gezonden. In den beginne heeft de directie van het werk getracht de benoodigde gronden aan te koopcndoch daar dit niet zoo voetstoots gelukte, heeft men verdere pogingen gestaakt en eenvoudig den grond zich toegeëigend, het aan de eigenaren vrijlatende, de schade op hen te verhalen. Onderscheidene eigenaren zijn dan ook niet op hun gemak, cn hebben, naar wij vernemen, besloten, indien men hunne gronden zonder toestemming in bezit neemt, geweld met geweld te keer te gaan. Hel zal ons benieuwen, wat de uitslag van dit alles wezen zal; dal hel processen regenen zal, hieraan is niet te twijfelen, evenmin als hel dubieus is, dat van de 1300 bunders in de indijking begrepen, twee derde gedeelten uit zandgrond bestaat.» Eenige heeren en dames van 'l Heerenveen hebben, naar men zegt, ter gelegenheid der sneeker hardzeilpartij op het sneeker meer eerie groole, bedroefde en akelige te leurstelling moeten ondervinden. Toen zij in hel schip hun middagmaal zouden houden, zag ieder met gretige oogen uit, naar de rollade die men voor de reis gebraden had. Het werd den schipper op verzoek van een eetgragen en op rollade belusten heer op eeno deftige wijze bevolen de rol lade op tafel te brengen. Deze kwam na lang zoeken ein delijk terug met de woorden: in 'l welnemen, heeren en dames, al wat ik vind, ik vind geen rollade; ik herinner mij ook niet dal er rollade aan boord gebragt is." Dit bragt een niet geringe schok in de ledige magen Ie weegen na dat de heeren en dames alles dooi gesnuffeld hadden, moes ten zij zich getroosten zonder rollade te dineren, hetvvelk niet heel hartelijk toeging wegens de groote verslagenheid welke hel gemis der heerlijke rollade veroorzaakt had. De ze groole teleurstelling oefende dan ook eenen nadeeligen in vloed uil op hel vermaak der reis, daar men niet zeker wist of de rollade vergelen of ontvreemd was. To huis gekomen werd er dadelijk onderzoek in het werk gesteld en hel bleek dat de meid van den heer B. vergelen had de rollade in 'l schip te hezorgen. Een ieder was echter belangstellend en nieuwsgierig om het heerlijk stuk vleeseh nog eens te zien en nadat zulks geschied was, en elk zijne verwonde ring over do schoonheid, vetheid en de buitengewone colos- sale grootte van het vleeschlijk monster had Ie kennen ge geven, ging men met een pruilend gemoed naar buis. De aantrekkingskracht der goudmijnen in Australië heeft de kudde van hunne herders beroofd en het is te voorzien, ja gedeeltelijk reeds gebleken, dal de schapen, de wolkulluur en daarmede de welvaart des lands verloren zullen gaan. Het goud zal dus oorzaak van ellende en nood worden, en Australië eerlang eene reusachtig illustratie zijn van het spreekwoord: veel geschreeuw en weinig wol." De heer Sudre, de uitvinder van een stelsel van alge- meene taal, door middel waarvan al de volken der aarde elkander gemakkelijk zouden kunnen verstaan, alsmede van een ander stelsel, genaamd de telephonie, bestemd om de bevelen voor de evolnlien der legerj en eskaders op verwij derden afstand over te brengen, heeft den 19den te Londen eene zitting in Hanoversqnare-rooms gehouden, ten einde de voordellen zijner beide uitvindingen le verklaren. Wat de algemecne taal betreft, zijn zeven muzijknolen van do (ut) lot si voldoende. Zoodra eene phrase door een der toehoor ders werd gegeven herhaalde de heer Sudre de woorden op «le viool, als wanneer eene jonge dame, kweekeling van den heer Sudrede beleekenis daarvan oogenblikkelijk te kennen gaf. Voor de militaire bevelen bczi"t de heer O O Sudre niet meer dan drie noten do sol do, welke hij doel klinken, hetzij door het geschut, de trom of de trompet, of eenvoudige telegrafische teekenen. waardoor hij de bevelen uit een militair of maritiem seinboek vloeijende overbrengt. Al zijne proeven zijn volmaakt gelukt, en het lijdt geen twijfel, dal de methode van den heer Sudre van veel nut konde wezen voor de bewegingen der land cn zee- magt; doch voor de toepassing op eene algemeene taal wordt de doeltreffendheid van zijn stelsel minder erkend. Onder de jongste bevorderingen van kweekeiingen der militaire akademie in Noord-Araerikabevond zich ook do kweekeling Jerome Napoleon Bonaparte, die tot luitenant hij de jagers te paard werd benoemd. Deze jongeling is de kleinzoon van Jerome Bonaparte, gewezen koning van Weslphalen en thans president van den franschen se naat. De tegenwoordige eerste Minister van Parma, do heer fVard, is oorspronkelijk een jockey of rijknecht uit Yorks- hire. De Hertog van Lucca nam hem, tijdens zijn verblijf te Londenin dienst en benoemde hem lot opziener over 2ijne stoeterij, maar het bleek weldra, dat de heer Ward niet alleen veel paarden maar ook veel menschenkennis be zat. Hij won bet vertrouwen van den Hertog derwijze, dat deze niets deed zonder zijn raad in te winnen. In de on lusten voor het revolutiejaar 1848 verriglte den heer Ward hel eerst eene vertrouwelijke zending naar Florence en over handigde den Groothertog van Toskano de acte van abdica- O tie van den Hertog van Lucca. In den beginne vertrouwde de Groothertog naauwelijks zijne oogen en aarzelde of hij den voormaligen jockeij als diplomaal zoude ontvangen, maar do luccusche gezant had zijne geloofsbrieven in den zak. In het jaar 1849, toen de Hertog zijne overige staten aan zijn zoon afstond, werd Ward de eerste raadsman van den nieuwen Vorst, die hij tot een volmaakten sportsman vormdeterwijl hij levens gewigtige diplomatische diensten bewees. In deze laatste hoedanigheid kwam hij to Weenenalwaar hij do ver bazing van Prins Sehwarzenberg verwekte; ook met den ba ron Meyendorff stond hij op zeer goeden voet. Ward heeft ook in lateren tijd weder Engeland bezochtalwaar hij zich echter wel gewacht heeft op aristocratische soirees te ver schijnen zijne borst is overdekt met ridderorden uil alle lan den, maar zijn accent en zijne ruwe taal verraden nog ee- nigzins zijn vroegere afkomst. Lord Palmerston, met wien hij dikwijls in aanraking is gekomen, verklaart hem voor een der merkwaardigste mannen welke hij ooit op zijne lango diplomatische loopbaan ontmoet heeft. Ward maakt geen geheim van zijne onaanzienlijke afkomst. De portretten van zijne ouders in eenvoudige yorksbirer boerenkleeding hangen in de prachtige zalen van den eersten Minister van Parma. Er zijn beriglen ontvangen van de Sandwich-eilanden, loopende tol 1 Mei. Het parlement was op 13 April geo-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 2