DMHiölSwm PUBLIEKE VERKOOPING. GEMENGDE BERIGTEN. Advertentie n. Het Handelsblad vermeldt: Wij zijn verzocht te melden, dat de heer van Sons. leeck niet voornemens is vooreerst zijn ontslag als "minister van buitenlandsche zaken te vragen." Men ziet soms wonderlijke dingen gebeuren en men kan het dus niet onmogelijk noemen dat van Sonsbeeck nog minister zoude willen blijven, maar vreemd, ongelooflijk komt het ons toch voor; en mogt hij zoo dwaas zijn, dan hopen wij, dat de Kamer weldra door het afstemmen zijner begrooting, hem moge dwingen zijn eer en die van ons land door eene aftreding te bewaren. Ware het eene gewone wet geweest die afgestemd wasmen kon het nog eens met hem beproevenofschoon in eene afstem ming met algemeene stemmen toch een gewigtige wenk is gelegen dat men weinig met de Staten-Generaal sympathiseert. Maar hier betrof het een tractaat met eene vreemde mogendheid gesloten; en door de afstemming is de minister daarom niet alleen gedemo raliseerd tegenover de Kamer en de Natia, maar ook tegenover vreemde mogendheden. Hoe zal zulk een minister staan tegenover andere gezanten. Deze zullen zeker te beleefd zijn om regtstreeks tegen hem te zeggen, dat men aan een tractaat met hem gesloten niets hecht, omdat zijn invloed in de Kamer gelijk nul staat; maar daarom zal het toch grooten invloed bij hen uitoefenen en men zal niet gaarne met zulk een minister in onderhandelingen komen om vergeefs werk te doen. In een constitutioneel land moet men aannemendat de minis ter de meerderheid der vertegenwoordiging op zijne hand heeft de vreemde gezant die met hem handelt, rekent daarop. Blijkt dat dit liet geval niet is, dan behoort de minister aftetreden, of het land maakt zich bespottelijk. Wie zal eer, lasthebber, zelfs in gewone burgerlijke zaken, zenden die de wenschen van den last gever niet kent, of weet te vatten. Wie zal met een lasthebber willen handelen, van wien men weet, dat hij telkens door den lastgever wordt verloochend. Had de minister van Sonsbeeck niet genoeg aan zijne ondervin ding bij het russische tractaat, de les bij het fransche tractaat ge geven, dunkt ons gevoelig genoeg. Hij zal toch niet willen blijven zitten tot dat hij letterlijk weggejaagd wordt. De kamper courant, no. 1581, maakt gewag van mallemolens in de nabijheid van den Zandberg. Te Dougjumbij Franeker, heelt eene boerenmeid van 18 j. een sukkelend kind van 15 m. vergifligd om van de oppas sing ontslagen te worden. Keizer Nicolaas heeft eene recrutering verordineerd in het westelijk gedeelte van zijn rijk. II. M. is met gevolg naar Isehl vertrokken. De diergaarde te Amst. is verrijkt met een jongen olifant, een barbarijschen leeuw, een indischen reebok, een japanseh heil, een rhinocerosvogel2 grieksche patrijzen, 4 kroon- kranen en 4 waaijcroenden. Op den drooggemaakte!» grond van 'l haarlemmermeer is eene verzameling van men- schenbeenderen ontdekt. Harddraverij te Medemblik 23 Aug. De min. van builen), zaken is nog niet voornemens de portefeuille nederteleggen. (HB) Het prov. geregts- hof van Noordholland heelt Margaretha Pijnakker van kin dermoord vrijgesproken. De flaauwe stemming in ilc brilschc fondsen duurt voort. Parijs is tol vreemdelingen ter zake van de a.s. feesten. Ondertrouwd A. F. GIESSE met A. D. DIRKS. Nieuwëdiep, 14 Augustus 1852. Algemeene kennisgeving. De ondergeteekende heeft de eer het geachte Publiek en zijne geëerde Begunstigers te berigten, dal hij steeds voortgaat met het vervaardigen van gekleurde DAGUERRÉOTYPE- PORTRETTEN, GROEPEN, enz. H. T. DUINKERSchilder. Op Maandag den 16den Augustus 1852, des avonds om 7 ure, in het locaal Tivoli aan den Helder, ten overstaan van den Notaris J. SCHOON van 1. Een WINKELHUIS, benevens een houten LOOTS en ERF, slaande en gelegen aan de westzijde van's Rijks werf Willemsoord, aan het Nieuvvediep, gemeente Hel der, op den kadastrale»» perceelsgew ijzen legger ilicr gemeente aangewezen in sectie A No. 1134 Ier groot te van 1 roede en 10 ellen, doch volgens eigene op meting groot 1 roede en 28 ellen. 2. Een HUIS en ERF, staande en gelegen achter het voorschreven perceel aan liet Hcldersei» Kanaal, ten kadaster bekend in sectie A, No. 1135, ter grootte van 54 ellen; doch volgens eigene opmeting groot 28 ellen. De heide voorschreven perceelcn behooreti aan de Kr ven C. Hoogenbosch. 3. Een HUIS en ERF, staande en gelegen aan het Nieu- wediep, gemeente Helder, aan het Heldersch Kanaal, bezuiden ile berastering van het Maritimc Etablissement Willemsoord, ten kadaster bekend in sectie CNo. 911., ter grootte van 22 ellen. Toebehoorende aan den heer A. de Wall Janssen. 4. Een in drie woningen verdeeld, gedeeltelijk nieuw gebouwd HITS en ERF, staande en gelegen aan den Helder, lei» kadaster bekend iu sectie A, No. 1828, groot 1 roede en 24 ellen; en No. 1829, mede groot 1 roede en 24 ellen. Toebehoorende aan Aaltje Thomasz. Nadere informatici» zijn te bekomen ter» kantore van den Notaris SCHOON voornoemd. wieuwediep bij c. bakker bz. gedrukt bij s. giltjes,

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 4