GEMENGDE BER1GTEN, l»y hunne kotnsl hadden de roevers reeds de vlugt genomen. Eene tweede rooverij had den volgenden dag plaats gehad bij Citita-Vecchia, en eene derdo op den 26slen November op den weg naar Napels, naar men vermoedt, door deselfde bende, welke den heer de San-Marzano heelt uitgeplun derd. Het kan wel gcene verwondering baren, dat na hel gebeurde op nieuw met kracht wordt aangedrongen op ee ne verbeterde organisatie van hel policiewczen in do pause lijke Staten. üurgcilijkc ütand van 4 11 S5cceiïnl>er 1852. GEHUWD: B. Solinger en K. Klaassen. BEVALLEN: K. Vink geb. Schagen, D. J. Graaff geb. Breet, Z. D. Buter geb. Moen, D. E. Bout geb. Haps, Z. E. de Haan geb. van der Schoot, Z. J. Zeeman geb. Kruk D. G. Kikkert geb. Lap, Z. A. Stoutenbeek geb. Wicbols D. M. de Wijn geb. de Wit, D. A. Sander geb. van der Oord, D. LEVENLOOS AANGEGEVEN: 1. OVERLEDEN: G. Leen, 57 j. P. Altelaar, 8 j. E. Doeber, 55 j. AMBTSHALVE INGESCHREVEN: 1. 1 ONBEKENDE DliENKELING. In de afgeloopen week zijn te Madrid 11 moorden ge pleegd. In Savoije is men eenige complotten op het spoor gekomen, die voornemens waren eene aansluiting aan Frank rijk te bewerken. De heer A. Dumas heelt in de laat ste 8 maanden 8 werken geschreven, uitmakende 37 dcelen. Z. M. heeft den gen. majoor G. W. J. Storm de Grave en aan zijne wettige afstammelingen adeldom verleend met het praedicuat van jonkheer. Met lo Januarij a.s. zal de geneeskundige dienst der land- en zeemagt worden gesepa reerd. Te Haarlem zijn 300 burgerkinderen op St. Nico- laas in den schouwburg onthaald op chocolade en beschuit, terwijl de hofmechanicus Bamberg aldaar eenige tours d'adresse uitvoerde. In Groningen worden pogingen aangewend om den graaf van Limburg Stirum als commissaris des Konings voor die provincio te behouden. Ook zijn er geruchten in omloop dat de drentsche commissaris door een ander vervangen zal worden. To Uleppel is een schapendief ge vankelijk binnengevoerd. Koningin Victoria heeft Louis Napoleon 111 erkend. Bij do grenzen van Albanië heeft een bloedig gevecht plaats gehad tusschen de Turken en Monle- negrijncn. In de oude Kcnnissteeg te Amsterdam heeft een bejaard man zich door vergif om 'lieven gebragt, uit hoofde van kommer en gebrek. Te 's Hertogenbosch heeft een dronken infanterist in eene herberg aan een burger 5 bajonetsteken loegebragl. Koningin Isabella beeft de Cortes ontbonden. In Hamburg is een nieuw handelsarti kel verschenen, namelijk pennen van schildpad. To Nu is is dezer dagen een fricsch schaap geslagl van 172 pond. De Koning heeft aan J. Rensburg te 's Gravenhage octrooi verleend voor 5 jaren op de uilvinding van pruiken met ve ren van gevulcanisecrde caoutchouc. De kroonprinses van Zweden loopt op het laatst. Do hertog van Saxen-Weimar 7.al binnen kort naar Java leiugkeeren om zijne betrekking als opperbevelhebber van het ned. leger weer op te vatten. Een portier van prins Fredcrik voor 9 weken door een hondje gehelen, is gestorven in razernij, Op til eene collecte voor eene geref. kerk in den Anua-Paulowna-Poldcr. In een tuin to Schoondijke leveren do aardbeziën thans voor do tweede maal in het jaar vruchten op. Een Brit heeft permissie gekregen om Ro;ns met gas te verlichten. Do Sultan wil do vaart van allo etiropesche sloombooten in den Bosjiorus en langs do kusten niet langer (lulden. C-3 7* "ET T ~ET ~ET-i "B9~1gpr? ""TSr* CTB Een Elnwelijk door Tulpenbollen. Geen bloem bezit zulk eene merkwaardige geschiedenis als de tulp. Iu het midden der 17de eeuw was liaailsm niet alleen de voornaamste handelstad der tulpenbollenmaar ook de plaats waar men den onzin- nigsten ijver voor de tulpen aan den dag legde; zoodanig, dal de tegenwoordige actie-handel zelfs (laarmede niet te vergelijken is. De bollen van uitstekende tulpen werden tegen goud opgewogen. Hel was in dien tijd, en wel in het jaar 1G35, dat te Haarlem de volgende zonder linge gebeurtenis voorviel. De heer van der Lubben was te Haarlem de voornaamste specnlant in tulpenbollen. Hij was een schatrijk man, doch zoo gierig, dat hij zich zeiven naauwelijks, in weerwil van al zijne rijkdommen, een droog stuk brood gunde. De man bezat uitmuntende schoone tulpenbollen; nog sohooner dan deze laatste echter was zijne eenige dochter, Eicon ore. Zij had slechts één naam, terwijl mijnheer van der Lubben aan denzelfden tulpen-bol dikwerf onderscheidene namen gaf, om zoodoende meer voordeel te kunnen trekken van de dwaasheden der liefhebbers van tulpen. Zoo noemde hij een' bol: Iiegina DlirabihsYoorzekereen onbetaalbare naam! Het schijnt dal onze tegenwoordige kruidkundigen bij den heer van der Lubben school zijn gegaan; want hoe vele won derlijke namen ontmoet men niet ook nog thans in de catalogussen der kruidkundigen! Doelt laat ons terugkomen op onzen van der Lub ben, zijne bekoorlijke dochter en zijne tulpen-bollen. Eens liet zich een Engelsclimanmen weet dat de Enge'schen door gaans wonderlijke grillen en vreemdsoortige liefhebberijen hebben bij hent aanmelden. »Ha! waarschijnlijk een liefhebber van tulpen. Laat hem binnenkomen!" zeide van der Lubben. De vreemdeling trad binnen en overhandigde den tulpenfabrikant een schrijven van van der Lubben's broeder, die sich sedert eeoige jaren te Londen met der woon had gevestigd en deze wereldstad voor zag van tulpen uit de fabriek van zijn' broeder. Van der Lubben, te welen de haarlemsche die zulk een schoone dochter had, drukte zijn' bril op den neus, en las nu eeu' brief, van den volgenden inhoud Zeer waarde Broeder! «Brenger dezes is de heer Littleboom, de zoon van een' der rijk ste kooplieden van Londen. Hij onderneemt eene reis naar het vasteland om aldaar eene vrouw op te zoeken daar hij een afkeer heeft van da schoonen zijns vaderlands. Ik gaf hem dezen brief Toor u mede, naar dien ik weet, dat gij eene schoone dochter hebt. Indien uwe Eloonore hem behaagt, dan ben ik overtuigd, dat hij haar zal huwen, hetgeen gij volgaarne zult toestnandaar Mr. Littleboom een vermogen van minstens 800,000 pond sterling bezit." Vander Lubben kon niet voortgaan niet lezen 800,000 poodü! Dit getal wekte in zijn geldgierig gemoed een aantal gouddorstige ver wachtingen op, die voor een oogenblik zijn hoogst phlegmalieken aard verdrongen en hem in de vrolijkste luim hragten. «800,000 pond ster ling!" reide hij bij zichzelven. Hij viel den Engelschman om denhals, en na hem wel drie duizend maal verwelkomd te hebben volgde er on- middelijk eene uilnoodiging om te blijven ontbijten. «Van het ontbijt wil ik gaarne gebruik maken want ik heb een bui tengewonen honger," zeide hij. «Uwe edele openhartigheid treft mij 7,00, dat ik waarlijk tranen zou kunnen storten," hernam de vriendschap huichelende koopman in tulpen, echter niet zonder bij voorraad zijne kaas, zijne haringen en zijn bier ta betreuren want deze onderscheidene bcstanddeelen maakten het ontbijt uit. «Zulk een ontbijt is eigenlijk toeii overdaad dacht van der Lub ben bij zichzelven. «Maar 800,000 pond! indien hij eens mijn schoon- zeon wierd.... ik zou hem uit liefde.... Ga toch zittenwaarde heer Litt leboom!" «Naar ik vernomen heb, hebt gij eene dochter zeide de Engelschman. »0m u te dienen, mijnheer Littleboom."

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1852 | | pagina 3