7 Kosten voor het armwezenmitsgaders subsidiën en bijdragen van onderschei dene daarmede in verband staande in stellingen o 20600,00 8 Renten en aflossingen van geldleenin- genmitsgaders alle verdere opeisehba- re schulden der gemeente 3775.00 9 Ar.dere uitgaven, niet onder de vori ge hoofdstukken behoorende 726.56 10 Buitengewone uitgaven van allerlei aard 2950.00 11 Onvoorziene uitgaveno 1400.00 74976.98 Ontvang 75062.75^ Uitgaaf 74976.98 Waarschijnlijk batig saldo f 85.77a Tot leden van het stembureau voor de op den 26 October e. k. te houden verkiezing van een Raadslid in plaats van den heerMr. S. H. Lette, werden benoemd de heeren K- Metselaar en J. Se- venhuijsen. Wij gevoelen ons gedrongen eenige melding te maken, van het reine kunstgenot dat wij dezer dagen gesmaakt hebben, nl. in den avond van den 20 dezer, bij de eerste ulgemeene vergadering yan do Rederijkers-kamer Olympia hare verdienstelijke leden hebben dien avond, wij durven het zeggen op eene bijna onverbeterlijke wijzeopgevoerd het drama Joaw Woütersz. Met do karakters in dit stuk voor komende, moet men bekend zyn om oyer de ware verdiensten yan onze Rederijkerskamer in deze met regl te kunnen oordcelen. Dank zeggen wij aan al de werkende ledenmaar inzon derheid aan hen die de hoofdrollen in dit stuk vervulden; zij zijn de waardige sleunsels van Olympiade eerezuilen waarop het gansche gebouw der kamer is gegrondvest. Wij hebben ons tevens mogen verheugen in de eensge zinde zamenwerking van de verschillende alhier bestaande kunstminnende gezelschappen de Liederlafel Felix Arte o. a. heeft ons bij die gelegenheid vergast op een koorgezang dat allen 'of verdient. Ook de verdienstelijke Muziek-directeur J. Dahmen heeft veel bygedragen tot opluistering van dien avondniet alleen door de leiding van een zoo talrijk muziekgezelschap, maar daardoor vooral dat hij zelf de voorgedragen stukken had gecomponeerden dat op eene wijze die geheel en al in overstemming was met de uitvoering van hel drama. Jl. Woensdag is alhier binnen gekomen de fransche corlog-stoomboot le Cohse, kemmandant do Montaignou zoo wij vernemen, met het doelom te beletten dat de fran sche visschers do bepalingen omtrent de visscherij overtreden. I)o uitvoer van vee uit Holland en het noorden blijft in groote male aanhouden. Laatstl. Dingsdag werden alleen te Londen aangebragl 6450 stuks levend vee, moest uit Holland. Alleen uit hel Nicuwediep bragt de William Ponn 1161 schapen aan. Door de nederlandsche handelmaatschappij zijn be vracht geworden de navolgende 6 schepen, als: Voor Amsterdam: Stad Utrecht, kapt. F. P. J. Jaski; Sagilta, kapt. T. D. LieuwenAlmelo, kapt. B. Auffmorlh. Voor Rotterdam: Formosa, kapt. J. Th. Verschuur; Schoonderloo, kapt, A F. Marmelstein; Van der Palm, N. N. van Schiedam. Men wil weten, dat dezer dagen het daarstellen der spoorweglijn van Rotterdam over Gouda naar Utrecht, met al hetgeen daartoe behoort, bij onderhandscho aanbesteding is opgedragen aan een Ëugelschman, voor 3| millioen gul dens. Men verzekert da! de Tweede Kamer, na het onder zoek in hare afdeelingen van do ontwerpen van wet, die aan hare overwegingen zijn onderworpen tot do helft van Novem ber hare werkzaamheden zal schorsen. In dien tusschentijd zouden al de rapporten, zoo over de Staalsbogrootingals over andere ontwerpen, worden opgemaakt en aan de Rege ring medegedeeld, die dan legen gemelden lijd met hare ant woorden in gereedheid zou zijn. Bij de terugkomst der le den, zouden dan de discussien over de begrooting en over andere voordraglen achtervolgens worden gehouden. - Eene parijscho lekkernij, die hoe langer zoo meer in den smaak komt, zijn de tuinslakken. In onderscheidene departementen zijn kweekers van slakkendie in hunne kunst, zoo ver govorderd zijn als de oude Romeinen. Do freiburg- sehe Kapucijnen hadden in de zestiende eeuw de kunst om slakken le kweeken en te mesten wedergevonden en deze kunst wordt in franschc-ccmtéLotharingen en Bourgondië nu nog met het beste gevolg in praciijk gebragt. Maande lijks worden lo Parijs alleen een half inillioen slakken ge bruikt, en wel tegen 2 fr, 50 cent, tot 3 fr. 50 cent. hel honderd. Bij Dyon trekt een slakkcnmcsler uit deze knee- keiij jaarlijks 6 a 7000 fr. Een pruisisch blad deelt het volgende merkwaardige physiologisehe voorval mede, voor de waarheid waarvan hei- instaat. Een handwerksman uil eene stad in Munsterland krijgt voor 3 jaren het idee fixe, orn als landverhuizer met een vriend naar Amerika te gaan. De tegenstand der fa milie baatte niets; hij scheept zich in naar Nevv-York. Zij ne bloedverwanten vernemen gedurende dat jaar bijna nieSs van hem en bekommeren zich levendig over het lot van deo echtgenoot en vader, Op zekeren dag komt do broeder van zijn reisgenoot, toevallig bij hen, en~ verhaaltdat hij van dezen een brief ontvangen had, waaruit |hem bleek, dal de twee landverhuizers slechte zaken maakten, en gaarne zou den woderkeeren, indien de schaamte hen niet terughield. Dezo los daarheen geworpen woorden spookten de vrouw van den handwerksman door het hoofd. Zij had rust noch duur. Op zekeren nacht slaat zij plotseling op, maakt alles ter ontvangst van haar man gereeden begeeft zich naar de markt, waar eene nacht-diligence aankwam. Zij verbeidt den wagen en naauwelijks staat hij stilof ze steekt het hoofd door het portieren vraagt of er geen passagiers aan wezig zijnterugkeerende van eene reis naar Amerika. »Ja jal" was het antwoord door twee welbekende stemmen ge geven. Een oogenblik later lag zij in de armen van haar echtgenoot haar voorgevoel had haar niet bedrogen. - Hagio-Suleiraan-Kamde persoon die den moordaan slag tegen den schach van Porzie beproefdo, heeft de vol gende straf ontvangen: Alle deelen van zijn ligchaarn wier

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 2