GEMENGDE BERIGTEN. gen; maar men snccil hem af, voor dal de dood daarop ge volgd was. Het vonnis was slechts op deze wijze gedeelte lijk toegepast, om hem tot teruggave te bewegen. Hij werd met koud water en andere opwekkende middelen behandeld. Toen hij weer bijgekomen was, hield hij echter op nieuw staaiulo niet gestolen te hebben. Daarop werd hem kort en bondig aangezegd, dat men hem nu in goeden ernst zou op- knoopen. George begreep nu, dat het hoog tijd werd, en bekende, waar hij het ontvreemde goud verborgen had. L)e zaamgeraapte jury was zeer tevreden over deze nieuwe wij ze van toepassing der Lynchwet en leverde den misdadiger nu aan de gewone regtbank te Coloma over. Hij geloofde nu met eenige maanden gevangenis te zullen vrijkomen. Maar de inwoners van Coloma hoorden naauwelijksdal er een dief van zijne schuld overtuigd en die bekentenis had afgelegd, gevankelijk was binnen gebragl, of zij grepen deze heerlijke gelegenheid aan, om zich te wreken over de herhaalde dief stallenongestraft in hunne stad gepleegd zij stormden naar de gevangenis, haalden er den ongelukkige uil, namen nog een neger mede, en gaven hem dien lot kameraad aan de galg." De Indianen verontrusteu de kolonisten in het bin nenland aanhoudend, en do dagbladen van San Francisco zijn opgevuld met beriglen van de door hen gepleegde gruwelen. Dikwijls echter oefenen de kolonisten gestrenge strafen vrou wen noch kinderen worden gespaard, als hun eene roover - bende in handen valt. Onlangs volgde een detachement Ame rikanen hel spoor van zulk eene hordeen bereikte hun kamp in den nacht tusschen 21 en 23 April. Do komman- dant verdeelde zijne manschappen, en met hel krieken van den dag werden de Indianen van alle zijden gelijktijdig aan gevallen. Ieder schot trof doel; en pistool en ponjaard maak ten de gevallenen verder af. Binnen weinige oogenblikken was alles gedaanen van de honderd vijftig Indianenont snapten slechts twee. Eene vrouw en tweo kinderen bleven door de menschlievendheid van een der aanvallers, die hen gevankelijk medenam gespaard. De berigten uit do mijnen blijven zeer gunstig. Een reiziger door de noordelijke stre ken zegt, dal het saizoen voor de mijnwerkers over hel al gemeen zeer voordeelig is geweest, vooral voor hen, die de drooge mijnen exploiteren en, hoewel de resultaten der goud- wusschers niet zoo gunstig zijn geweest, zij waren echter niet onbeduidend. Do exploitatie van quarls moet echter veel voordecliger zijn. Overal worden nieuwe machines gebouwd of zijn de bestaande aan het werk. Men telt er acht in een omtrek van 20 mijlen tusschen Juba en Theater. Het beste bewijs is overigens, dat de Columbia, 3 Mei van San Fran cisco vertrok, en eene waarde van 2,836,845 dollars aan boord had, zoodat het totaal der aanvoeren in April 3,419,847 dollars bedroeg. In Maart beliepen zij 2,549,704 dollars. De amerikaansche dagbladen behelzen trekken nopens do behandeling van slaven, die wel verdienen onder de oogen onzer lezers gebragl te worden, en die eene donkere schaduwzijde op de zoo hooggeroemde vrijheid uitmaken: Er zijn slaven onlvlugt, en hunne meesters doen in de bladen advertenliën plaatsen, die vertaald aldus luiden Twintig dollars belooning. Is onlvlugt eene jonge ne gerin, genaamd Mollv, oud tusschen de 16 en 17 jaren, slank van gestalte; onlangs op de linkerwang gemerkt met do letter R.een stuk afgesneden van haar linker oor, en met dezelfde letter gemerkt op de binnenzijde van hare twee beenen." Tien zilveren dollars voor dengene, die mijnen ne ger Mozesdie dezen ochtend is onlvlugt, zal vallen en aan mij terug brengen; of wel vijfmaal de som voor hem, dio mij het stellige bewijs levert, dat hij gedood is, en er zal nimmer naar den dader onderzoek worden gedaan." Houden lot opsporing van negers. De ondergeleekende een aantal honden aangekocht hebbende, onderneeml do vervolging der voortvluglige negers. Prijzen: 3 dollars per dag voor de jagt, en 15 dollars voor de gevan genneming." Te Westrooskerkc is een huis door brand vernield en een grijsaard ernstig gekwetst. Dit ongeval is veroorzaakt door een jongeling van 16 jaren, die zich van de hem kwellende vlooijen willende bevrijden, zijn bed in brand slak en, in zijne vreugde van die lastige bedgenoolen te zien braden, niet merkte, dat de brand zich aan het huis had medegedeeld. ZWOLLE, 14 Julij. Een detachement van het garnizoen dezer stad zich over den IJsel hegeven hebbende, ten einde 1 op eene geschikte plaats bij Ilaltcm naar de schijf te schie ten, waren een korporaal, en twee manschappen vooruit ge marcheerd om de schijf te plaatsen. De hun opgedragene bezigheden afgeloopen zijnde heeft een der militairen bj de patroon eenige keisteentjes in zijn geweer geladen en daar mede gescholen op een bij eene boerenwoning loopende bond. Het schot schijnt echter de keisteentjes door een raam der woning te hebben gevoerd en een der daar zijnde kinderen ernstig te hebben gewond. Op aanvrage der policie te Ilat- lem zijn heden morgen de korporaal en de twee onder zijn hevel geslaan hebbende manschappen derwaarts opgezonden. SSurgcrïijke Stand van lö 1? «Fuïlj 1852. GEHUWD: P. Easol en H. A. Steinenga. E. Buter en V. de Wijn. BEVALLEN": M. Klaver geb. Koning. Z. A. Ileijdenrijk geb. Kuit. Z. A. Heijselaar gcb. Tuinman. D. J. van Stui- venberg geb. de Koning. Z. C. A. Bakker geb. Kramer. Z. A. Buikema geb, Buijs. Z. G. Hellegers geb. Bakker. D. M. Spigt geb. Bijkers. Z. C. Kruk geb. iBoodt. Z. B. S. Arons geb. Groen D. G. van Duwun geb. Smit..D A. M. Moorman geb. Janzen D. M. van Wesp geb. Koelofs. Z. OVEKLEDEND. van Wijngaarden, 75 j. G. Esscnburg, 25 j. J. Uileman, 5 m. M. C Bosch, 10 m. - - W-Krij- nen, 20 j. J. Snel, 5 m. M. Harms, 62 j. S. de Jong, 9 m. J. P. de Haan, 3 m. Tc Parijs is een kind met 2 gezigten geboren. Prins A1 bert heeft een remedie uilgevonden tegen de ziekte onder de kalkoenen. De verkiezingen te Londen zijn meestal uitgevallen in den geest van handelsvrijheid. Do konin gin van Sardinië is ontgdig van een zoon verlost, die kort na den doop is overleden, Tc Milaan zijn onlangs 6 mis-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 3