gesteld en besloten hetzelve gedurende 8 dagen op de se- cretarie voor hel hel Publiek ter visie te leggen. Het getal aangegeven honden is 153 a f 3 f 459 en 222 a 1 222 375 ƒ681 Er werd besloten de agenten van policie eene aanstelling te geven als hulpambtenaren der plaatselijke belasting. De rekening en verantwoording der gemeente over 1852 werd aangeboden en lot Leden der afdeelingen benoemd: Ie afd. Voorzitter: do heer A. Boomsma; Leden: de heeren J. Schoon, K. Met zeiaarJ. T. Zurmühlen en JBa kker. 2e afd. Voorzitter: de heer C. Bakker Bz. Leden: de heeren J. HaremakerP. A. Beets, S. Lastdrager en E. J. Veriveijde. 3e afd. Voorzitter: de heer J. Papin eauLeden: de heeren J. van Herwerden11. J. van Es, J. S. Janzen en J. Sevenhuijsen Sr. Werd gelezen een rcquesl van den rijks-ambtenaar Baas- dorp, verzoekende als plaatselijke roeijer aangesteld te wor den. De Voorzitter stelde voor hem die betrekking optedra- gen tegen genot van het gewone tractement, hetwelk met algemeene stemmen werd aangenomen. De Voorzitter deelde mede, dat Burgemeester en Wet houders de kas van den Gemeente-ontvanger hadden opge nomen en in orde bevonden: er was f 1 1005,79| in kas. Voorts werd kennis gegeven dat de exercitiën met de brandspuiten zullen plaats hebben op 25, 26, 27 en 28 Julij e. k.des avonds te 7 uur. De uitgelote obligatiën ten laste der gemeente met de betaalde coupons werden vernietigd. Eindelijk werd door den Voorzitter aan don Raad bekend gemaakt, dat door Z. M. bij besluit van den 23n Juntj jl. No. 46, tol Burgemeester dezer gemeente is benoemd, de heer Mr. K. J. C. Stakman Bossedie zijne betrekking zal aan vaarden op vrijdag den 22n Julij a.s. Daarna werd do vergadering gesloten. De Staten van Noordholland hebben lot lid der Eerste Kamer van de Staten Generaalin plaats van den heer van Foreest, die tot de Tweede is overgegaangekozen den heer F. van der Oudermeulen. De Porte gaat onverpoosd voort zich tol verdediging te bereiden. Hoe groot de strijdmagt is waarover zij kan beschikken, is moeijelijk te bepalen; van eene voor de Por te gunstige zijde wordt de sterkte der geregelde troepen op 260,000 man gesteld. De sterkte der ongeregelde troepen laat zich niet begrooten. Zeker is het, dat er aan de lurk- sche zijde groote geestdrift heerscht. Uit Petersburg wordt gemelddat do geestdrift er al gemeen was toen men vernam, dal bevel is gegeven lot het overschrijden van de Prulh; do straten der stad waren allen vrijwillig geïllumineerd; de Czaar werd met luidejuicbkreeten begroet; de menigte danste van vreugde voor zijn rijtuig. In den loop des zomers zullen in de hoofdstad groote feesten gegeven worden, ten bewijze, hoe gerust en onbekommerd men is over den uitslag dezer in geheel Europa zoo veel beweging veroorzakende quaestie. De giftmenger Harlung te Maagdenburg, die ter dood veroordeeld is, heeft zich, nadat zijn adres om gratie was verworpen, tol den koning gewend met de bede, om zijne straf te doen uitstellen tot dat bij eene opera, waarvan hij het libretto geschreven heeft en de muzijk vervaardigd, vol tooid zij, opdat hij dit ten aandenken aan zijne kinderen mogt nalaten, en levens ook om hun een meer onbezorgd middel van beslaan te verschaffen. In het belgische regeringsblad van den 12 dezer, leest men het volgende: De dagen van den 7den8sten en 9den dezer zijn noodlottig geweest voor de troepen die van of naar het kamp op marsch waren. De hitte, die van den 6den tot den 7den hoogstens 23 en minstens 15 graden bedragen had, klom op den volgenden dag tot bijna 30 graden en is des daags daarna nog sterker geweest. Dertien manschappen zijn op marsch of kort daarna bezwe ken; een veel grooter aantal is in erger of ligter male aan getast door toevallen van bloedsophooping in de hersenen. Men heeft opgemerkt dal het niet do pas in dienst ge stelde lotelingen maar de sterkste mannen waren die onder weg neer stortten als waren zij door den bliksem getroffen. «Waaraan moeten die bedroevende voorvallen worden toe geschreven? Alleen aan de hevige hitte? De minister van oorlog heeft aan twee generaals opgedragen een onderzoek daarnaar te doen, en hun daartoe den inspecteur-generaal der geneeskundige dienst, en verscheiden hoofd-officieren benevens de auditeurs-militair van Brussel en Luik toegevoegd. Sommige geneeskundigen mcenen de oorzaak te moeten zoe ken in schadelijke luchtstroomen die zich in zekere omstreken zouden doen gevoelen. Wat daarvan ook zij, het schijnt dal du voorzorgmaatregelen, die voor troepen op marsch zijn voorgeschreven, behoorlijk waren in acht genomen. J)e militaire geneesheeren hebben zoowel als de officieren en onder-officieren alles gedaan om de lijders te helpen." Te New-Orleans was eene groote opschudding te weeg- gebragl door de in-hechtenis-neming van eenen slaaf, heb bende een vrije neger kennis gegeven van eenen door do zwarte bevolking beraamden opstand. Do gevangene had eene menigte wapens bij zich en bekende al spoedig, dat 2500 slaven eene zamenzwering hadden gesmeed om de stad New-Orleans te overvallen, en dezelve aan verschil lende zijden in brand te steken, hetgeen een sein zoudo wezen voor eenen algemeenen opstand der slaven in het ge- heele omliggende land. Nadere ondervragingen deden ver moeden, dat dit geheele verhaal slechts een sprookje was; desniettegenstaande namen de overheden alle voorzorgen, om zich voor eene verrassing te vrijwaren; onder anderen werden 20 negers gevangen genomen, welke allen verdacht werden in het komplol betrokken te zijn. Ook een Engelsch- man was onder dezelfde verdenking in hechtenis genomen. Deze britDyson genaamd, had eenigen lijd geleden eene school voor negerkinderen gehouden reeds voor omtrent twee jaren was hij beschuldigd van eenen veroordeelden neger huisvesting te hebben verleend. Thans wordt hij gezegd de eenige ontwerper van den beweerden opstand te zijn.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 2