bezig, toen een vreemd geluid in de lucht en hel gezigt van een wil ligchaam hen eensklaps deed ontstellen. Zij hadden naauwelijks hunne blikken opwaarts gerigt, of zij bespeurden op eenige schreden van hen af het lijk eener jonge in het wit gekleede vrouw. Zij was met het hoofd naar beneden gevallen. De schedel was in tweeën gesple ten en de hersenen eenige ellen ver over het gras verspreid. Men kan zich moegelijk een denkbeeld vormen van de ont zetting der landlieden. Zij zonden in allerijl een bode naar de stad, en de geheele bevolking, melden vikaris en de geneeskundigen aan bel hoofd begaf zich naar de plaats van het ongeval. Eerst geloofden de landlieden aaneen wonder, O o doch weldra kwam men lol de overtuiging dat de ongeluk kige jonge vrouw eene luehtreizigster was, die den doodop een dier gevaarlijke loglen gevonden had; men ontdekte dan ook spoedig daarop een in een eikenboom uitgeworpen anker. Men verneemt thans dal er te Mont-Marsad de opstijging van een ballon zou plaats vinden en men kan dus aannemen dut hel slagtoffer met dien ballon is opgestegen. Tusschen do beide plaatsen is evenwel een afstand van vijf en twintig mijlen. Een schrikkelijk ongeluk is te St. Romain bij Havre voorgevallen. Eenige dagen geleden begaf zich zekeren Vic- lor Houdera in zijne weide om er zijnen stier uil te halen ten einde hem van plaats lo doen verwisselen. Reeds had hij hel touw, waarmede het dier gebonden wasin do hand, toen het woedend op hem sprong, hem ter aarde sloeg en met zijn volle gewigt op do borst van den ongelukkige ging liggen. Hij beet hem in het aangezigt, sleepte hem langs den grond en bij het zien van bloed nog woedender gewor den zijnde, wierp de stier zich weder op het verminkte lig chaam, verseheurde het, nam het op zijne hoorns, wierp het in de hoogte, zoodat de ledematen van den ongelukki ge wijd en zyd verspreid werden. Op het gerucht van die schrikkelijke worsteling kwam men toegesneld, doch lo Iaat om het slagtoffer te redden. Ein delijk gelukte het, het woedende dier af te makeii, waarna de overheid den verkoop van het vleesch van den slier ver bood en het beest onder den grond werd bedolven. Men raapte de overblijfselen van hel verminkte ligchaam van Houdem bijeen, dal geen vorm van een mensch meer had. Een landbouwkundig dagblad geeft een middel aan de hand, waardoor de aardappelziekte voorkomen kan worden, en dat herkomstig is uit Rusland. Het bestaat alleen daar in, dal men de aardappelen goed droogt, en vervolgens op de gewone wijze plant. Deze zeer eenvoudige ontdekking is men aan het toeval verschuldigd. Een pachter had na melijk eene hoeveelheid aardappelen in eene heele kamer geplaatst, waardoor zij in drie weken geheel droog waren geworden. Deze had hij hierop geplant, en kreeg van de zelve, lol zyne niet geringe verwondering, niel alleen een overvloedigen oogst, maar ook eene zeer gezonde vrucht. Dezelfde proef herhaalde hij in het volgende jaar, en kreeg alsloen dezelfde uitkomstenwat de gezonde vrucht aangaat, en eene tienmaal rgkere opbrengst. - Men schrijft uit Bahia dd. 18 Junij 11., dal de pro vinciale autoriteit aldaar, zich eene daad van geweld tegen over een hollandsch schip veroorloofd heeft, welke niet mis sen kan gevolgen na zich te slepen. De te Rotterdam te huis behoorende schoener Gouverneur van der Eb, kapt. A. v. d. Harst, lag met een volle lading gereed om Ie ver trekken, toen de braziliaunscho regering goed vond, het schip eigendunkelijk op te houden en te requireren tot den overvoer van bannelingen. De gezagvoerder, die daarvoor geene ruimte aan boord had, weigerde zulks, en toen men hem desniettegenstaande wilde dwingen, protesteerde hij, bijgestaan door den neder!, consul, tegen deze schending van zijne vlag. Dit niogt aanvukelijk niet baten, en men bleef het vertrek van het schip beletten. In dien tusschen- tijd kwam de gele koorts aan boord, welke den kapitein aantastte en een groot gedeelte der equipagie weg raapte, zoodat toen eindelijk het embargo opgeheven werd, het schip zich in nieuwe moeijelijkheden bevond, om te kunnen vertrekken. De hollandsche consul heelt van dit alles aan zijne regering kennis gegeven, en men twijfelt niel of deze ongehoorde handelwijze van het braziliaansche gouvernement zal aanleiding tot ernstige reclames geven, hetwelk door den ganschen buitenlandschen handel te Bahia gewenscht wordt, daar niemand op die wijze voorlaan meer zeker is, niet het slagtoffer te zullen worden van de willekeur van ondergeschikte braziliaansche ambtenaren. Een engelsch blad zegt, dat het plan is gevormdom een aanzienlijk getal landverhuizers uit Nederland te doen komen, ten einde zich in Comalie neder te zeiten, hetwelk een overheerlijk landschap is tusschen Origstadt en Delagoa- baai. Een agent der tot dit doel gevormde maatschappij zal zich naar Nederland begeven, om gezamentlijk met eene reeds in dien geest werkzame compagnie emigranten naar Zuid-Afrika te zenden. Te Madrid is aangekomen een jonge reus, le Lachar, in de provincie Grenada, geboren. Hij bleef tol zyn 6de jaar van gewone grootteop zijn 7de jaar begon hij te groei- jen en toen hij 14 jaren had bereikt, meello hij reeds 5 voet 2 duim on droeg een zwaren baard. Hij is nu 23 jaren oud en heeft een lengte van bijna 9 voel. Hij is nu twee maal gehuwd geweest doch zijne vrouwen leefden slechts kort. Hij is zeer lafhartig en zou zich door een kirid laten mishandelen. Hij bemint de vrouwen en den wijn, eet als vijf gewone menschen en loopt zeer snel. Zijne komst le Madrid heelt ten doel een huwelijk met eeu jong meisje van uitstekende schoonheid. De Engelschen zijn toch zonderlinge, geheel eigen aardige menschen. Onlangs deed lord Maxwell zijn huisraad bij eene brandwaarhorgmaatschappij verzekeren. Op de lijst der verzekerde goederen bevonden zich zes kisten Havanna sigaren en 50 flesschen Jamaica-rum. Na verloop van eeni- gen tyd komt Maxwell aan het assurantie-bureau en zegt: Mijne sigaren zijn door het vuur vernield want ik heb ze opgerookt de rum is vernietigd want ik heb ze met mijne vrienden opgedronken. Volgens de bepaling van uwe sta tuten zgt gij verpligt mij den prijs van beide artikelen te vergoeden; de rum koslto één guinje de flesch en de siga ren vijf guinjes per kist, dus alles te zamen 80 guinjes.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 2