GEMENGDE BER1GTEN. ren liij verder een koffijhuis ging bezoeken. Onderwijl zij van hunne zaken sprakenkomt er een derde persoon bij, die zich in het gesprek mengt en van wien men weldra verneemt, dat hij een Griek was, dat hij 8000 fr. in goud ontvangen had en dat hij daarvoor gaarne bankpapier wilde hebben. De koopman uit Elhonf was vriendelijk genoegden man deze kleine dienst to bewijzendoch had gelukkig slechts twee banknoten, elk van 1000 fr. hij zichvoor welke hij even zoo vele rolletjes goud ontving. Bj zijne tehuiskomst vond hy zich bedrogen; de rolletjes bevatten voor het groot ste gedeelte koper en slechts aan de beide einden waren een paar 20 fr. stukken aangebrogl. Londen heeft acht groole bruggen over den Theems, doch deze zijn niet in slaat om de rustelooze menigte, die zich in de straten beweegt, te laten pasveren. Tol heiver- plaatsen dier verbazende massa iriensehciiheeft n»en daarom nog zestig kleine sloomhoolen in dienst gesteld. Zij hebben van 24 lot 36 paardenkracht; de bouwmeester heeft hare machines in een verwonderlijk klein bestek geplaatsten daar zij alleen dienen tol overvaait, legde men zich hij haren bouw meer toe op snelheid dan op netheid. Zij zijn rank en glijden mei zoo weinig beweging over den waterspiegel dat do overal in hare nabijheid liggende koopvaardijschepen bijna niets van hare vaart bemerken, Als een voorbeeld van do oplettendheid en vcclwetend- beid der londensche polieie wordt het volgende van een reiziger verhaald; in Augustus van 1851 begaf ik mij naar Cremours garden; er was een feest en dus een talrijk publiek. Met mij stapte ook een zeer elegant gekleed heer binnen. De polieie-agentdie dienst deed bij hel bureau voor de entré, klopte mijn evenman op den schouder en zei- deKarei, gij weet immers we! dal gij hier niet komen inoogt." De alzoo aangesprokene hief eerst verwonderd hel hoofd op, dorb antwoordde oomiddelijk inderdaad dat is ook waar." Daarop ontving hij een wenk van den polieie man, zette zijn zwart pruikje af, stak baard en knevels in den zak en ging heen. Hel scheen toen een geheel ander mandoch voor het oog der polieie bleef hij altijd de Karei, die niet veel t 5 (Jeugoe. Volgens brieven uil Mexico tot 3 Julij bleven daar ge ruchten van een coup d' etat rondloppcn zoodanige stap werd ook beschouwd als het cenige middel om hel land uit de beslaande moeijclijkheden te redden, te meer, naardien het geherle minisleiie zulken maatregel goedkeurde de president alleen aarzelde nog. Aan de grenzen der Rio Grande bleef de gesteldheid van zaken nagenoeg in denzelfden toestand; beide partijen waren geneigd slaags te geraken. De arncrik. consul ie Matamoras was naar Washington vertrokken, ter zako van ongeregeldheden op de grenzen. De tolreglen had den minder opgeleverd, zoodal men niet dacht, dat de heer Falconnet iijdig de noodigo gelden zoude bekomen om voor de betaling der dividenden te zorgen. O O - Dc bondscommissaris Fischer heeft eene beschrijving der te verknopen schepen van de duilsche vloot in de duit- schc engelsche en fransche taal openhaar gemaakt. Dc sche pen zijn de sloomfregalten Hansaaartshertog Johande ko ninklijke Ernst August, de groothertog van OldenhurgFrank fort, Breinen, Hamburg, Lubeek en het zeilfregat Duitsch- land, respectivelijk geschat op nagenoeg 300,000 thaler, 190,000, 150,000, 110,000, 110,000, 80,000, 75,000, 70,000 en 20,000 thaler, benevens 27 kanonueerbooleii geschal op ca. 4000 thaler ieder. EJurgcsiijlic Staad van 81 aPtzlaj Augustus GEHUWD: V. (te Grool en E. Deklier. D. Grin en II. Tegel. BEVALLEN: C. Garper geb Sijbrands, Z. M. L. Sonr.erille geb. van der Meer, D. I!. Vitik geb. Visser, Z. C. E. Sltebe geb. NauUZ. J. Itoozeboom geb. Rijmer, D. J. lilikkenlioist geb. Oelelmar.s fï. OVERLEDEN: W. Spigt, 15 d. E. Bos. 64 j. A. Munnik li zui'. Carper, 2 A. J. de Vaan, 10 m. G. van Dua-. ren, 16 d. flensen 7 m. A. Wentel, 5 j. L. Klein, 5 m. A. Zoetelief, 2 m. In den Piracus is een gcdciikteekcn voor Themistocles opgerigt. Op het instituut voor doofstommen Ie Gronin gen bevinden zich 150 kweekelmgcti. De Olaheilers hebben hunne koningin weggejaagd, de republiek afgekon digd en een president gekozen, In (ie hrilsehe havens liggen 50 schepen die eerstdaags naar Australië zullen ste venen. 9 Aug. jagt op ganzen, eenden en watersnippen. De Sultan heeft zijn zwager tot minister benoemd. JZaterdag zijn te Parijs 300 huwelijken gesloten. Het haai'emmermeer is door de Julij hitte opgedroogd. Te Bumbay is een Engelschman tot lui mahomedanismus over gegaan, 15 Aug luisterrijke feesten te Parijs. In Spanje heerscht groote ziekte onder de druiven. De ko ningin van Griekenland beeft dadelijk na 'l vertrek van ha ren man het roer van den staat in handen genomen. Een schoenmaker te Thuringen heeft toevallig het middel uitgevonden om water brandbaar te maken. De poriu- gesche ministers hebben hun ontslag ingediend. Konin gin Pom.vré is door fransche mariniers op haren troon her steld; deze tijding is le Schiedam met blijdschap ver nomen. K' G E S 45 S E AT. WATERLEIDING VAN HUISDUINEN NAAR HET NIEüWEDIEP. Goedzuiver en smakelijk drinkwater is eene van de onontbeer- lijkste benoodigdbeden des levens, en gunstig voor de welvaart ee- ner bevolking; fabrieken die door gebrek aan water nimmer hadden kunnen bestaan, kunnen uitgeoefend worden door middel van wa terleidingen. Het is niet te ontkennen dat men voor een groot aantal jaren, liet ten dezen opzigte verder liad gebragt dan in onze dagen, daai tot beden bij dc meest beschaafde volken, cn in voorname steden van Europa, soms gebrek aan zuiver en smakelijk drinkwater wordt gevoeld; terwijl toch elke stad van eenig belang in het onafmect- bare romeinsche rijk eene waterleiding bezat die tot de grootste en belangrijkste ondernemingen, welke de menscbelijke geest immer heeft ontworpen, behoorde. De in Spanje, Frankrijk, Italië en el-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 3