eene zwaarte van 150 a 200 ned. ponden gebragt, die per pond voor 44 a 46 centen verkocht zijn. Deze gunstige toestand wordt hoofdzakelijk toegeschreven aan de meerdere aardappelen, welke er thans verbouwd worden en waarvan de kleine soort aangewend wordt lot mesting der varkens. O O Jl. Woensdag slond voor het provinciaal gereglshof in RoortJholland te regt zekere vrouw, beschuldigd van diefstal bij nacht in een bewoond huis. Do toegevoegde verdediger, mr. B. S. de Grootvroeg onlsiag van regtsvervolgingop grond, dat de beschuldigde, tijdens het plegen van het feit, zwanger was en daardoor in voorbygaanden staal van waan zin verkeerde. Het bof heelt gister uitspraak gedaan, en, overwegende, dat het Ireweren des verdedigers niet be wezen is, doch dat er verzachtende omstandigheden aanwe zig waren, do beschuldigde veroordeeld tot eene eenzame opsluiting voor den lijd van drie dagen, Men meldt uit Rotterdam: In weerwil dat zoo veel treurige voorbeelden tot meer zorg en waakzaamheid moesten opwekkenheeft zich hier gisteren morgen het ijzingwekkende ongeluk herhaald, dal een kind is verbrand. Het behoorde aan zekero V. cn was een meisje van twee jaren; het bevond zich tijdelijk bij de betrekkingen harer ouders. Op eeno kamer alleen gelalen, is het kind op eene stoof bij den kagchel gaan siaan, en op deze hebben hare kleederen vuur gevat. De vrouw, aan wie de zorg over het kind was toevertrouwdvan bare bood schap terugkeerende, vond het reeds in hopeloozen toestand. Te Mannheim worden tegenwoordig oude wollen lappen en vodden dermate bereid en gereinigd, dat daaruit weder eene bruikbare wol ontslaat, die naar Engeland gezonden en met nieuwe wol vermengd, tot de fabricatie van bukskin dient, welke dan weder in Duilschlarid wordt ingevoerd. De prijs dier woüen vodden, welke vroeger 1 fl. 45 per pond warenis thans reeds tot 6 a 7 fl. gestegen. Ten einde de brilsche krijgsmagt op goeden voel te brengenis besloten den officiersrangdie tot nog toe schier buiten bereik was van de gemecno soldalen voor hen toe gankelijk te stellen. In hel laatst der vorige week is van wege het departement van oorlog afgekondigd dat verdien stelijke onder-officieren op aanbeveling van hun kolonel lot officier zullen worden benoemd, cn dat zij alsdan tot goed making van de kosten hunner uitrusting eene ruime grati ficatie (150 p. st. bij de cavallerie en 100 p. st. bij de in fanterie) zullen ontvangen. Een bekenden dief te Eerlijn trof dezer dagen hel lotletterlijk gebroeid te worden. Hij was in eeno keuken geslopen, en wilde juist eenen ketel van den haard nemen, toen hij door eene moedige keukenmeid werd betrapt. De ze, zich niet lang bezinnende, greep den dief, die klein en zwak was, in den nek terwijl zij met de andere hand uit een tweeden keteldie over het vuur hingin cone groole kom kokend water schepte en het den verrassenden knaap over het hoofd stortte. Een gedeelte van zijn hoofd haar met de huid heeft hij er bij ingeschoten. In de vergadering der Royal-Socielyden 27sten Janu- arij te Londen gehouden, is eene mcdedeeling van kapitein Denhamwelke met het rijkivaarluig Herald eene weten schappelijke reis doet, ingekomen betrekkelijk eene den 30n October 1851, iu het vaarwater van Rio-Janeiro naar de kaap de Goede Hoop, op 36° 49' Z. Br. en 37° 6' W L. gedane peiling der zee. Daarbij heeft men, met eeno tot dat onderzoek ingerigte lijn, aan welke een gewigt van 9 pond gehecht was, eerst op 7706 vademen den bodem der zee bereikt. Dit is de grootste diepte die tot dus ver ge peild is; zij staal gelijk met eene lengte van 7,7 mijlen van 60 op een graad. Do hoogste top van Himelaya-gebergte wordt gerekend op 28,000 voet, of 4,7 van die mijlen. Voor het ncderlaten van het dieplood, terwijl de liju van een rondsel afliep, heeft men bijna 9^ uur noodig gehad. Bij het ophalen is de lijn, 140 vademen beneden den waterspiegel, gebroken, on daarmede is een thermometer verloren gegaan, die op 3000 vademen met dezelvo was nedergelaten. SSsirgeaTijke gtand van 2© Januarij 5 FebruarSj 1S53. GEHUWD: A. F. Sariemijn en A. M. Cornelis. T. J. Leeuwens en C. Moorman. BEVALLEN): W. P. Oudenhoven geb. Stort, Z. P. Berk moes geb. Op 't Zeeland, Z. C. Arts geb. Hassing, D. G. Leliveld geb. Prins, D. D. Trap geb. Boonacbker, Z. M. Engelschor geb. van Brederode, D. G. Peterse geb. Daalder, D. A. C. Klein geb. Budde, Z. M. Trap geb. Duinker, D. G. Hillenius geb. Jonker, D. A. Kraft geb. Scbager, Z. C. Agema geb. Kooij, Z. OVERLEDEN: M. van Haaren, IS d. S. van der Moore, 3 j. E. G. Lobben, 26 j. J. Moot, 44 j. J. Korver 38 j. AMBTSHALVE INGESCHREVEN: 1. GEMENGDE BERIGTEN. De keizer van Rusland heeft eeno expeditie naar Japan gezonden om de Amerikanen in 't oog te houden. In on derscheidene Staten van Noord-Amerika heoft een geweldige sneeuwstorm gehcerscht. De stad Shaslain Californiais door de vlammon vernield. De Turken hebben Cernicka en Riecska ingenomen. Z. M. heeft den baron Schimmel- penuinck van der Oije tot opperhofmaarschalk en den graaf van Randwijk tot opperceremonierceester benoemd. In de arnhemsche courant, no. 20, is een belangrijk artikel te le zen over den anti-nialrimonialcn zin bij de jonge heeren iu Nederland. Te Tilburg zijn in het paardenspel van Bla- nus 500 liefhebbers met hunne zitplaatsen naar berieden ge stort. Do minister van financiën heeft van een onbekende ƒ1000 ontvangen ten behoeve der schatkist. Uil Oslende worden wekelijks 50 tot 100 scbeepston gestroopte konijnen naar Londen overgevoerd, Do Koning heeft verordineerd dat de intendanten hij het leger zilveren epauletten zullen dragen. Het prov. gereglshof van Friesland heeft Aafko Sybrens Kikstrawegens vergiftiging van een kind van 15 m. veroordeeld tdl de straffe des doods, door verworging aan eenen paal. Een engelsche laarzenmaker heeft voor 4200 aan laarzen naar Australië gezonden die in korten tijd al daar voor ƒ12,600 werden verkocht. Een Amerikaan heeft eene parapluie uilgevonden omringd van eene goot,

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 2