Dezer dagen werden Isvce personen gearresteerd op hel oogeiiblikdat zij in Throgmorlonslreet uit een der grootste riolen te voorschijn traden, die Londen in alle rig- tingeu doorkruisen. Voor do reglbank geliragt, terwijl zij 18 levenJe ratten bij zich hadden, benevens een sleutel tot bel openen iler rioolroostersverklaarde een hunner, dat hij reeds gedurende vele jaren zich bezig hield niet het vangen van ratten voor jagtliefhebbersdie er hunne honden mede oefenden; dat zij menigmaal 50 of 70 van die dieren in hel uur vingen, welke zij voor 2 sh, het dozijn aan op- koopers leverden uio ze weder voor 6 sh. aan benoodigden verkochten; dal zij de onderaardsche gangen even goed ken den als de straten der hoofdstad en dal zij de riolen nimmer beschadigden, weshalve de commissarissen dier werken ook nooit ceno aaiikiagt tegen hen huilden ingeleverd. Deze verklaring door getuigen gestaafd zijnde, werden de ratten vangers weder in vrijheid gesteld, - Voor eenigen tijd werd een welgestelde oude vrijer te Si. Omer gevaarlijk ziek en dadelijk kwam ceue groote schaar neven en nichten opdagenom met zeer veel be langstelling naar zijne gezondheid onderzoek te doen. Hij gaf (chter koel weg te kennen, dat hij vóór alles rust wilde genieten cn dat hij ieder onterven zoude, die hem met zij ne bezoeken lastig viel. De geheide neven- en dichtenschaar verdween maar liet toch ijverig vragen naar den staal der gezondheid van hunnen oom. Zijn toestand verergerde met den dag, maar geen verwante kwam meer opdagen, om hem te bezoeken, met uitzondering van ceno nicht, Josdphine genaamd, welke cr op aandrong om hem lij zijne onge steldheid te verplegen. Als gij er op staat hier te blijven, gaf de zieke te kennen, zal ik u geheel onterven. Zij gaf ten antwoord: dat kunt gij doen oom maar gij zijt te ziek dan dut een vreemde u behoorlijk zoude verplegen, en ik heb vast besloten hier lo blijven. Twee dagen daarna maakte do oom in behoorlijken vorm zijn testament en weldra liep hel gerucht, dat Josdphine onterfd was. Kort daarop stierf de zieke en lij de opening des teslumenls bleek, dat hij zijn geheele vermogen, ten bedrage van 80,000 frs., aan Josdphine gemaakt had, omdat zij, zoo heette het in hel testament, de eenige van zijne verwanten was, wier onbaat zuchtige liefde hij ondervonden had. In Engeland bedraagt dc opbrengst der belasting op de konsumplieve middelen GS pet. van de geheele opbrengst der belastingenin ons land is dat bedrag 48 pet. In ons land is do belasting op de konsumplieve middelen viermaal zoo groot als de belasting op hel personeel. In Engeland zijn vier mil'ioeu bewoonde huizen, en slechts 400,000 per sonen betalen den incomc-lax waarvan dc aanzienlijkste som wordt opgebragl door de kleine bezitters, Pruisen telt 3 miüioen huisgezinnen; hiervan betaalt slechts de helft de Classensleuercn er zijn niel meer dan 200,000 huisgezin nen, die meer dan 500 thulers inkomen hebben. Overal schijnt de gegoede klasse rijker dan zij werkelijk is. De laatste volkstelling in ons land gaf een cijfer van 635,000 hoofden van gezinnen die allen de konsumplieve belasting betalen, hoezeer velen van de personele belasting zijn vrij gesteld. Hel getal van hendie dienstboden houden is hier te lande l op 8 10,000 gezinnen houden meer dan óén dienstbode. In Amsterdam houden van de 50,000 hooiden van gezinnen 4000 één, 1300 twee en 700 meer dan twee dienstboden. Volgens hel Stockport Journal vordert de houw der kettingbrug over den Niagara met reuzenschreden. De brug zal eene lengte van 800 voet, cn de beide torens welke aan de zijden worden gebouwd eene hoogte van 60 voet hebben. Do brug zelve bestaat uit twee Loven elkander liggende bo gen, die elk 20 voel breed zijn. Men heeft 15,000 eng. mijlen ijzerdraad gebruikt, ter vervaardiging der koorden, waaraan dit rcuzenguvaurlo hangt, dat ceno zwaarte van 40,000 cent. heeft. Wij deelen eenige bijzonderheden mede omtrent hel verbranden van den St. George. Dal schip was mei 127 passagiers en 25 man ekvvipaadjo van Livcrpool naar New- York vertrokken. Ouder do passagiers, grootendeels uit Ie ren bestaande, bevonden zich vele vrouwen en kinderen. Den 24 Doe. ontdekte men brand, die in weerwil der aangewende pogingen zoodanig toenam, dal aan geene redding viel te denken. De Orlando, die hel schip ontdekte, zond twee hooien uilwaarvan eene spoedig onbruikbaar werd, zoodat alleen de reddingboot overbleef om 150 personen te redden, die slechts met 4 en 5 tegelijk konden worden afgehaald. Do redding duurde 64 uren. De schipbreukelingen moes ten in zee springen, om in de reddingboot opgenomen te worden; het aan boord brengen aan de Orlando was ook met veel gevaar gepaard. Eindelijk waren 70 personen op de Orlando overgebragl15 waren verdronken, 8 gestikt cn er bleven nog 28, meestal vrouwen en kinderen die niet in zee durfden springen, aan boord van de St. George. Do nacht was duister, het gevaar dreigend, want het achterschip van den Orlando begon reeds vlam lo vatten, zoodal de kapitein wiens schip ook zeer beschadigd was, de ongelukkige» aan hun lot moest overlaten cn zich van den St. George verwij deren. Ka een moeijclijken logt van 11 dagen en bijna volslagen gebrek aan levensmiddelen, kwam de Orlando ein delijk te Havre binnen, waar eene inschrijving geopend werd, om de ongelukkige schipbreukelingen te oudersteunen. liandon Krolinusdie door de russische overheid tot 9000 stokslagen veroordeeld werd heelt den 22n Dec. te Tourozzin zijne stral ondergaan te gelijk met hem werden 3 andere ieder tot 6000 slagen veroordeelden afgestraft. Eene lange rij soldaten stond in bataille geschaard en gewa pend met hazelaars. Een tamboer roerde du trom, en liep langzaam langs hel front, hem volgden op bepaalde afstan den de veroordeelden. Handon, ofschoon door langdurige gevangenschap verzwakt, stapte onderworpen en zonder zijne smart te doen blijken voorwaarts. Zoo traden zij langs het front op en neer. Het vonnis luiddedal zij dagelijks zonder tusschendagen3000 slagen zouden ontvangen. Bij de tweede maal, dat zij langs hel front marcheerden, stort te liandon met een vreeselijken gil bewusteloos ter neder; dit veroorzaakte eene korte schorsing, het lijk werd op de haar gelegd en de straf der anderen ging voort; twee hun ner bezweken weldra; de vierde delinquent bleef na de

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 2