aan de belcedigendsle mishandelingen dier ellendelingen bloot gesteld. 'loen hij later door de overheden van Jaffa op vrije voe ten werd gesteld, was helle vergeefs, dat hij de in-hechte- nis-neming der schuldigen vroeg. O O O Voor eenigen lijd reisde eene vrouw met zes kinderen langs de Mississippi naar Californie. Zij had, een jaar ge leden, een slaaf, die hare gansche bezitting uitmaakte, naar Californie gezonden en van daar, waar hij zoo vrij was als een vogel in do lucht, zond hij zijno meesteres 1000 dollars tol den overtogt met de belofte het gansche bedrag van zijnen arbeid geheel aan haar en haar gezin te zullen wijden. Te Turijn heeft onlangs eene vreesselijke gebeurtenis plaats gehad. Een opgehangen misdadiger was, volgens ge woonte door de barmhartige broeders naar de kerk van St. Pieler gebragtten einde aldaar de gebruikelijko lijk- plegtigheden te voltrekken. Men kan denken hoezeer de naasthijslaanden ontstelden toen een hoestbui welke men van den overledene hoorde de overtuiging schonk dat de geëxecuteerde nog leelde. Naar de woning van den koster gebragt werd hem alle mogelijke hulp verleend hetgeen evenwel niet belettedal hij ecnigo uren later overleed. Deze gebeurtenis heeft aanleiding gegeven tot een voorstel betreffende eene hervorming in de wetgeving ten aanzien der O O O doodstraf. Zie hier een nieuw voorbeeld van do wonderlijke snel heid waarmede tegenwoordig de eleclrische telegraaf berig- ten van Parijs naar Londen en terug overbrengt. Eene de pêche werd den 22n dezer ten 11 ure 9 min. te Parijs naar Londen afgezonden, en ten 11 ure 20 min. aan hel bureau te Londen ontvangen. Het antwoord op deze depêche kwam ten 11 ure 55 min. te Patijs. De engelsche dagbladen verhalen eene daad eener le vensverzekering -maatschappij, die vermelding verdient. Do heer Grinwood te Dover overleed dezer dagen aan de gevolgen van eenen val. Hij had eene verzekering ten beloopo van 500 p. st. op zijn leven aangegaandoch ongelukkigerwijze de betaling der jaarlijkscho premie derwijze lot hel laatste oogenblik vertraagd, dat de termijn verstreek juist op den dag van zijn overlijden. In weerwil biervan heeft de maat schappij aan de weduwe de 500 p. st. zonder eenige aar zeling uitbetaald, dewijl zij als daadzaak de mogelijkheid aannam, dat de heer Grinwood zijnen dood had gevonden op het oogenblik, dat hij zich op weg bevond, om aan de maatschappij de premie te gaan voldoen. iSurgerlijkc Stand van 19 26 Maart 1853. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: E. C. de Eoos geb. Veldt, D. D. Berg geb. Abbenes, D. J. J. Winkel geb. Gielis, D. A. M. de Jong geb. van Goor, D. en Z. E. Smit geb. Bakker, D. K. Dupont geb. Loggers, Z. C. B. W. Wagenaar geb. Garstenveld, Z. M. M. Cohen geb. Bruinvels, Z. T. Vader geb. Wal- lèuter, D. N. Kensma geb. Budt, Z. C. van Delft geb. ZwaanD. M. van der Hoeven geb. Moot, D. W. Blokker geb. Boot, Z. C. Kamp geb. Vos, Z, A. J. de Graaf geb. AllebrandiD. J. Brandt, Z. en D. LEVENLOOS AANGEGEVEN: 1. OVERLEDEN: J. M. Ecksteen, 59 j. - E. Bruin, 4. m. A. Zeeman, 30 j. N. van Tonningen, 22 j. C. Bijl, 19 j. M. Bijl, 19 m. E. van Zaanen, 78 j. J. Eijk, 47 j. GEMENGDE BERIGTEN. De engelscho vloot in do middelundscbo zee is aanmerke lijk versterkt. In Weslfalen is eene bende valsche mun ters opgeligt. Guizot is bezig met hel schrijven van zijne gedenkschriften. De boy van Tunis wordt te Parijs ver wacht. Do jagt op ganzen en eenden is den 22 Maart, op watersnippen en ander waterwild zal den 14 April gesloten zijn. Een rempla^ant le Coevorden heeft 3 maal getracht zich het leven le benemen doch werd telkens in zijn voor nemen gestuit. Op de markt van het Kralingsche Veer is een zalm van 91 pond voor 70 verkocht. Vorst Danielo heeft in een gevecht tegen do Turken 10 gevan genen gemaakt en 100 turken-koppen medegevoerd. In Amsterdam is een geneesheer plotseling aan eene beroerte overleden ten huize van een zijner patiënten. Do ont binding van het spaanscho kabinet is nabij. Uil Calcutla is het berigt ontvangen dat koning Ava door zijnen broe der was afgezet. Do Keizer van HaïtiFaustinus Iheeft do geldswaarde der munt in zijne staten verviervoudigd. Do wreede generaal Haynau is overleden. Keizer Nico- laas heelt eenige hoofdofficieren gedegradeerd dio zich schuldig hadden gemaakt aan verduistering van 's rijks penningen. Z. M. heeft jhr, H. Mollerus benoemd tot kamerheer-ceremoniemeester. Üit China luiden de tij dingen ten voordeele der insurgenlen. In Frankrijk zui len stierengevechten worden ingevoerd om de Keizerin te amuseren. Op lil een aantal bevorderingen en verplaat singen bij do nederl. artnée. Te Gorkum is eene dronk aard in eene kroeg aan de gevolgen van zijne zwelgerij over leden. De installatie van den nieuwen President der Ver. St. heell op het kapriool le Washington met veel staatsie plaats gehad. Parijs zal den 2 April aan den keizer en keizerin een schitterend feest geven. Te Zwolle is een dolle hond met veel moeite afgemaakt. Te Vollenhoven heeft een vrijer zijnen medeminnaar een gevaarlijken messteek in den arm loegebragt. De Sultan heeft de hulp van Engeland en Frankrijk ingeroepen legen Rusland. In Buenos-Ayres heerscht do burgeroorlog in volle kracht. Do engelsche gouverneur aan de Kaap is met de hoofden der Kaffers aan 't onderhandelen geweest over het sluiten van den vrede. Oostenrijk heeft besloten zijne eischen tegenover Zwitserland le handhaven. Te Moskou zal le gen half Mei eene tentoonstelling plaats hebben van russische nijverheidsvoorlhrengselen. De wurlembergsche wetgevers hebben de dood- en geeselstraf weer ingevoerd. De loo- venaar Boseo heeft op de Tuilerien zijne kunst vertoond voor de keizerin, de ministers en een uilgelezen gezelschap. In Luxemburg rigten de wolven vele verwoestingen aan onder het vee en randen zelfs legen den avond menschen aan. Te Amsterdam is een dienstmeisje, ten gevolge van een

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 2