John Buil lang medebrengtde kleinere onafhankelijke staten tusschen ïijno landen en Frankrijk te ontzien en te steunen, in plaats van ze in verwikkelingen te brengen. Zwitserland en Piemont zijn toch do natuurlijke bewakers van de toegangen tot de A1 pen en de natuurlijke bolwerken tegen een inval in Italië. De Times geeft ten slotte te verstaan, dal door eeno onbe raden staatkunde die kleinere staten genoodzaakt zijn ge worden do vriendschap van Frankrijk te zoeken, en Lode- wijk Napoleon daardoor alzoo meer voordeeleu gelrokken heeft, dan van eene overwinning, tot opening van een veld- togt. In plaats van Zwitserland en Piemont te winnen, heeft Oostenrijk, tot schade van zijne eigene grenzen, ze van zich afgestooten. Bij do Belgische Kamer van vertegenwoordigers is een wels-ontvverp ingekomen lot bekrachtiging eener overeen komst die den 29sten Mei jl. gesloten is tusschen den bol- gischen minister van buitenlandsche zaken en de heeren G. Noltebomh, Ed. Weber en Spilliaerd-Caymaxkoopliedenen reoders te Antwerpen, en waarbij deze laatste zich verbin den eene geregelde stoombootdiensl tusschen Antwerpen en New-York op te rigten. Zij zullen in het cersto jaar elke maand eenmaal, en vervolgens elke maand twee maal eene stoomboot van Antwerpen en van New-York doen vertrek ken, en daarmede ook de brievenmalen van en voor de Belgische posterij overbrengen. De regering verbindt zich aan de onderneming een subsidie van fr. 1200 voor elke reis te verstrekken en haar gedurende tien jaren eene zui vere opbrengst van minstens vier pet. van het aangewende kapitaal, of hoogstens van vijf milliocn francs te waarborgen. Men stelt zich voordut deze nieuwe onderneming den afzet van Belgische producten aan gene zijde des oceaaris groolelijks zal bevorderen, en verwacht dal «le kamers niet zullen terugdeinzen voor de opofferingen die do regering daarvoor aan de schatkist wil opleggen, SSïia'gei'Sijlie Stand van 28 Mei 4 JaniJ S853. GEHUWD: W. Bijl cn J. Kwinkelenberg. B. Deus en J. Sinjewel. BEVALLEN: T. Disper geb. Boermeester, Z. M. Goed geb. Lak, Z. H. Nonnekes geb. de Groot, D. M. Kraak geb. Kuipers, D. J. van Tijn geb. van Tijn, D. M. C. Schaap, Z. LEVENLOOS AANGEGEVEN: 1. OVEKLEDENK. Haremaker 8 j. E. J, Strumwall 33 j. P. Bood 34 j. GEMENGDE BERIGTEN. Z. M. heeft den baron Schimmelpenninck van der Oye benoemd tot ridder grootkruis van de ordo der eikenkroon. Tusschen Pelersburg en do havens van de Zwarte Zee zal een telegraaf worden aangelegd. In hel théatro de la gaité te Parijs loopt een heer alle avonden onderste bo ven tegen de zoldering. Jhr. Mozes Salvador heeft zich bij zijne laatste voorlezing in hel Odéon te Amsterdam de antipathie zijner toehoorders op den hals gehaald door den uitroep van dolle Amsterdammers!" zoodal de policie den red enaar voor de volkswoede moest beschermen. De di plomatische betrekkingen tusschen Oostenrijk en Zwitserland zijn afgebroken. In de nabijheid van Ommcrschans zal een detachement cavallerie gestationeerd worden om de gis ting aldaar te doen ophouden. - Bij de verkiezingen te Kopenhagen hebben de candidaten der oppositie op die van het ministerie de zege behaald. De haringvloot zal dit jaar bestaan uit 93 schepen. In Konstantinopel is men beducht voor eene russische bezetting der Donau-vorsten dommen. Harddraverij op de renbaan te 's Gravenhage 23 Julij. De straf van stokslagen is in het leger van keizer Nieolaas voor do gedecoreerde soldaten afgeschaft. De parijscho beurs verkeert in eene stemming van ongerust heid. 21 Junij, inlogt van prins Hendrik met zijne gemalin in de residentie. To Antwerpen zijn de eerste nieuwe aardappelen aan de markt gebragt voor 7 fr. per kwart mud. De minister van oorlog heeft verordineerd, dat de kijkgaten in de sehilderhuizeti van dik glas zullen worden voorzien. 1 Aug. zitting van do noordh. com- O O missie van onderwijs te Haarlem. Op de markt te Gro ningen zijn 6 boterverkooperswier boter het gewigl niet haddoor de policie bekeurd. geschilderd door een1 landgenoot John is even scherp geteekend als een grieksche gedenkpenning, en waar gij hem ontmoet, in Londen of ia Calcutta wij hij ook zij, of hij beveelt of gehoorzaamt, gij kunt u nimmer in hem vergisseD. Overal is hij een plomp stoffelijk wezen zeer eerlijk maar ijskoud en bijzonder terugstootend. Hij is van het hoofd tot de voeten met zich zeiven tevre den en waar gij hem ook ziet en met wien hij ook te doen heeftaltijd houdt John zich voor no. 1, en hij zal geenen raad aannemen van iemand die heeft doen blijken, dat hij dien noodig heeft. Waar hij is, zult gij ook bemerken dat zijn eigen gemak zijn eigen onmiddelijk en persoon lijk gemak het groote doel van zijn pogÏDgen en wenschen is. Als John Buil denkt dat hij er voordeel hij kan hebben zal hij zich dadelijk met u inlaten, maar voor dat gij met hem eigen wordtmoet gij hem uw hof maken even als aan eene dame en dan zelfs als gij zeer romantisch in uwe vriendschap zijtzult gij spoedig ontdekken, dat zijne vriendschap, van dezelfde gehalte als de liefde eener coquettehet bezit niet waard is. Er is in John zulk een werktuigelijke zulk eene rondbor stige erkenning van die zelfzucht, die andere volken misschien even goed gevoelen, maar beter verbergen, dat gij op het feestmaal van eeDen En- gelschman niet half zooveel genot smaakt, als wanneer gij in de teot van een Bedouin eene handvol dadels eet. Maar ofschoon de koudste vriend dien gij u kunt verbeelden, is hij de rustigste huurman en de eerlijkste en edelmoedigste vijandterwijl hij in zijn eigen kasteel als een pacha leeftis er geen haar op zijn hoofd dat er aan denkt om u te verontrus ten. Comfortdat is gemak en genoegen waardoor hij verstaalhet vermogen om alles te koopen wat hem het leven aangenaam maakten onafhankelijkheid, dat wil zeggen: het gevoel, d.it hij kan doen en zeg gen wat hij wil, de groote doeleinden zijnde, waarnaar hij streeft, zoo breekt hij zich ook het hoofd niet met die toevallige en dikwijls denk beeldige onderscheidingen, die anderen zoo ter harte gaan. Zijn trots en daarvan bezit hij eene ruime dosisis niet de trots van Hamanbijgeeft er volstrekt niet om, al zat Mordechaï nog zoo lang voor de poort van zijn verblijf; hij zorgt alleen maar dat Mordechaï er zonder uitdrukkelijk verlof van den eigenaar niet inkomt, en zoo dit al gebeurt, dat het dan is in het belang of voor het gemak van den bedoelden eigenaar. Zijne zelfzucht is niet gelijk die van de meeste andere natiën zij houdt zich niet bezig met denkbeeldige grillen en droomerijen maar blijft be stendig op zijn eigen ik gevestigd. Niemand legt zich hardnekkiger en gelukkiger op het verkrijgen van rijkdommen toe, dan Joha Buil, en geen natie zal, minder dan de Engelscheo de ladder verachten en weg schoppen waardoor zij tol rijkdom opgeklommen zijn. Al is het de ge ringste bezigheid in de wereld het verkoopen van versche long en lever of het voddenrapen en John Buil brengt het er zoover mede dat hij zijne zaken aan kant kan doen en met eigen span naar de hoofdstad kan rijden, toch zal hij nooit de long, de lever of de vodden verachten; zij zijn de beste dingen van de wereld, in zijne schatting, en teregtwant daardoor zit hij er du warm in en leeft als een lord.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 3