lussehen eenige leden gekomenover du persoonlijke hoe danigheden van iwee der candidalen voor hel presidenlsehap, de heeren Scott en Pierce. Men is op 't punt geweest van in, de vergadering handgemeen Ie worden; dit is verhoed; maar volgens de laatste mededeeling verwachtte men twee- O n gevechten tusschen verscheidene leden. Er zijn met de amerikaansche stoomboot Pacific be- rigten uit ew York tot 21 Augustus ontvangen benevens 600,000 dol ars tn specie. Op bet neer Etic had den 20stcn dier maand een ver schrikkelijk stoomboot-ongeluk plaats gehad, door het in botsing komen van de stoombooten Atlantic en Ogdensbtitg, n o O ten gevolge waarvan eerstgenoemde in 30 minuten tijds in de diepte verdween, legelyk met 300 van de 500 passagiers <1 ie zich aan boord bevonden. De nadere beriglen omtrent deze noodlottige botsing, welke onder een zware mist op het Eriemeer beeft plaats ge had behelzen de navolgende bijzonderheden: Het grootste gedeelte der passagiers op den Atlantic bestond uit Moorwe gers; verscheidene van deze sprongen bij den eersten schok over koord. De kapitein hield koers naar de haven doch bel schip werd zoo lek, dat hel vuur in de machine-kamer uit ging, Men vermaande dadelijk de passagiers om in de open kajuit te blijven, en zich op de stoelenbedden enz. te hou dendie allen reddingsmiddelen waren, doch daar de emi granlen de taal niet verstonden, werd deze raad niet gevolgd, eene menigte sprong als wanhopig in zee. Üe stoomboot zonk kort daarna, ongeveer ten half drie ure 's nachts. Ge lukkig was de schroelboot Ogdensburg de zinkende Atlantic gevolgd, zoodal men, niettegenstaande de mistnog 150 van de m zee drijvende schipbreukelingen redde. Ongeveer 200 personen worden als omgekomen opgegeven. Het grootste koffijhuis van Europa vindt men te Wee- nen. Hel zedig uithangbord van dit etablissement luidt; Leand.tr Prasckburger lijk kojpjhu ishouder. Men vindt in het gebouw 14 billarden, die door 150 gazpijpen worden verlicht; in elke kamer bevindt zich een fontein, die haar verfrisschciid water ten dienste van eiken bezoeker verspreidt. Nopens de spoorwegen in Engeland vindt men in een ofliciëel verslag, dut tol hel einde van 1S50 de spoorweg- j maatschappijen ecne som hadden bijeengebragl van 240,250,000 p. st. met volmagl om nog 122,500,000 p. st. bijeen le bren gen. In Junij 1851 bedroeg hel getal personen, dal op de spoorwegen in dienst was 63,500, en voor die op spoorwe gen in aanleg waren er nog 43,000 in dienst. In het zelf de jaar werden 85,500,000 personen op de spoorwegen daar te lande vervoerd, die 8 millioen p. st. betaalden; terwij! voor het vervoer der goederen 7 millioen betaald werd. Volgens een amerikaa'nsch dagblad is men voornemens eene hangende brug over de Niagara te loggen ter lengte van 800 voet in een span; hierdoor is men voornemens de Canadasche spoorwegen met die van New-York te verbinden. Do president der fr. republiek zal zich over zee van Marseillo naar Toulon hegeven en wel op hel oorlogschip Napoleon, terwijl hij zal gevolgd worden door het geheele eskader van do Middelarulsche Zee, hetwelk zich le Napels bevindt, maar bevel gekregen heeft om naar Toulon terug le keeren. Do gemeenteraad van Lyon heeft een onbeperkt crediel toegestaan voor do ontvangst van den president in die stad. De maire is gemagtigd, om aan deze ontvangst een luister bij le zettenovereenkomende zoowel met het gewigl der stad als het aanzien van den gast dien zij ver wacht, zonder zieb te bekommeren om de groote uilgaven, welke hiervan het gevolg kunnen zijn. Burgerlijke SfaueS van 4 11 September isas. GEHUWD: A. H. Driessen en J. A. W. Schoesters. G. E. Kroeb en F. Selijn. BEVALLEN": T. Gomes geb. van der Schans, D. A. Marinus geb. Hassing, D. J. Geus geb. Bouwens, Z. G. Nobbes geb. de Graaf, D. M. Vermeulen geb. Sweeris, D. H. J. Schuit geb. Grijm, D. OVERLEDEN: J. Ruigentuin, 2 j. H. Kolder, 36 j. N. Roodt, 15 j. C. Kramer, 28 j. A. H. Dito, 40 j. K. Zon, 5 m. GEMENGDEBER2GTEN. In Mexiko is eene revolutie uilgebroken onder de leiding van Rebilledo. Omtrent de krooning van den keizer van Oostenrijk is nog niets beslist. In Turkije zijn 5000 fa- nnlien door brand van huisvesting berooid. De holstein- sche vesting Rendsburg zal geslecht worden. In 't groot hertogdom Baden is de staat van beleg opgeheven. Van de 86 departementen in Frankrijk hebben 67 verklaard dat zij een keizer vei langen. Men spreekt le Parijs van een cabinet noir, waar hel geheim der brieven geschonden wordt. De gen.-majoor van Spengler, laatst min. van oorlog, is gepensioneerd met ƒ4000. 11 Oetober, vergadering van du noordhollandsehe commissie van onderwijs. Te Leiden is in 't hcht gekomen de Phrenologieof de leer oin zich zei ven en anderen te kennen. In Portugal zijn de staat kundige driften bekoeld. Te Goa zijn onlusten uitgebro ken, ten gevolge van onberaden stappen van den gouverneur. Do Elcü is den 20 Aug. begonnen vuur en lava uitle- werpen. A. Dumas is bezig aan een roman van 100 dee- len. De reis van keizer Jozef in Hongarije heeft 500000 fl. gekost. Hel HB. verzekert, dal de vriendschappelijke be trekking lussehen Nederland en Frankrijk niet zal worden verstoord. Te Rotterdam is een bruidegom uit minnenijd in 't water gesprongen, doch spoedig weer op 't drooge ge baald. Volgens beriglen uit Riga beeft hel daar in den nacht van 25 op 26 Aug. reeds gevroren. De liedertafel van's Hertogenbosch beeft den triomf behaald bij den jong- slen wedstrijd le Amsterdam. De rijksontvanger te Win schoten is aan de haal met ƒ1800. De militaire akadc- mie le Breda heeft bij besluit van Z. M. den naam ontvan gen van: Koninklijke akademie voor de zee. en landmagt. Op den spoorweg van Bordeaux naar Libourne zijn 2 locomotieven tegen elkander gereden. 14 Sepl. groot di ner van do leden der E. K. opbel badhuis le Scheveiiingen. Te Liverpoo! is uit Amerika ccne kist met 36 ratelslan gen aangevoerd.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 3