gearriveerd en naar Emmerik wilde vertrekken, waarvoor hij j cene plaats besteld had, werd op het oogenblik van zijn ver-j tick door de polieie aangehouden, en zijne reeds op den wa gen gepakte pakkaadjc weder afgeladen. Het bleek dal hij I was een der te Utrecht studerende duilsche studenten, die zijn j ontslag had ontvangen, maar voor zijn vertrek zich door laar- 1 zenmakcr, klcedermaker, enz., cene vrij aanzienlijke garde™ j robo had laten maken, doch vergeten haddeze leveranciers, i even als zijn huisheer, waschvrouw en andere schuldeischers, j te betalen. Om daaraan niet herinnerd te worden, had hij zich met een rijlnig naar Driebergen laten brengen, daar i plaats op den spooi trein genomen cii wasjuisl voornemens on- 1 zeu vaderlundschen bodem te verlaten toen de schuldeischers, die wantrouwen hadden begonnen te koesteren, met dcnzclf- den trein herwaarts kwamen, zich dadelijk bij de polioie ver voegden, welke den vluggen en memorieioozen reiziger, op gronddat hij geen pas had, het voortzetten van zijne reis belette en zijn persoon en welvoorziene koffers en nachtzak ken in bewaring nam. De teleurstelling van onzen duilschen o O reiziger was groot, terwijl hij volstrekt niet begrijpen kon, boe zijne hollamlsciio crediteuren to gelijk met hem to Arn hem waren. Men schrijft uit Hoogcvecn het volgende Nadat reeds eenige dagen hier en daar onder de arbei ders in de aardewerken lusschen Sluis 5 en 6 gemor was ontslaan, uithoofde zij, volgens hun zeggen, geen daggeld genoeg konden verdienen, hebben eenigen den 15n dezer des voormiddags hunne werkzaamheden geslaakt, die spoe dig zulk een grooten aanhang kregen, dal de minderheid! voor do meerderheid moest onderdoen en al die zich niet j bij de belhamels aansloot, werden door bedreigingen, het werpen van sleenen enz., daartoe genoodzaakt. Als een eenig man eischte men van den aannemer of deszelfs onder- j bazen meerdere verdiensten, doch de standvastigheid van1 deze, gevoegd bij de tijdige aanwezigheid en moed van de vureenigdo polieie, hebben lot heden alle ergere gevolgen voorkomen; wij zeggen tot heden, daar de menigte zich nog telkens hier en daar, dreigende en door drank opgezet vei loont. Velen echter moeten reeds hel verkeerde hunner handelwijze inzien en ^zouden spoedig hunnen arbeid 'her vatten. Te Nijmegen had onlangs ten huize van een behoef- tig gezin cene hartverscheurende gebeurtenis plaats. De huisvrouw van zekeren arbeider Goud, geraakte, terwijl men zich gereed maakte naar bed to gaan, in woorden wisseling met haar 23jarigen zoon, wegens zijne geringe verdiensten, ter gernoetkoming cn steun van hel huishouden.! Dit reeds een en andermaal gedaan verwijt, ontstak den jongen alsnu in zulk een hevige drift, dal hij naar een op tafel liggend mes greep- cn zich daarmede eene steek in de borst tocbragt. i)o dood was echter niet onmiddelijk hel gevolg en hel bloed zoo veel mogelijk stelpende, liep hij) terstond ter deure uit, ten einde do hulp eens heelmeesters in to roepen. Ondanks spoedig aangebraglen hcelkun- digen bijstand mogt hel niet gelukken hem in het leven le behouden, zijndo hij reeds aan de noodlottige gevolgen overleden, Te Rijssel is het volgende geval bij den burgerlijken stand voorgekomen. Zekere T, huwde eenige jaren geleden eene weduwo die eene dochter uil haar vorig huwelijk had. Uit dit tweede huwelijk waren verscheidene kinderen voort gesproten, toen de vrouw van T. overleed. Nu wilde hij de voordochter der overledene huwen die bij gevolg stiefmoe der van hare broeders en zusters zou worden; maar terwijl do regterlijke magl deze vcreeniging voor wettig verklaart weigert hel stedelijk bestuur die le voltrekken, en vruchte loos is reeds cene sommatie bij een deurwaarder gedaan. Den IGn dezer des namiddags ten 1 ure, arriveerden te Zaandam 1111. KR. HH. de grootvorsten Nico/aas en Michael van Rusland, met de stoomboot Mcrcurius, komende van Amsterdam. Na liet nederig verblijf van hunnen doorluch tige!! voorzaat Czaar Peter de Groote, een bezoek le hebben gegeven, vertrokken HH. RK. HH. weder per stoomboot naar Amsterdam. Vooraf echter werd, in hunnen naam, den voorzitter van het plaatselijk bestuur, ter hand gesteld eene som van vijl honderd gulden, ten behoeve van cl o armen dier gemeente. Verecrend voor Zaandam's inge zeten was dit bezoek, en dankbaar voorzeker zullen de be- vvehladigden hel korte verblijf der grootvorsten zegenen. Wegens de buitengewone gestrengheid der overheid te Parijs, is du vrees om zich le compromilcrcn aldaar zoo groot, dat menzelfs in particuliere bijeenkomsten, zich niet over de publieke aangelegenheden durft uitlaten. De drukpers geelt het voorbeeld tol deze gedwongen stilzwijgendheid, en dientengevolge is Frankrijk zonder twijfel hel land waar men thans hel minst weet, niet alleen wal er in Europa, maar zelfs wal in Frankrijk omgaat. De planleis van Cuba- hebben met een engelsch huis een contract gesloten voor den invoer van 8000 chinesche aibeidcrs, die zich tot een zoogenaamden leertijd van 8 ja- reu zuilen moeten verbinden en eene lielooiiing van 4 dolt. 's maands voor hunne diensten zullen erlangen. Iri Bidgie heeft zich ecu zoogenaamde wonderdoctor opgedaan, genaamd Driesite Nypers, zoo men zegt een landman uit Friesland, die, door oplegging der handen en hij het uitspreken van eenige geheimzinnige woordenlijders van rheuinatiscbc kwalen geneest. De toeloop is zoo groot, dat er buitengewone maatregelen zullen dienen genomen le worden, om ongelukken voor to komen. Volgens herigten uit Zuid-Australiëvan 11 Februarrj jl.was de heer Herschel Babbage, te Aïlelaïde aangeko men, ter uitvoering van den last, hem door den vorigen Se- crelaris van Staat voor Koloniën, graaf Grey opgedragen, om een mineralogisch en geologisch onderzoek in Zuid-Aus- Iralic in te stellen. De kolonie bad groot gebrek aan ar beiders, daar binnen weinige maanden 9000 a 10000 vol wassen personen naar de goudmijnen van Victoria waren vtr- trokken. In Zuid Australië zelf waren' vele geruchten over goudmijnen, die in de kolonie zouden zijn ontdekt, in om— loop, doch hadden zich tol dusverre nog niet bevestigd. Bij besluit der wetgevende magl waren de goudharen welke door den rogeringsbeamblc waren gekeurd, tegen den prijs van 71 sh. jier ons als wettig betaalmiddel erkend.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 2