WEEKBLAD van des HELDER ES iiët NIEÜWEDIEP. TIENDE J LlttGlXÜ Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Ba., te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert tich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. MA.11SBA» ADVERTENTIES gelieve men ongezegeld «in den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zalurdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiker, regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 15 NOVEMBER. IGEN He T Staten-Generaal. Nov- 11. Ingekomen bij de T. K. drie koninklijke boodscliappen, ten geleide van even zoo vele ontwerpen van wet, als: lo tot vaststelling der begrooting wegens den arbeid der gevangenen over den jare 1853; 2o tot opneming der veenderijen onder 's Hage en Monster onder de irregulière veenderijenen 3o tot liet verleenen van naturalisatie aan tien personen. Verzending aan de afdeel. BEKEND! iï I N G. Da waarnemende BURGEMEESTER dezer Gemeente brengt ter kennisse van do daarbij belanghebbendendal, ingevolge art. 12 van het Reglement op het schoon en zuiver houden der Straten enz.van de gemeente Helder van den 28 Aug. 1844, de gewone jaarlijksche schouwing over de plaatselijke en algetnecne Uitwateringen door Heeren Wijkmeesters zal worden gehouden op Vrijdag den 19 dezer maand, en her innert hij deze den Ingezetenen welke zulks zouden aan gaan te zorgen dat de waterleidingen die voorover en langs derzeiver erven en gronden loopenbehoorlijk zijn opgemaakt en van modder en vuilnis gereinigd; dut do be schoeiingen volgens dat reglement zijn opgetrokken en de gooien voor zoo verre die langs den publieken weg zijn loopende van behoorlijke dekplanken zijn voorzien. De Burgemeester voornoemd waarschuwt elk en een ie gelijk wien zulks betreftaan deze kennisgeving het tioo- dige gevolg te geven ten einde zich te vrijwaren voor de onaangename gevolgen die uil verzuim of nalatigheid noodwendig zouden volgen. Helder 12 November 1852. De waarnemende Burgemeester voornoemd A. BOOMS HA. ITSETXVrgTIJDZ W-OBIT. HELDER en NIEÜWEDIEP, 13 November 1852. In de jl. dingsdag gehouden vergadering van den Raad dezer Gemeente waren afwezig do heeren S. Lastdrager en J, Bakker. De Voorzitter opende de zitting, waarna de notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. De Vergadering benoemde tot Leden der Commissie om de geloofsbrieven van den heer J. Schoondie tot Lid «an den Raad verkozen is, te onderzoeken de heeren II. J. van Es, J. Seoenhuijsen en P. ji, Beets, Tol Lid van het Bestuur der Teekenschool werd be noemd uit een voordragt van 3 kandidaten (de heeren J. SchoonS. Lastdrager en E. J. Verweijdeopge maakt dooi gemeld Bestuur, do heer J. Schoon met 10 stemmen. Ecne aanvraag om vuur en licht ten behoeve van den teekenmeester werd beantwoord met 6 st. vóór en 6 st. legen zoodal do nadere stemming tot eene volgende zitting werd verdaagd. Tol Leden van de Commissie voor do onderhoudswerken weiden herbenoemd do heeren J. Papineau J, S. Jan- zen en S. Lastdrager. Daarna werd met algemeene st. goedgekeurdeen voor stel van (ien Voorzitter om den post van restitutie van plaatselijke belastingen over 1852 to verhoogen met ƒ3500 do bcgrooling van 't Algemeen Armbestuur voor 1853; en een voorstel lot overschrijving van ƒ37 van diverse kleine uitgaven op de post van onvoorziene uitgaven. Do Commissie tot onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw benoemde Lid den beer J. Schoon deed bij monde van den heer Van Es verslagdal de stukken iu orde waren. Hebben wij reeds meermalen gewag gemaakt van edelmoedige bedrijven thans moeten wij melding maken van eeno daad van edele mensehenliefdo en zelfopoffering van twee onverschrokken zeelieden. Jl. Maandag, des namiddags te 3 uur, hadden drie huisduiner sloepiieden A, Zeeuw, en j4. Bra zich met ceno jol in zoo begeven oij^kitKrfJjmtie tejeSj:- leenen aan een binnenkomend scjjyi. Dpor -twtj? achfe/een^. volgende stortzeeën sloeg de jol in dè buil^i^ianrhfe vain

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 1