DOMEIN-VERPACHTING VAN JAGTREGT. VERGADERING WSl&5RMï<r!I§» A d v e r t e n t n. Ministerie van Financiën. uer- JE: "BCJ BL. jhbhs HBC «t® jc^ST - Een blad deelt daaromtrent liet volgende mede: Sterren. Als de sterren hare herderheid verliezen zonder dat er wolken aan den hemel zijn is het een teeken van onweer. Als zij grooter schijnen dan gewoonlijk, is liet een teeken dat het we der gaat veranderen. Weerlicht. Als men weerlicht aan den gezigteinder ziet, zon der eenige wolk, is het een teeken van schoon weder en warmte. In den winter is de weerlicht een teeken van sneeuw, wind of storm. Donder. De donder 's avonds brengt storm mede, die van 's morgens duidt wind aan en die van 's middags regen. Gedurige donder geeft zware buijen of onweer. lierjenboog. Een goed gekleurde en dubbele regenboog kon digt voortdurenden regen aan. Witte kringen rondom zonmaan of sterren zijn een teeken van regen. liegen. Als de regen smoort bij het vallenen hij waterbel len maakt, is het een tceken dat het lang en overvloedig zal re genen. Als menna eenen ligten regenlangs den horizont eene wolk ziet aan smoor gelijkende, is dit een zeker teekendat er veel regen zal vallen. Als de regen van 7 tot 10 Junij begint en aan houdt tot den 12, is het een teeken dat de maand Julij zeer re genachtig zijn zal. Indien hij na twee of drie dagen te hebben opgehouden, herneemt van den 18 tot 19, kondigt hij aan dat de maand Augustus zoo regenachtig zijn zal als de maand Julij. Dan is het te vreezen dat de granen niet rijp zullen wordenen de voorzigtigheid eischt, dat men zijnen voorraad behoudt tot dat de oogst daar is, en men verzekerd kan zijn dat er geen gebrek aan granen zal wezen. Zon. Als bij zonsondergang zich wolken in het westen vor men en schoon purper gekleurd zijn, is het een teeken van wind en droog weer. De schijn van twee of drie zonnen is een teeken van sneeuw en koude in den winter, Gezigteinder. Als er geenc wolken aan den gezigteinder zijn en er geen wind is, tenzij uit het noorden, is het een zeker tee ken van schoon weer. Wolken. De wolken, die, na den regen, bij de aarde dalen en over het veld schijnen te rollen, zijn teekens van schoon weer, en komt er eene mist gedurende het slechte weer, duidt hij aan, dat het slechte weer ophoudt; maar komt de mist gedurende het schoone weder, en stijgt op in wolken, dan is het stellig slecht weer. Wolken die gevlokt zijn gelijk de wol op den rug van een schaap, duiden wind in den zomer, sneeuw in den winter aan. Wind. Als na den wind eene witte ijzel komt, die in mist vergaat, wordt het weer slecht en ongezond. De zuid-weste-wind is die welke het meeste regen aanvoert, de ooste wind geeft het meest schoonmaar droog weer. Het dikwijls veranderen van den wind is een voorteeken van buijen. De wind, die in den dag op steekt, is veel sterker en duurt veel langer dan die, welke in den nacht begint. Natheid. Als het zout, het marmer, het ijzer, de glazen nat worden, als de houten deuren en de vensters opzwellen, en de ek- steroogen beginnen te steken, is de regen of dooi aanstaande. Vorst. De vorst die met den ooste-wind aanvangt, duurt lang. Ducht. De lucht doorschijnender dan gewoonlijk, duidt aan staanden regen aan. Kleine witte wolken, die onder de zon drij ven die er roodgeelgroenenz. wordenkondigen regen aan. Vlam. Indien de vlam der lamp flikkert, of als zij eene soort van champignon vormt, is er groote waarschijnlijkheid van regen. Ook als het roet uit de schoorsteen valt. Als het vuur levendiger is dan gewoonlijk, als de vlam minder rustig is, is dit een teeken van wind. Is de vlam regt en rustig, dat duidt schoon weer aan. Klokken. Als men heel ver de klank eener klok hoort, is dit een teeken van wind of weersverandering. Reuk. Goede of slechte reuken, die zich verdikken, dat is-, die sterker wordan, zijn een teeken van regen. van den RAAD der gemeente Helder, op Dingsdag den 14 September 1852, des avonds ten 7 ure. Verkrijgbaar a contant bij den ondergeteekende Mooije ordinaire SIGAREN, 40 ets. per 100 stuks, 100 doosjes LUCIFERS 67| cis, Eau de Cologne per kistje heelo en halve fleschjes ƒ100. W. F. KISSING. Nienwediep. De Ontvanger van 's Rijks Belastingen te Helder brengt ter kennisso van de Ingezetenendat ten gevolge Ministeriële beschikking, zijn lot hiertoe, op het punt van den ouden Helder gevestigde Gemagtigde, tot het afgeven van biljetten voor gemaal en geslagt en van vervoer-biljettenwordt INGETROKKEN; en dal mitsdien van af Maandag den 13n dezer, alle aangiften ten kantore van hem Ontvanger, gevestigd wijk K, n°. 37, ingang dijkzijde, moeten plaats hebben. Helder, 10 September 1852. P. B. REERINGH. KANTOOR vak REGISTRATIE en DOMEINEN te HELDER. Op Woensdag den 22 September 1852, zal ten kan tore van de Registratie en Domeinen, worden overge gaan tot de verpachting van het REGT van de JAGT in de Domaniale duinen, zoomede langs het strand gelegen tus- schen de batterij Kaaphoofd en de scheiding der gemeente Callantsoog waarvan de voorwaarden ter lezing liggen ter Di rectie van den heer Directeur der Registratie en Domei nen, in do provincie Noordholland en Utrecht; op het oosl-indische Huis, te Amsterdam; ter Secretarie der ge meenten Helder en Callantsoog; en ten Kantore van den Ontvanger voornoemd. De Ontvanger der Regietralie en Domeinen G. A. ENSCHEDÉ. nieuwediep bij c. bakker bz. gedrukt bij s, g1ltje9.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 4