VERGADERING A d v e r t e n t i n. hertogen. Het hof van assises te Londen heeft Xlaas de Leeuw veroordeeld lot 10 jaren deportatie wegens't fabriceren van nederlandscho bankbiljetten. In hel koningrijk Napels heerscht groote drukte van oprukkende troepen. De be- riglen uil San Francisco luiden gunstig: de mijnen bleven veel opleveren. In Parijs heeft men omnibussen uitge vonden die 50 personen bevatten en door één paard gelrok ken kunnen worden. Te Rouaan zijn door een hagelbui 2700 glasruiten in één hóle! gebroken. De koningin van Spanje is de 5de maand van hare zwangerschap ingetreden. Onweersongelukken: bij Delft is een arbeider door den bliksem getroffen; op sommige plaatseu is hel Ie veld staande hooi door bliksemvuur verteerd; te St. Michielsgestel en Nieuwkerk is de oogst vernield: te Berlicum is eene vrouw O V van den schrik overleden en te Hedel is eene bejaarde vrouw op den akker doodgebleven. Te Hoorn zijn 11 zwakke broeders met gratie uit de knip ontslagen. L. M. heeft eene wijziging verordineerd in het hoofdtooisel der generaals, hoofd- en verdere officieren van den generalen staf der ar mee. Te Arnhem is een Brit gevankelijk binnengebragt die zich onledig had gehouden met het namaken van 25 cents stukken. Op de Brouwersgracht te Amsterdam is een meteoorsteen gevallen van 6 oneen. De scheepsmagl van Bueonos-Ayres is slaags geweest met die van Urquiza. Men verzekert dat de keizerin van Frankrijk andermaal in gezegende omstandigheden verkeert. De koningin zal zich den 25n dezer naar do badplaats Ischl begeven. De Birmannen weigeren met de Engelschen te onderhandelen. Aan de parijsche academie is een aparte leerstoel voor de paleontologie opgerigt. Te Lyon maakt men toebe reidselen lol eene bedevaart naar Jeruzalem. Een pikeur van prins Hendrik is bij de harddraverij op de larener hoogte zwaar gekwetst. Prins en prinses Frederik zijn met hunne dochter Maria den 5n dezer van Stockholm te Peterhof aan gekomen. Op de graanmarkt te Luxemburg zijn de koo- pers met de verkoopers aan 't plukharen geweest. van den RAAD der gemeente Helder, op Vrijdag den 22 Julij 1853, des namiddags ten 1 ure. De ondergeteekendein hel weekblad dezer gemeente van den 1 Iden Julij 11.geheel buiten zijn welen tot candidaat aanbevolen zijnde, bij de aan staande verkiezing van Leden voor den Gemeenteraad heeft de eer die Kiezers welke hem voor die betrekking geschikt rekenden, voor dat hem nu bij herhaling ge schonken bewijs van vertrouwen, zijnen harlelijken dank te betuigen. Beleefdelijk verzoekt hij echter voor alsnog voor die betrekking in geen verdere aanmerking te komen. Nieüwedjepgemeente Helder, 13 Julij 1853. B. R. de BREUK. Een ieder wordt gewaarschuwd geen het minste crediel te verleenen aan do Equipagio van het barkschip OUD-ALBLAS, zullende helzel vo in geen geval door den ondergeteekende worden voldaan. N. KRUIIJMEL, Gezagvoerder. Men presenteert uit de hand lo koop: een solied HUIS met TUIN enz., slaande ongelegen aan het heldersche kanaal, digt bij do Weslerkerk; te bevragen bij den eigenaar J. W. F. BRESLER. Een exemplaar Vaderlandscho Historie door J. Wage naar met platen en kaarten in 36 banden. En een exe. Tafereolen van de Staatsomwenteling in Frankrijk met afbeeldingen en platen in 29 banden. Te bevragen met franko brieven onder letter A, bij den Drukker dezes. Het bestuur der inrigting Tabitilv berigt, dat de tentoonstelling der voorwerpen zal plaats heb ben in de zaal van Ti vol i, van Maandag 25 tot Za- turdag 50 Julij. Op laatstgemelden dag zal de verloting geschieden des namiddags ten half twee. Ten vriende lijkste wordt elk verzocht door het geven van een of an der voorwerp deze zoo nuttige onderneming te schragen. De loten zijn a f 0,75 te verkrijgen bij de leden van het bestuur of in Tivoli. Namens het Bestuur S. ELDERS. Bij de wed. J. C. HONIGH, Boekhandelaresse aan de Schagerbrug, in de Zijpe, is voorhanden en op aanvrage te bekomen-: J. van WIJCK Rz. Verzameling van Elf uitmunten de kaarten van alle deelen der aarde, gebonden in half Linnenband. Prijs10.00 Van WIJCK en JAEGER. Atlas der go- heele aarde, bevattende 34 kaarten. Prijs 9.00 Schoolatlas van alle deelen der aarde met handboekje. Prijs3.00 Ingebonden 3.75 Kleine Handatlas van de aarde met acht kaartjes. Prijs0.50 FRIJLINK. Schoolatlas met 17 op staal ge graveerde kaartjes. Prijs1.25 Alle de Leerredenen van Prof. J. H. van der PALM, 16 dln. Prijs 18 gulden in plaats van 28.80 RADIJS. Bijbelsch Huisboek 6 dln. voor 4 gulden in in plaats van ƒ15. De beginselen der Materies Medica en de Therapie 2 dl. Prijs 17.50 in plaats van 30. Het Groot Plakboek voor kinderen. Prijs ƒ2.90. nieüwediep eu c, bakker bz. gedrukt bij 8. giltjes.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 4