zoowel als van hirmcnlandsche kapitalisten gelrokken, die belang stellen iu do cultuur van zoodanige eigendommen. Ecii groot bezwaar voor de koopers is opgeheven door de vrijwaring van de zijde des gouverncinents voor alle aan spraken, die op de drooggevallen gronden mogten worden gemaakt, ten behoeve der toekomstige eigenaars." De werkzaamheden aan den Rhijnspoorvveg worden zoo krachtig voortgezet, dat nog voor het einde dezer niaand, do aardebaan van Utrecht lot Gouda geheel voltooid zal zijn. Verscheidene bruggen zijn ook reeds bijna geheel voltooid. Den lóden Augustus e. k. rukken in het kamp van Zeist: het 4de bat. van het 4de reg. inf. sterk 19 offic. en 477 oinleroHic. en manschappen overnachtende den 14den te Doorn en Langbroekhet 4de bat. van het 5de reg. inf., sterk 19 tiïic. cn 481 onderofïic. en manschappenover nachtende den 14den Ic Utrecht; het 4de bat. van het 6de reg. inf sterk 20 oflic. en 483 onderofïic. en manschappen, overnachtende den 14deit Ie Woudenberg en Maam bet 3de bat. van bel 8sle reg. inf., sterk 19 olfic, en 487 onderol- fic. en manschappen, hetwelk den 15*len van Amsterdam ■nel den spoortrein Ic Utrecht aankomt, en dadelijk naar het kamp marcheert. Den I6den rukken het kamp binnen; hel 1ste hal. gre nadiers, sterk 20 oflic. en 537 onderofïic. en manschappen, overnachtende den 15den Ie Utrecht; hel fiat. jagers, sterk 21 oflic. en 497 onderoffie. en manschappenwelke den 15den Uliecht doortrekken en overnachten aan den Bilt en Zeist; het 3de bat. van hel 3de reg. inf., sterk 20 olfic. en 503 onderolfic. en manschappenovernachtende te Bnnnik, Odijk, Rij senburg en Driebergen: hel 4de bal. van het 7de reg. inf., sterk 19 olfic. en 487 onderolflc. en manschap pen, overnachtende den 15den te Amersfoort. De kavalarie, welke deel zal nemen aan de oefeningen in hel kamp, zal bestaan uil den staf, de 2de, 3tle en 4de eskadrons van het reg. dragondeis; den staf en het 3de es kadron steik 10 olfic., 131 onderoffie. en manschappen, met 133 paarden, cn het 2de esk., sterk 5 olfic,, 128 on derolfic. en manschappen, cn met 122 paarden, komende den 15den to Amersfoort in garnizoen; hel 4de esk., sterk 5 olfic., 128 onderolfic. en manschappen, met 122 paar den, komt den I7tlen Ie Soest en zal aldaar gekautonneerrl blij ven. Deze 3 eskadrons verwisselen elkander om de 10 dagen in hel kantonnement en wel hel 4de esk. Ie Soest, het 3de esk. aan de Bilt cn het 2de esk. te Lcusden. Ter aanmoedigiging tot het stichten van zeemanshuizen waar geen sterke drank Ie bekomen is, moge strekken hel berigl, dat in de stad New-York het getal zeelieden, die in zulke verblijven hun intrek hebben genomen, binnen één jaar ongeveer 7000 heeft bedragen. In do noord amerikaan- sche zeehavens telde men verleden jaar omstreeks vijftig zeemanshuizen en afschaffirrgskoslhuizen, In brieven uit Konstantinopel van den 25 Julij, langs den gewonen weg ontvangen, wordt nog gezegd, dat aldaar het gerucht van ecne nederlaag in omloop was, welke de Russen in Circassie zouden hebben geluiden. Volgens zeggen zou do schoonbroeder van Chymil in den nacht van 28 op 29 van do Ramadan, hel russische fort Tioprak-Khulé in genomen en bij die gelegenheid 450 man gedood hebben waaronder den kommaudanl der kozakkenden generaal Bokinkoft; 200 stukken geschut en veel amunitie waren bij die gelegenheid in handen van d< n vijand gevallen. Do vrij willigers hebben voorts hel fort geslecht. Te Pornbroke heeft cene opschudding plaats gehad on der du werklieden, die echter thans niet in een eisch lol hooger loon aanleiding vond. De werklieden van de hceren o Clarck, Wood&Comp.ondernemers van spoorwegen cenigo waggons hebbende laten komen, die iets grooler waren dan de gewoonlijk gebruikte, werden deze door de arbeiders s' nachts aan stuk geslagen cn vernield, terwijl zij den volgenden dag weigerden met andere dan de gewone waggons te arbeiden. Twee politie agenten, die hierop toegeschoten waren, om de opschudding te keer Ie gaan, dreigden met hunne pistolen, zoo de menigte zich niet rustig hield. Dit belette echter niet, dat zij, nog woedender geworden zich op hen trachtten te werpen, waarop een hunner werkelijk zijn pistool afschoot, ten gevolge waarvan twee der arbeiders gedood werden. Op een deswege ingesteld onderzoek heeft de jury haar verdict uilgebragt van: moord, die te reglvaardigen is. In de departementen Cólo-d'Or en Aubo heeft een hevige orkaan gewoed, vooral in de omstreken van Nogent. Al de koornvclden zijn verwoest. Hazen en patrijzen zijn door de groole nedervallende hagelsleenenwaarvan eenige tot 35 wigljes wogen, gedood. De orkaan was zoo hevig dat een bewoner van Proverville in een wijngaard werd ge worpen en wel met zulk cene kracht, dal men een oogen- hlik aan zijn leven gewanhoopt heeft. In de new-yorksche dagbladen van den 25 July vindt men het volgende ijzingwekkende voorval vermeld: Drie mannen hadden zich in een ligt vaartuig op de Ni- agara-rivier nabij den waterval gewaagd, en werden al spoedig naar den afgrond gesleept. Twee dier ongelukkigen stortten in de hruischenile waterkolk, terwijl de derde, lot groolo verbazing der aanschouwers, zich aan den rand der diepte aan cene uitstekende rots had welen te grijpen. Men poogde verscheidene schuiten naar hem af te sturendie alle omsloegen, doch voorzag hem op deze wijze van levens middelen, welke in hakken aan louwen tol hem werden afgedreven. Eindelijk kwamen reddingsbooten van Bufïalo, doch op het oogenblik dat hij zoude gered worden, deed uitputting hem loslaten, en ofschoon hij zich nog door zwem men trachtte te redden, werd hij door de kracht des waters medegevoerd, stortte onder het uiten van den laalsten angst kreet naar beneden en verdween voor de oogen der ont stelde menigtedie builen magto was hem hulp te verleenen. Te Reims hebben een twintigtal veroordeelden lot dwangarbeid, en wel van de gevaarlijksten, eene poging aangewend om uit de gevangenis te onlvluglen. Zij hadden het plan daartoe reeds lang gevormd. Om daartoe nu to geraken, moesten zij eerst de cellen van de galerij, die op den openbaren weg uitziet, openen, de ijzeren staven van een der vensters der galerij uitrukken, en zich ver volgens door middel van een of meer beddelukens neder- ialen.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 2