\x VAN DEN N°. 50, HEt 1852. DES EN BET MUÏÏgöHP, STAT EiN-G ENE KAAL. AANBESTEDING. TIË.VDE JMaGAKO. Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz., te Nieuwediep, De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert tich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. 1HAANDAG ADVERTENTIES gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 6 DECEMBER. Dec. 1. Ingekomen bij de T. K. 2 wetsontw. lo tot aflossing van nationale schuld; 2o tot bekrachtiging eener prov. belasting in Zeeland. De discussiën over de begrooting worden voortgezet. Op Woensdag, den 8sten December 1852, des namiddags ten 2 ure, zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Com missaris des Konings in de provincie Noordholland, of bij deszelfs afwezendoor een der Leden van de Gedeputeerde Statenin bij zijn van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, aan het Gou vernementsgebouw in de St. Jansstraat tc Haarlem, voor rekening van kerkvoogden, worden aanbesteed: Het doen van eenige HERSTELLINGEN aan de kerk van de Hervormde Gemeente te Oude Niedorp. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek, waarop de bedoelde aanbesteding zal plaats hebben, zal ter lezing liggen boven en behalve aan het Gouvernementsge bouw te Haarlem, in de voornaamste logementen en koftij huizenals te Amsterdam in het Wapen van Medemblik, op den Dam; in het Vosje, achter de Oude Beurs; in de Beerenbijt, buiten de Utrecht- sche Boort en bij P. J. Colenbrander, logementhouder in de Bel, op den hoek van den Haarlemmerdijk; te Haarlem in de Kroon, in het Noordhollandsche Koftijhuis, in de llalvc Maan, in den Roskam en in den Glazen Wagente Alkmaar in de Toelastin den Burg en in het Wapen van Haarlemte Hoorn in het Onaf gemaakte Schip en in den Doelente Purmerende hij den kaste lein Frikke; tc Medemblik in de Valk; te Nieuwediep bij de Erven J. Boven en bij de Wed. Ihnen; te Sliedrecht bij de Wed. J. van der Vlies; te Buiksloot bij Vuijk en Sitter; te Naarden bij Jurris- sen; te Muiden bij P. Amersfoort en te Oude Niedorp bij kerk voogden. Zullende vier dagen vóór den dag der aanbestedingen alzoo op Zaturdag den 4 December aanstaande, door de zorg van den heer Hoofd-Ingonieur van den Waterstaat, de noodige aanwijzing wor den gedaan, en inmiddels, zoo bij Z.W.E.G. als bij den Ingenieur, den heer P. J. H. Haijwakdte Alkmaar, en bij kerkvoogden de verlangde inlichtingen te bekomen zijn. HELDER en NIEUWEDIEP, 4 December 1852. Gisteren is alhier binnengekomen Zr. Ms. oorlogstoomsehip Sindoro, luit. ter zeo van Meetorenkomende van Am sterdam. Genoemd stoomschip zal hier getuigd en verder gereed worden gemaakt voor eene reis naar West-Indie. Tol Candidaal-Nolaris is geëxatniucerd en toegelaten dc heer P. Groen, to Nieuwediep. l^sGraoenh. Cour Omtrent de cngelsch-nederlandsche internationale lole- graaf-compagriio wordt gemeld, dal de lijn in en lusschcii 's Gravenhage en Scheveningen gelegd is. In hel primitief plan heeft eene wijziging plaats gegrepen, namelijk, dat de onderzeescho lijn van het schevcningsche strand niet naar Harwichmaar naar Lowestoft gelegd zal worden, en zulks op verzoek van laatstgenoemde plaats, die een fraai hard sleenen gebouw gezel en aan de compagnie voor haro bu reaus kosteloos ten geschenke heeft aangeboden. Daarenbo ven hoeft de stad Londen in het beste gedeelte van Regcnt- strect een terrein geschonken tol het daarslellen van een cen traal bureau. De compagnie heeft nu prijsvragen uilgeschre ven voor het beste plan van een gebouw. Do ptemiën zijn van 400, 300 en 100 p. st. Daarenboven zal de compagnie nog een hoofd-bureau in het Strand en een dergelijk bij de beurs hebben, behalve S a 10 hulpbureaux in Londen. Zes jongelingen zijn, na het vereischte examen in vier talen lo hebben afgelegd en lo 's Hago aan het telegraaf-bureau het noodige onderrigl genoten to hebben, naar Londen vertrok ken. Men denkt er ernstig oyer, daar zoo veel mogelijk Hollanders aan tc stellen. 1 December is do telegrafische gemeenschap tusschen Belgie en Nederland voor het publiek opengesteld. De prijs is van 1 lol 20 woorden bopaabl als volgt: Van Antwer pen, Brussel, Mechelen en Termondo naar Breda, Dord recht, Rotterdam, 's Hage 5 fr.en naar Haarlem en Am sterdam fr. 7.50, Uit verscheidene andere bclgischc plaat-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 1