GEMENGDE BERIGTEN. van brand giet men dit in de pijp, cn oogenblikkelijk ont wikkelt zich een zware damp, wolke het vuur, hoo groot bet ook moge zijn, uitdooft. Een eenvoudig burger te Parijs, was dezer dagen eens begeerig om het thans zoozeer in do mode zijnde drama Oncle Tom te zien opvoeren. Hij nam dus plaats in den schouwburg la Gaielé, en kon zich niet verzadigen aan hel belangrijke stuk toen een sterk handgeklap in zijne naby- heid zijne aandacht trok. Die claqueur was een neger van hel schoonste ras: kroes haar, platte neus, grooten mond en koperkleurige lint; men kon niets beters verlangen. Do goe de burger knoopte met den neger een gesprek aan; entoen deze van do martelingen begon te gewagen, die de arme slaven in de heele luchtstreken moeten verduren, werd de man door het diepste medelijden bewogen. Hij noodigde zijn nieuwen koperkleurigen vriend om met hem een glaasje te drinken, hetgeen deze met vreugde aannam; maar bij hel uitgaan verloren beiden elkander in het gedrang, en toen de burger weder op zijne plaats kwam, vernam hij evenmin iets van zijn neger als van zijn horologie met gouden ketting, dal hem door den gewaanden inboorling van de kust van Guinea ontstolen was. Tusschen de beide sterrenachten te Parijs en te Green wich zal een eigene telegraaf aangelegd wordenten einde bij slerrekuudige waarnemingen elkander oogenblikkelijk de verschijnselen te kunnen mededeelen. Een aantal nederlandsche oost-indio-vaarders wordt thans door britsche scheepsmakelaars naar Australië bevracht. Sinds 22 Nov. jl. zijn reeds van Londen vertrokken 7 sche pen. Den 7n dezer lagen nog te Londen in lading 8 sche pen. Ook te Liverpool is de bevrachting van nederlandsche bodems naar Australië aanzienlijk. Sedeit 1 Jan. jl. zijn van daar vertrokken 5 schepen. Den 7n werden te Liver pool nog beladen 18 schepen. Straatsburg heeft aan den keizer het kasteel, vroeger door Napoleon I bewoond, aangeboden; dit kasteel was na 1815, door den slaat aan de stad Straatsburg gegeven. De keizer heeft dit aanbod aangenomen. De stad Lyon heeft verzocht, dat er een keizerlijk paleis in den omtrek zou gebouwd worden. Boulogne wil de keizerlijke stad der zee baden worden. Bajonne vraagt de herstelling van het kas teel du Marracom dit slot tol eene keizerlijke residentie te ver heffen. Dal te Marseille het plan bestaat, om een keizerlijk paleis te bouwen, was reeds bekend. Den 15n dezer des avonds tusschen 9 en 9| is te Parijs, op do hoogte van Monlmarlre, een zonderling lucht verschijnsel waargenomen. Gedurende ongeveer 20 minuten was geheel Parijs als ware hel teruggekaatst in de wolken als of een onmetelijke spiegel boven de stad was opgehangen. De sterk vellichte punten, do halftinten, het licht en bruin alles was met eene wonderbaarlijke getrouwheid weergegeven en men kon de huizen onderscheiden die de stad vormen, de krommingen der rivier welke haar doorsnijdt, ja zelfs do weerkaatsing der duizenden gasbekken die haar verlich ten. Deskundigen geven aan dit verschijnsel de volgende uitlegging: de wolken, welke dien avond door de atmos feer van Parijs trokken, waren zamcngesteld uit sneeuw, dat is te zeggen uil gekristalliseerde waterdeeltjes. Deze sneeuwlaag vormde als hel ware een eiudelooze kristallen spiegel, die met betrekking tot de aanschouwers zich ge plaatst \ond in een hoek, gelijkvallende met den reflexie-hoek en bij gevolg al do vlakke voorwerpen onder zijne opper vlakte weergaf. Deze werking van spiegeling duurde slechts cenige minuten; een dikke mist kwam op, do wind ver hief zich en de voorwerpen werden te cenenmale on- zigtbaar. Burgerlijke §tand van 12 19 Februarij 1§53, GEHUWD: C. Smeekens en E. Op 'tLand. BEVALLEN: A. Leewens geb. Esbach, Z. M. L. Arons geb. Druif, D. G. van Heuven geb. Deelder, Z. A- J. Dek ker geb. de Lange, Z. E. Bomhoff geb. Kistemaker, D. A. Kalff geb. Benger, Z. T. Dijker geb. Buijkes, D. C. Gar- stenveld geb. Verhaa, D. T. Mens geb. Keizer, Z. J. E. Platvoet geb. Dijkgraaf, D. C. Haring geb. Blok, Z. E- Kijkers geb. Moorman, Z. G. E. D. de Wijn geb. Schipper, Z. C. Nannings geb. Gomes, Z. A. Strooker geb. de Groot, Z. A. Boon geb. Edelenbosch, Z. G. Gomes geb. de Waard, Z. G. J. Mangel geb. de Wit, Z. A. M. C. Snel geb. van KoningsbruggenZ. OVERLEDEN: H. van Tonningen, 10 j. C. Mens, 4 m. T. Noordstrand, 3 j. E. van den Broek, lm. AMBTSHALVE INGESCHREVEN: 1. Op de grens van Egypte en Syrië heeft eene bloedige botsing plaats gehad tusschen lurksche Arabieren en Egyp- lenaren. Te Breslau liggen 5000 kinderen ziek aan de mazelen. In Londen heelt zich een maatschappij gevormd om de landengte van Darien doorlegraven en alzoo den at- lantischen Oceaan met de stille Zuidzee te verbinden. Te Meppel zijn 2 dronkaards beschonken in 't water gevallen en levenloos daaruit opgehaald. In Milaan is de rust vol komen hersteld. Napoleon heeft zijne keizerin benoemd tol kolonel-generaal van het regement goides. Z. M. heeft 66 schatters van hel slagtvee op pensioen gesteld. Te Soerabaya is een liederlafcl tot stand gebragl. Men schrijft uit Apeldoorn, dat er in den loop van dit jaar gecnc koninklijke wedstrijden van handboog- noch buksen-schutte rijen zullen plaats hebben. Te 's Herlogenbosch is een brandstichter gevankelijk binnengebragtdie zijn eigen huis in brand had gestoken, omdat (volgens zijn zeggen) de kre kels en sprinkhanen het hem zoo lastig maakten. Onder de gemeente Dinter is eene hiulale gewelddadige aanran ding op de eerbaarheid gepleegd. Het nederlandsche hof heelt den rouw aangenomen voor 14 dagen, wegens het -overlijden van den aartshertog Reinier van Oostenrijk. De bekende schrijfster mevr. de wed. van Meerlen is te Gouda in 74jarigen ouderdom overleden. In Piemont zijn strenge maatregelen genomen om hel overschrijden der oostenrijksche grenzen aan de emigranten te beletten. Hel barkschip Wena, kapt. des Ruelles, 18 Dec. jl. van Rotterdam te Batavia aangekomen is den 24n «lier maand ter rcede van Batavia verbrand. De keizer der Fran-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 3