onderzoeken, waarvan zij in hun belang de samenstelling moeien of wenschen te kennen. Deze vereeuiging werd op- gerigt in navolging van vele landbouwers clubs, die hun ei gen scheikundige hebben aangesteld tegen eene vaste door- loopende bezoldiging, om hen te allen tijde in hun bedrijf wetenschappelijk bij te staan en do verlangde inlichtingen te geven. Do maatschappij van landbouw te Londen heeft be sloten lot hel uitloven van cenen prijs van 1000 ponden ster ling (ƒ12,000) en een gouden eerepenning, voor do ont dekking van een meststof, die gelijke eigenschappen hezit als de guano, en die de engeisc'ne land houwers en pachters zich zouden kunnen aanschaffen, voor niet hooger dan 5 ponden sterling de ton (dat is ƒ60 de 1000 kilo.) Den 12den en lSden dezer hadden de militaire twem- oefeningen te Berlijn plaats. Het duiken geschiedde door in fanteristen met helm, pak en zak aan, door den garde du corps met kuras, helm en paf las aan, en telkens met een sprong van t ene aanzienlijke hoogte. Zoo zwaar gekleed als zij waren haalden zij allerlei kleine voorwerpen, als pijpen koppen, geldstukken, enz, uil de diepte op. Do oefenin gen werden besloten mei het zwemmen der manschappen in volle wapenrustingin militaire orde en sectien met onder scheidene evolutien. Er is dezer dagen langs den spoorweg van Parijs een couvooi levensmiddelen naar Straatsburg gezonden om ge bezigd Ie worden voor de diners en partijendie aldaar gegeven zijn. Het bestond, behalve uil eene ontzagge lijke massa groenten en een groot aantal schildpadden, uit 1500 meloenen, 500 ananassen, 6000 perziken6000 abri kozen 2000 nieuwe peren, 8000 kil. druiven en aalbeziën 300 zeekreeften, 120 tarbotten en vele andere vischsoorlen. Ju tic waggons waren fouinuizen geplaatst, om de levens middelen te bereidenzoodat zij, bij de aankomst van den trein te Straatsburg, oniuiddclijk konden worden voorgediend. De Diario do Goberno deelt thans de additionele ac- 1e lot het constitutioneel Charter mede, door de koningin van Portugal bekrachtigd. De hoofdzakelijke bepalingen daar in vervat, blijken thans de volgende te zijn: De Cortes erkennen den regent of benoemen hel regentschapdo af gevaardigden worden, gelijk reeds werd medegedeeld, door diiecle verkiezing benoemd; kiezers zijn alle meerderjarige porliigesciio burgers, die een jaarlijkse!) inkomen hebben van 100,000 reis, uitgezonderd dienstbodenvrijgelatenen en die van bet beheer hunner goederen verstoken zijn. Iedere gemeente zal een gemeenteraad hebben, direct door hel volk verkozen. De belastingen worden jaarlijks gestemd; en de wetten waarop zij worden opgelegd, zijn alleen voor écu jaar van kracht. Binnen de eerste veertien dagen na de opening van tle zitting der Kamers, zal de regering de begroetingen van ontvangsten en uilgaven voor hel volgende dienstjaar aan bieden, en binnen de eerste maand na denzelfden datum, (ie rekeningen over het vorige inleveren. De doodstraf voor politieke misdrijven blijft afgeschaft. Te Zornheim niet ver van Maints, zijn dezer dagen ejenfge varkens door de openstaande deur eener woning in de huiskamer gedrongen en hebben een in de wieg liggend kind zoodanig verminkt, dat liet aan tle gevolgen is over leden. Te Ipswich is een man, bezig zijnde met bet uit pakken van flesschen sodawater, door het springen van een derzelve zoodanig door de scherven in het aangezigl gekwetst dal hij kort daarna overleed. In de nabijheid van Valenciennes heeft een waanzin nige zijn schoonvader en zijne vrouw vermoord. Een jong mensch, dio des morgens in hel voorbijgaan de beide lijken bemerkte, maakte gerucht. Men schoot van alle zijden toe. Toen de waanzinnige bemerkte, dat men hem in hechtenis nemen wilde, barricadeerde hij zich in zijne woning, en ver dedigde zich woedend, gedurende vijf uren. Eindelijk stort te hij van hel dak zijner woning, waarop hij zich terug had moeten trekken, dood neder. Vijf personen werden bij hun ne pogingen, om hem le vermeesteren, gewond. Do President heeft de vrouw van den mairo van Airon, die in hare woning door bandieten overvallen, niet alleen de papieren der mairie wist te behouden maar nogofschoon door een dolksteek gewond, den moed had de roovers, (iie een riddeiorde van bet legioen van eer, door haar vader op hel slagveld verworven, hadden medegevoerd, met do pistool in de vuist na to zettenontvangen, geluk gewenscht met den beloonden moed en haar de orde van het legioen van eer overhandigd, welke hij aati het knoopsgat droeg. In Schotland vooral in de omstreken van Rilmarnock heeft een onweder allervreselijkste ongelukken veroorzaakt: de stortvloeden sleepten gebouwen, veldgewassen, men sch en en vee met onwederstaanharo kracht mede; reeds heeft men de lijken van vijf menschen uit de puinhoopen opgedolven. In de amerikaansche dagbladen leest men het vol gende middel om de in nood verkecronde schepen te ontdekken Een voornaam koopman te New-York heeft in zijne iiiStructie'11 aan de bevelvoerders zijner schepen ten pligt gesteld, om eiken ochtend bij liet aanbreken van den dag en eiken avond voor hel ondergaan der zon een man in den mast te zenden, dio den horizont moet rondzien, ten einde le ontdekken of er in de nabijheid ecuig schip zich bevindt, hetwelk hulp noodig heeft. Dit is een voortreffe lijk voorschrift, hetwelk door iederen reeder behoorde le worden opgevolgd, want men heeft dikwerf vernomen, dat schepen, die bijstand noodig hadden, zijn gepasseerd, zon der dat men ziel) om hen bekreunde of ook wel doordien zij niet waren gezien. Indien deze maatregel algemeen werd ingevoeld, zouden menig schip en vele menschenicvens kun nen behouden blijven. Men meldt uit Singapore dat er le Melhourne aan boord van de Nelson, naar Londen bestemd, de volgende vermetele diefstal werd gepleegd. In den morgen van den 2(len April kwamen 22 mannen, tot aan de landen gewa pend in twee booten op zijde van genoemd schip en had denalvorens zij om hulp konden roepen, tweemanen den

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 3