Verkiezing. J. C. KIJK. Kiezers-vereeniging te Zaandam Hoofd-kiesdistrict Alkmaar. J. J. ROCHUSSEN, KIEZERS I HET HOiD-DISTlUCT ALKMAAR Mr. E. J. H. B O R R E T, Een Lid voor de Tweede Hamer der Staten-Generaal, in 't Hoofd- kiesdistrict Alkmaar. staande en gelegen in het blok bewesten de koop-1 vaardors-binnenhavenaan het Nicuwediep gemeente Helder, op den kadaslralen legger dier gemeente bekendonder sectie C, Ns. 1106 en 1107. Deze twee woningen zullen eerst ieder afzonderlijk en daarna gecombineerd ter verkoop worden aangeboden. 2o Zes WONINGEN, onder één dak, en ERVEN, slaande en gelegen naast het voorgaando perceel, kadastrale sectie C, Ns. 1108 tot en met 1113. Deze zes woningen zullen eerst ieder afzonderlijk en daarna gecombineerd ter verkoop worden aangeboden. F er volgens zullen de twee perceelen te za- men en in oenen koop worden geveild. Beide perceelen hebben eene breedte in hel front van 42 ellen, bij 27 ellen diepte, en zijn allergun stigst gelegen op een der beste standen van het Nieu- wediep, hebbende vóór de binnenhaven en aan den achterkant hel beldersche kanaal. De bewijzen van eigendom en de veilconditiën zullen acht dagen vóór den verkoopdag, ter lezing liggen ten kantore van den bovengenoemden Notaris P. A. BEETS, bij wien inmiddels nadere informatiën te bekomen zijn. Onder de begaafde en uitstekende mannen, welke in de Tweede Kamer der Staten Generaal zitting hebben zou iemanddie door en door bekend is met alles wal ons zeewezen betreft en bovendien geen vreemdeling is in de Koloniën van den Staal, uitmuntend op zijne plaats zijn en wclligt eene leemte aanvullen. Eenige kiezers in de gemeente Helder, meericnde dat een man die de voorschreven vercischlen bezit in een dis trict, dal bij de zeevaart zoo veel belang heeft en waarin de voornaamste zeehaven des Rijks gelegen iseen gepaste en welligt gewenschte kandidaat zoude zijn, nemen do vrijheid aan hunne medekiezers voortesiellenhunne slem- men uil te brengen op den Vice-Admiraaloud Gouver neur-Generaal van do WeslTndicn öii oud Minister van Marine De veelzijdige, zoo theoretische als practische kennis van dien Admiraal, zijne buitengewone ondervindingzijne eerlijkheid en reglschapenheid zijn in hel geheele vader land en vooral in dit district te goed bekend dan dal het noodig zoude zijn daarover uit te weiden. Eenige Kiezers. Aan de Kiezers in hel Hoofd-kiesdistrict Alkmaar wordt berigl, dat in eene vergadering van Kiezers, te Zaandam gehouden, den 23 dezer, met bijna algcmecne stemmen, benoemd is lol Candidaat voor het lidmaatschap der Tweedo Kamer van de Stalen-Generaalde heer oud Gouverneur-Generaal van Neêrlandsch Indien. Zaandam den 24 Junij 1852. Namens de Kiezersvergadering voornoemd H. J. van RCERLO HOLST, Foozitter. H. van VOORST Secretaris. wordt bij de aanstaande verkiezing van een lid van de Tweede Kamer der Slaten-Gencraal op 29 Junij o. k. daartoe aanbevolen de Heer thans lid der Tweede Kamer, doch welke dit jaar aftre dende, niet werd herkozen, maar van wien te regt ge zegd is: dat allen, die zijne gematigde denkwijze, zijne vrijzinnige begrippen eenigzints van nabij hebben gadege slagen, zullen moeten erkennen, dat zijne aftreding een wezenlijk verlies voor de Tweedo Kamer zijn zal; dal hij in die vergadering hoog stond aangeleekend en zijne me deleden hem grootc lichting toedragen: dat hij is een kun dig regtsgeleerdeeen welsprekend redenaar, een opregl voorstander van de Constitutionele regering, en een moe dig en onafhankelijk man. Voorzeker zal de verkiezing en alzoo het behouden in do Tweede Kamer van zulk een man, van zulke beken de beginselen en hoedanigheden niet dan bevorderlijk kun nen zijn aan de door allen voorgestane zaak: 'S LANDS WELZIJN. Mr. H. J. SMiT heeft bedankt als Lid van de Tweede Kamer! De heer van de STADT verwierf geene genoeg zame meerderheid van stemmen; de Zaanstreek moge voor ZEd. gestemd nebben 'l blijkt dal het noordelijk Noord holland Alkmaar en dorpen, den Helder en eilanden, hunne keuzo niet op ZEd. bepaald hebben. Reeds bij de eerste stemming, 8 Junij II., bleek do verdeeldheid der stemmers. Hij, die de meeste stemmen op zich vereenigde, Mr. H. J. SHIT, heeft voor hel Lid maatschap bedankt. Wat nu bij de herstemming op 29 Junij aanslaande te doen? De stemmen verbrokkelen op dezen en genen? Zal deze voor een behoudsman, voorstander van onderdruk kende aristocratie stemmen? Gene wederom voor een liberaal beschermer van verlichting en vooruitgang? Een ander weêr voor een R. C. geloofsgenoot? O O Ongelukkige afloop van zulke verdeeldheid zal het ze ker gevolg daarvan zijn en 'l meerendeel der Kiezers, dat vrijheid, gelijkheid in alles, dat handhaving van regt en wet voor allen wil, ziel zijne stemmen verbrokkeld en daardoor iemand gekozen tegen zin en wil; iemand, die

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 3