en overschrijving le liquideren, len einde de dienst van 1852 te kunnen afsluiten, werd toegestaan. De Voorzitter bragt eene missive ter tafel van Gedepu teerde Stalen, waarbij zij wenschen le worden ingelicht, of hel niet raadzaam zoude zijn de bank van leening voor eigen rekening der Gemeente te drijven. In omvraag ge- bragt zijnde, werd het met algemeene stemmen ontkennend beantwoord. De heer Schoon gaf in overweging aan Gedeputeerde Stalen in bedenking te geven om de bank niet openbaar le verpachten, maar een of twee geschikte personen te kiezen uit eene lijst van sollicitanten, die naar deze betrekking raogten dingen, omdat men bij eene openbare verpachting eerder blootstaat om een verkeerden bankhouder te krijgen. De Raad vereenigde zich hiermede. Tot leden der commissie voor de loting der schutterij en het onderzoek der redenen van vrijstelling werden benoemd de heeren A. Boomsma en C. Bakker Bz. en tot plaats vervangers de heeren J. Papineau en K. Metzelaar. De verjaardag van H. M. de Koningin werd gister hier op de gebruikelijke wijze gevierd en te gelijkertijd hel geboortefeest van Z. M. den Koning herdacht. Zr. Ms. Stoomschip Soembing is den 2n dezer te Gi braltar aangekomen hebbende 7 dagen reis van Plymoulh. Ten opzigle der hervatting van de weikzaamheden aan de nieuwe koopvaarders schutsluis alhier (welk werk door den primitiven aannemer Svvarte zoo het schijnt, uit gebrek aan de noodige fondsen is geslaakt, doch thans op den Heer P. Visser Az. le Sliedrecht is overgegaanj zijn wij in staat mede te deelen Dal reeds den 12den dezer het stoompompluig is be gonnen om de funderingsputlen le ontledigen en dat den daaraanvolgenden dag een aantal werklieden is aangevangen om de noodige opruimingen le doen ten einde vermoede lijk den 20slen dezerhel resterende heiwerk met de meest mogelijke kracht te hervatten. Alles schijnt bovendien aan te duidendat de voltooijing van dat sluisgebouw met tol nog toe ongekendo magl en spoed zal worden bevorderd." PROGRAMMA der feestelijkheden die zullen plaats heb ben bij gelegenheid van de aankomst van Hunne Konink lijke Hoogheden Prins en Prinses Hendrik der Nederlan den binnen de residentie. Dingsdag 21 Junij 1853. Plegtige inlogt van Hunne Koninklijke Hoogheden. Woensdag 22 Junij. Groot diner in het paleis in het noordeinde. Donderdag 23 Junij. Cour van voorstelling en felicita tie in hel paleis van Hunne Koninklijke Hoogheden het civile en militaire Huis des Koningsde leden der verschillende hofstaten en de buitengewone kamerheeren en adjudanten in de residentie aanwezig, ten één ure; het corps diplomalique en de ten hove voorgestelde vreem delingen de in de residentie aanwezige leden van het ne derlandsche corps-diplomatique ten twee ure de ministers, de kanselier der orden, de raad van state, de stalen-generaalde generaals en vlag-officieren ten half drie ure; de hooge collegiende directeur van hel kabinet des Ko nings en do referendarissen bij hetzelve de secretaris voor do zaken van het Groot-Hertogdorn Luxemburg, de officie ren der land- en zeemagt en de geestelijkheid len drie ure; de heeren, die reeds ten hove zijn voorgesteld, len half vier ure de dames len negen ure. Vrijdag 24 Junij. Groot diner in het paleis in het noordeinde. Zaturdag 25 Junij. Des morgens en des avonds volks feesten door het plaatselijk bestuur der residentie te geven. Maandag 27 Junij. Déjeuner dansant in het Huis ten Bosch. Bij de plegtige intrede op den 21sten, op de diners van den 22sten en 24sten, en op de cour van voorstelling van den 23sten verschijnen de heeren in gala-kleeding; op het déjeuner van den 27sten en frac. Op de cour van voorstelling van den 23sten verschijnen de dames en manleau de cour. Uit Harlingen meldt men van den 15 dezer hel vol gende: Dezen morgen zagen eenigo spelende kinderen bij de groole sluis in de Noorderhaven een pakje drijvende dat eindelijk door eenen meer bejaarden opgevischt werd en het lijkje bevatte van een pas geboren kind gewikkeld in een kleed. Het scheen er reeds eenigen lijd in te heb ben gelegen. In den vroegen ochtend van 14 Junij zijn van Breda, onder de leiding van den luit.-ter-zee lste kl. G. C. O. Pels Rijcken en J. E. de Man, naar den Moerdijk gemarcheerd de adelborsten van het 2de en 3do studiejaar aan de Kon. Akademie voor de Zee-en Landmagt, 42 in getal, len einde aldaar aan boord te gaan van Zr. Ms. brik de Zeehond en veivolgens gedurende den tijd van zes weken een kruis- logt te ondernemen hoofdzakelijk in de spaansche zee zullende waarschijnlijk gedurende dien logt een der spaan sche havens, Corunna of Ferrol kortstondig worden aangedaan. Do nederlandsche Rijks-telegraaf heeft zich thans reeds met ruim 420 plaatsen in verband gesteld gelegen in Bel- gie Beijeren Frankrijk, Groot-Briltannie Hanover, de ooslenrijksche Staten, Priiissen, Saksen, Sardinië, Toskane, Wurtemberg en Zwitserland. In den avond van den 15 dezer ontlastte zich boven Arnhem eene donderbui, welke zich op korten afstand iu het N. W. vormde en zulk een hevigen stortregen mede- bragtdat in weinige oogenblikken verscheidene lage gedeel ten der stad onder water gezet werden, terwijl het van de heuvelen afstroomende hier en daar eenige schade aan tuin vruchten heeft veroorzaakt. De bui was ook vergezeld van hagel, doch niet in die male, dat zulks nadeel kon te weeg brengen. Het onweder was niet zeer hevig. De in den laatsten tijd gevallen regen heeft allergunstigst gewerkt op den toestand der veldvruchten. De akkers met graan leveren een verblijdend gezigl op en geven hoop op een milden oogst. Ook het hooigras heeft zich sterk ont wikkeld en belooft een ruime opbrengst. Men hoort dan niemand klaglen uiten en menigeen bemerkt thans, dat zijne ongunstige verwachtingen le voorbarig zijn geweest.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 2