commissarissen van policie uil BerlijnKeulen en Dusseldorf plaatsten zich aan hel hoofd van eene vrij tal rijke mobile kolonne gendarmen te voet en te paard deden onder het kommando van dr. Stieber, op 50 plaatsen huis zoeking, en arresteerden, over eene uitgestrektheid van meer dan 10 mijlen 30 personen, terwijl onderscheidene instru menten, lot de muntcrij noodig, in beslag werden genomen. Zelfs vond men op een bergrug eene inrigting, welke in hel bezit was van een completen fakriekmaligen munl-toe- slel. Nadat dr. Stieber do gearresteerden aan verschillende regtbanken had overgeleverd, vertrok hij weder naar Berlijn ten einde aldaar zijne bezigheden bij het hoofdbestuur der policie te hervatten. De koning van Pruissenbenevens zijne hooge gasten woonden den 21 Mei, de manoeuvres der troepen bij. In den namiddag had ten hove een diner van 460 cou verts plaats, dat door Z. M. den keizer van Rusland en vcrscheideno prinsen en prinsessen werd bijgewoond. Onder do genoodigden merkte men ook den prins en do prinses Frederik der Nederlanden op. In de belgiscbe gemeenten is het signalement rond gezonden van een 12jarig kind (zoon van den heer de Gre- nus de Sturler, consul-generaal van België, lo Bern) 't welk op 2 Mei te Genève is ontvreemd, zonder dat men eenig spoor dier snoode opligters heelt. De ontvreemding is geschied door een heer, die men ongeveer 65, en eene dame die men omstreeks 35 jaren oud dacht te zijn, en hel kind in eene postchais medovoerden. Onlangs werden de reizigers op den spoortrein van Havre naar Parijs verschrikt. Met dezen trein werden wilde dieren vervoerd, voor den Hippodrome, als: een paar leeu wen, een tijger, een hyena, enz. Daaronder bevond zich ook een groote boa, in een kist. Door de inspanningwel ke de slang welligl aangewend heeft, om zich in vrijheid te stellen, schijnt eene opening in de kist gekomen te zijn, en de boa gelukto het, zich naar boven te werken zij be gon van den ecnen wagen naar den anderen te kruipen zonder binnen plaats lo nemen. Gcruimen tijd had zij ha ren togt voortgezet, toen een der conducteurs haar gewaar werd, waarop men den trein deed stilstaan en het ondier weder in do kist kreeg. De krooning van Soulouque en zijne gemalin als keizer en keizerin van Haïti is op 10 April met groolen luister geschied. De plegtigheid had op hel veld van Mars plaats, in het midden waarvan een groote tempel opgerigt was en waar eene talrijke priesterschaar was vereenigd. De keizer en keizerin werden door hunne kinderen en een schitterende stoet vergezeld. Uit Lir.sz aan den Rijn wordt dd. 23 Mei gemold, dal eene wolkbreuk, in den nacht van 19 op 20 dezer over den kreils Adenau en aan den Oberahr uitgebarstengehee- le dorpen, velden en wijnbergen verwoest heelt; rundvee en varkens, benevens do stallen zijn in den vloed bedolven en door den wassenden Ahr naar den Rijn gevoerd. Op 22 dezer is de bliksem in den omtrek van Sinzig in eeno woning geslagenen bij Asbach heeft hel zelfde onweder het te veld slaande gewas vernield op den 23n des morgens was de grond aldaar nog met hagel bedekt. Burgerlijke Stand van 22 29 Mei 1852. GEHUWD: J. Wigman en J. Moen. J. H. Schmid en D. Muije. BEVALLEN: G. Neukirchen genaamd Nijvenheim. geb. Villerius, D. C. Caarls geb. HeerkesZ. C. de Vries, D. C. Buisman, D. OVERLEDEN: A. KikkertG5 j. GEMENGDE BERIGTEN. Den 29n April is bet ijs in de rivier de Newa aan het kruijen geraakt. De vice-president van het prov. geregls- hof van Noord-Holland is door Z. M. bevorderd lot president. In Haarlem zijn jl. zondag 6 zilveren bruiloften gevierd. Koning Victoria heeft een danspartij gegeven aan 2000 personen. De Sperwer zal met 1 Junij builen dienst en het élat major op non-activiteit gesteld worden. Te Ma drid worden bij voortduring groote voorzorgsmaatregelen ge nomen. Do schilderijen van den franschen maarschalk Soult hebben 271,145 fr. opgebragt. De nat. garde te Parijs zal in 't begin der volgende maand een groot feest geven. Hel te-kort in do schatkist aldaar bedraagt ruim 40 millioenen. In den haagschen gemeenteraad is be sloten de dienst der klepperlieden weer iulevocren. Het

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 3