hel laatst dcf vorige week geraakte een wagen waarin 4 a 5 personen zalen, op den straatweg van Har- lingen naar Leeuwarden, in groot gevaar. Men ontmoette natiij Zvveins eenen slier, door een man geleid. Hel beest rnaakto sprongen dwars voor liet paard, geraakto onder den voet, en bel steigerend paard ging er over been. Hierdoor kwam de nu woedende stier tusschen en onder den wagen, ilio achterover viel en zoodanig werd verbrijzeld, dat do icizi«eis van achteren uit het rijtuig konden outvlugtcn. Gelukkig kwamen zij alzoo met liglu kneuzingen en den schrik vrij. Volgens een brief van den heer Chs. Buschek agent voor Europa der tentoonstelling Ie Nevv-Yorkgedagteekend uit die stad van 6 dezer, waren al de goederen der nedeil. inzenders behoorlijk gerangschikt in de daarvoor bestemde afdceling van hel gebouw, en was die heer ijverig bezig ai bet verdere te bezorgen in de waarneming der hem loevcr- O O trouwde belangen, waarover nadere berigten spoedig ver wacht worden. Den keizer van Frankrijk heeft bij de jongste jagt in bet bosch van St. Germain een ongeval getroffendat ernstige gevolgen had kunnen hebben. Hij was door eenigo adju danten en ordonnans-efficierrn vergezelt) en bereed een jong en wild paard. Het geweer van een persoon zijns gevolgs ging bij toeval af, liet paard des keizers ging door en snel de naar een diepen afgrond. Gelukkig is tic keizer een zeer geoefend luiler en gelukte het hein meester van zijn paard Ie blijven en het lol staan te brengen. Het was hoog lijd, want bij bevond zieh nog slechts op eenige schreden van den algrond waarin ruiter en paard onfeilbaar den dood gevonden zouden hebben. Men bewonderde de koelbloedig heid des keizers, die bedaard bevel gaf lol voortzetting der jagtals ware er niets voorgevallen. Voor eenigen lijd was do kamer van koophandel te Singapore met de autoriteiten en den bevelhebber der hrit sche zeemagl in Oost-Indië in briefwisseling getreden over de nadeelen en de heleedigingendie de handelsschepen van en naar Singapore steeds van de chinesehe zeerovers ondervinden. Hoewel allen eenparig van oordeel waren, dal hel kwaad van een zeer ernstig karakter was, en, zooveel in hun vei mogen was, beloofden deze barbaarsche handelwijze te keer te willen gaan, erkrnden zij niettemin, dal hunne be voegdheid niet ver genoeg uitstrekte, om zoodanig te werk te gaan als zij wel wenschten. De locale autoriteiten kon den namelijk niet verhinderen, dat zcerooversjonken hare havens aandeden, terwijl de hritsche zeemagl geen zoodanige jonken in zee gevangen mag nemen, wanneer zij niet op de daad van zeeroof betrapt werden. Ten einde echter dezen ongelukkigen staal van zaken ein delijk te doen ophouden heeft de kamer van koophandel alsnu voorgesteld, dat zekere bepalingen over het hoofd zouden worden gezien en dc zeerooverszonder op de daad betrapt te zijnaangehouden en veroordeeld kunnen worden. Dit voorstel is opgezonden aan den gouverneur-generaal en een afschrift daarvan aan sir F. Pellew vice-admiraal en bevelhebber der brilsche vloot in die wateren die der kamer reeds van do ontvangst van hetzelve verwittigd heeft. Hoewel nu in duszelfs schrijven geen zoodanige hulp toe gezegd wordtals de kamer van koophandel wel gcwenscht had, blijkt toch daaruit, dat deze zee-oflicier alle pogingen in bet werk zal stellen, ten einde aan de redelijke eischen van het handels ligchaam te gemoet worde gekomen. Do heeren Hutchiiison en Zoon te Huil hebben een last lol verzending van een volledig bouten huis uilgevocid, voor een Engehchman te Melhournedie 3000 a 4000 p. st. daar aan ten koste gelegd heelt. Het huis bevat elf ruime ka mers, cn is belegd met zink. liet beslaat, wanneer het in elkander gezet is, 88 voet lengte hij 60 voet breedte. De vervaardiging duurde drie maanden; er is opzettelijk een schip voor de verzending bevracht. De verschepingen naar Australië gaan in Engeland steeds voort. Er leggen thans ruim 130 schepen alleen to Londen gereed om ladingen naar het goudland over Ie bren gen. De hoeveelheid hier, die derwaarts gezonden wordt, is verbazend cn men berekent den inkoop gedurende de laatste maanden niet'bij honderde, maar bij. duizende do zijnen flesschen daags. Do amerikaansclie dagbladen deelen in exlenso de huwelijks-acte van Lola Montcz mede, die, zoo als men weet, to San-Francisco weer gehuwd is met den heer Huil, dagbladschrijver aldaar. De namen en titels, onder welke zij daarin voorkomt, zijn de volgende: Maria-Elisa-Rosanna Doloresgravin van Lansfeld van Heald, baionnes van Ro- senthal, domvrouw van de orde van St. Therese. Een engelsch dagblad meldt het volgende verregaande staaltje van vverkverlaling: Te Sanquar heeft de omroeper bekend gemaakt, dal een groot aantal jonge arbeidsters ver klaard heeft, voorniet minder dan 2 sh. 6 p. per dag, tot het binnenhalen van den oogst, te willen medewerken era diegenen, welke minder dagloon aannemen, bij de terug komst van hel veld Ie zullen steenigen. Uit de republiek Ecuador verneemt men, dat de pre sident Urbina zieh gereed maakt era zich naar Peru te be geven. Tot voorwendsel dezer reis voert hij den slechten slaat zijner gezondheid aan; doch algemeen erkent men, dat dit vertrek niets anders is dan ecne vlugl. De president toch weet maar al te wel, dal door den generaal Robles eene revolutie op groolc schaal voorbereid is, die op het punt staal van uit te barsten. Daar bij haar geen genoeg- zamen wederstand kan bieden, gaat hij liever in veiligheid1 het land verlaten. Robles wil Urbina van do regering ver vallen verklaren, en zelf de teugels des iievviuds in handen nemen. In Saksen en andere duilsche staten, neemt de expor- tatie naar Amerika, bijzonder van wollen manufacturen, bui tengemeen toe. De laken-fabrijkanten zijn naauwelijks in slaat om aan de bestellingen van daar te voldoen. Van daar ook de belangrijke prijsverhoogingwelke dit handelsartikel in de jongste lijden heeft ondergaan. In den nacht van 11 op 12 dezer is op de sterren wacht te Berlijn, door den heer Brulms, weder eene nieuwe'

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 2