GEMENGDE BERIGTEN. een borglogtwaarvan het bedrag wordt geregeld naar het aantal der over te brengen personen. Geen schip dat landverhuizers aan boord heeft, wordt uitgeklaard alvorens zij gebleken dat aan alle voorschrif ten nopens het vervoer en de verzorging dier personen gege ven is voldaan. - In den avond van 26 Februarij tradeD twee zeer jeugdige kinderen den winkel binnen van een in den Breedstraatop den hoek der Lange Lijnstraalte Rotter dam woonachtigen broodbakkeren verlangden een half brood te koopen. De bakker gaf het aan de kinderen doch naauwelijks hadden zij het in handen of zij snelden de deur uit en namen zonder te betalen de vlugt. Fluks sprong echter de bakker over de toonbank snelde de kin deren achter na en had de kleinen dan ook weldra ach terhaald hij bragt ze naar den winkel terug, liet eenige agenten van policie halen en leverde de jeugdige misdadi gers in hunne handen over. Inlusschen had een en ander de aandacht der voorbij gangers lot zich getrokken er vormde zich eeno zamen- scholing voor het huis des bakkers en toen de menigte van bet gebeurde kennis bekwambegon zij partij te trekken voor de beide kinderen diezoo meende zijalléén uil honger den diefstal van het halfje brood hadden beraamd. Men sloeg alras tot dadelijkheden over en wierp bij den bakker de glazen stuk. De ten spoedigste toegesnelde wacht trachtte dit te beletten en de verbitterde volksmenigte te verdrijven. Nadat een der belhamels gevangen genomen was en de bakker zijn winkel gesloten had gelukte dit volkomen en was de orde hersteld. De navolgende hoogst bedroevende ontdekking heeft den ln Maart te Nijkerk eene groole ontsteltenis te weeg gebragt. Een niet ruim bemiddeld man, toch een huisje in eigendom hebbende, had dit verhuurd aan een ongehuwd koopman in ellewaren, die dikwijls gedurende eenige achter eenvolgende dagen van huis was; nooit echter was zijn huisje drie maanden gesloten gebleven, dit was nu wei hel geval en de eigenaar gaf hiervan kennis aan den kanlonregler ten gevolge waarvan dien dag eene huisopening onder ge tuigen werd bewerkstelligd, en men in de binnenkamer bo ven de tafel het lijk vond van den huurder die, zoo als bleekreeds voor geruimen tijd zich door ophanging van hel loven had beroofd. Den 14, 15, 16 en 17 dezer zal door de afdeeling Amsterdam der hol!, maatschappij van landbouw, eene ten toonstelling worden gehouden van bloemgewassen, vruchten en tuinsieraden. Die tentoonstelling zal plaats hebben in het Park. Een ieder, zonder onderscheid of hij al dan niet lid der maalschappy is, wordt uitgenoodigd voorwerpen in te zenden. Den ln Maart heeft men te Baardwijk weder een voorval van hondsdolheid opgemerkt. Drie jonge meisjes werden onder het spelen door het dolle dier gebeten; de ouders verkeeren in zeer beangsten toestand. Men heeft het dier en verscheidene andere houden die gebeten waren on- middelijk afgemaakt. De gemeentebesturen van Baardwijk, Waalwijk en Bezoijen hebben des anderen daags doen af kondigen, dat de ingezetenen hunne honden moeleu vastleg gen, bij gebreke van dien op eene boete van ƒ3. Dezer dagen zond de heer K.te 'sGravenhage zijn bediende met twee brieven naar het postkantoor. Spoedig keerde deze zeer verlegen terug met het berigt, dat een der brieven door hem verloren was. Die brief hield juist eenige waarde in. Te vergeefs zocht men langs straten en wegen. Do brief werd niet teruggevonden. Maar spoedig bleek het, dat de brief in handen van een eerlijken vinder gekomen was. De brief werd namelijk ongeopend en onge schonden aan het postkantoor bezorgd en kwam behoorlijk aan het daarop gestelde adres aan. Een onbekende had dus eeno eerlijke daad verrigt, waarvan men ter navolging melding meent te moeten maken. Te Glencove in de Ver. Stalen is onlnngs een ver schrikkelijk ongeluk gebeurd. Gedurende do zitting van een gereglshof bezweek namenlijk de vloer der zaal ten gevolge waarvan nabij de 100 personen onder planken bal ken en puin in de kelders daar beneden te land kwamen. Een persoon verloor het leven en 21 werden zoo gevaarlijk gekwetst, duleenigcn daarvan waarschijnlyk zullen bezwijken ÏBurgerlijke Stand van 26 Februarij 5 Maart 1853. GEHUWD: J. A van Rijssel en M. Dekker. BEVALLEN: N. Meijer geb. Dalmeijer, Z. W. Stoll geb. van Bon, Z. E. Bruning geb. van Os, Z. A. de Wit geb. Went, Z. H. Selderbeek geb. Mooleman, D. A. Smit geb. da Wijn, D. H. P. Huurman geb. van den Berg, Z. T. Goos geb. Degelling, Z. D. Otto, Z. E. Warnika, D. OVERLEDEN: J. van Vlaanderen, 37 j. A. Jansen, 4 j. T. Houtingh, 66. j. Het kabinet van Portugal bevindt zich in een hagchelij- ken toestand. Te Ava is eene revolutie uitgebarsten en de koning afgezet. Ghika, de vorst van Moldavië, heeft geabdiceerd. Te Madrid zijn twee menschcn van de koude omgekomen; den 22 Febr. teekende de thermomeler aldaar 7 graden onder nul. Z. M. heeft twee heeren tot ridders van de eikenkroon benoemd. Tussehen St. Michiels-Gestel en Schijndel is een meisje door twee slraat- roovers aangerand en van alles beroofd. Do wet nopens de regterlijke organisatie is bij den Raad van State in over weging. De baron van Vredenburch ex- commissaris van Zeeland, is gepensioneerd met ƒ4000. Te Florence heeft men des nachts uit eene apotheek den ganschen voor raad arsenicum gestolen. Do bekende reiziger Overweg is op zyn togt in de binnenlanden van Afrika overleden. Guizot heeft aan Rotnschild verklaard dat de gordiaansche knoop van den algemeenen vrede zich te Konstanlinopel be vindt. Het Erigelsche kabinet weigert de staalkundige vlugtelingen hel land te doen ruimen. De eng. gen. Calhcart heeft aan 't hoofd van 2000 man slag geleverd aan de Kaffers bij de Oranjerivier en hun opperhoofd Mos- hesh onderworpen. Omer Pacha heeft van de Porte be vel ontvangen om do vijandelijkheden te doen ophouden,

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 3