deen in de middellandscbe Zee. Beide bodems zullen ge durende ilezen logt gekommaudeerd «orden door den schoul- o o bij nacht Bouricius. Bij de j.l. maandag gehouden herstemming voor twee Leden van den Gemeenteraad zijn 215 stembiljetten inge leverd waarvan 4 niet geldig waren. Gekozen de heeren A. J. van KELCKHOVEN met 135 stemmen en P. B. REERIXGII met 119 Op den heer J. si. Loomeijer waren 118 en op den heer D. de Lange 34 stemmen uitgebragt. Bij do herstemming voor 3 Leden van den Gemeenteraad te Texel zijn verkozen de heeren JOHs. BRANS. K. S. KIKKERT. C. J. KIK EERT. De gemeenteraad van Alkmaar heeft in de zitting van den 3den bepaald dat hij een adres aan Z. M. den Koning zou indienen, met verzoek, dat indien de geruchten nopens den aanleg van een spoorweg van het Nicuwediep, in ver band met het groot-noordhollandscho Kanaalbewaarheid mogten worden, die weg dan mogt worden aangelegd in de nabijheid van eene der poorten van Alkmaar; dewijl men niet zonder reden vreest, dat die spoorweglinie, hoe voor- deelig dan ook voor het Nieuvvediep, de bedrijvigheid en handel van Alkmaar zeer zou doen verminderen. In het kamp bij Zeist is men ijverig bezig met hel daarstellen van al die gebouwen welke buiten de linie der tenten voor eetzalen van officierenkoffijhuizen of aanleg plaatsen worden opgeslagen. Alleen hel opslaan der tenten zal neg noodig zijn, om het geheel te voltooijen; hiermede is men den lsten Augustus begonnen. De reeds kam perende troepen hebben nog al last gehad van den velen regen; men heeft dus ook afwateringskanalen aangelegd. Voor de omliggende plaatsen geelt bereids het kamp vee! vertier. Het wordt opgeslagen eenige minuten regts van den weg van Utrecht naar Amersfoort, even voorbij het Huis ten Halve. Partikuliere berigten uit Batavia melden hel volgende: o o Men verneemt van goederhand, dal de algemeene secretaris van het gouvernement, mr. A. Prinswelke als commis saris van gouverneraentswege naar de westkust van Borneo was gezonden om langs diplomatieken weg de nog bestaan de geschillen met de weerspannige Chinezen te dier kuste te regelen, op het onverwachts te Batavia is teruggekeerd. De gezonden commissie is op eene allezins vijandelijke wijze onthaald en ofschoon officieel nog niets is bekend gemaakt, zoo verneemt men toch, dat hier en daar met de muite lingen gevochten is. De jongste parijsche ministeriële bladen deelen opga ven mede omtrent de sterkte en zamenstelling der russischo land- en zeemagtwelke naar zij verzekeren, uit echte bronnen geput zijn. Volgens die opgaven beslaat de gere gelde landmagl uit 30 divisien of 120 regementen infanterie, en 15 divisien of 60 regementen cavalerie; en is zij met de reserve en de depóts hoogsten 628,000 man met 1540 stukken geschut sterk. Hierbij voege men nog 30 lot 50,000 kozakken met hunne ligte artillerie, alsmede de gendarmerie en andere gewapende corpsen voor de binnen- landsehe dienst. Van deze krijgsmagt is op dit oagenblik in Europa in de daad niet meer beschikbaar dan 420,000 man, 72,000 paarden en 1272 kanonneneene sterke krijgs magt maar die zooals de parijsche bladen aanmerken, ge ëvenaard wordt door hetgeen andere groole mogendheden kunnen op de been brengen. De russische vloot bestaal volgens die dagbladen uit 45 linieschepen en 30 fregatten, verdeeld in vijf eskaders; voor drie daarvan is de haven van Cronstadl in de Oostzee, en voor de twee overige de haven van Sebastopol in de Zwarte Zee als vereenigingspunt aangewezen. De groothertog Con- stantijn is benoemd lot groot-admiraal der vloot en houdt thans eene inspectie over haar. Deze vloot is minder sterk dan hare talrijkheid zou doen denken. Met uitzondering der Grieken en Finnen, die doorgaans goedo zeelieden zijn, is do bemanning der oorlogschepen slecht zamengesteld en meestal onvoltallig. Men heeft het eerste eskader nog niet kunnen uitrusten; het derde is onlangs van Cronstadt in zee gesloken; het tweede is na eenige evolutien in de Oostzee uitgevoerd te hebben, weder voor anker gaan liggen. Een britsch oorlogsvaartuig, het stoomschip do Rattler, heeft den 11 den Mei jl. in de wateren van China, en wei in de kleine haven van Namquan, eene vrij sterke vloot van zeeroovers aangetast en na een ernstig gevecht al de jonken vernield of genomen. Vijftig zeeroovers zijn in handen der Engelschen gevallen en aan de ehinesche mandarijnen lot teregtstelling overgeleverd, 84 stukken geschut van ver schillende grootte zijn buit gemaakt. De Friend of China van den lsten Junij j.l., geeft een omstandig verslag van dit gevecht en beschrijft het als een der meest eervolle wa penfeiten die immer in de ehinesche zeeën door een enkel schip verrigt zijn." Men verneemt dat de spoorweg van Panama de pro vincie Carthagena bijna ontvolkt heeft, zooveel werklieden zijn daarheen vertrokken, om aan dien weg te arbeiden, terwijl bijna niemand teruggekeerd is. De moerassen in de landengte zijn zelfs dootlelijk voor hen, die daar ge boren zijn. In weerwil hiervan lokken de hooge prij zen, die de spoorweg-maatschappij aanbiedt, immer veel volk. Do Moniteur berigl dal het geschil over de grens scheiding lusschen Frankrijk en Spanje aanleiding tot be droevende wanordelijkheden heeft gegeven en tot botsingen lusschen do wedcrzijdsche grensbewoners scheen te zullen leiden dat onverwijld bijzondere commissarissen der beide gouvernementen, ter plaatse het punt van regten zullen gaan uitmakenen dat inlusschen het betwiste grondge bied onzijdig is verklaard. De fransche policie is op het spoor van een nieuwe wijze van smokkelen gekomen. Belgische kleedermakers nemen, namelijk, bestellingen aan langs de fransche grens, plaatsen en smokkelen de kleederen over de grenzen, door

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 2