Heldeb den 14 October 1853. AANBES TEDING. 1T IE TT W S T IJ D X 17 3 E IT. De BURGEMEESTER der gemeente Helder vestigt bij deze de aandacht der belanghebbenden op de heden gedane publicatie ten aanzien der quarantaine-maatregelendie even als vroeger zullen behooren te worden in acht geno men; welke publicatie op de gebruikelijke plaatsen is aan geplakt. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BOSSE. Op "Woensdag den 19 October 1853, des namiddags ten 2 ure, zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Commissaris des Konings in de provincie Noordholland, of, bij deszelfs afwezen door een der Leden van de Gedeputeerde Staten, in bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, aan het Gouvernements gebouw in de St. Jansstraat te Haarlem, worden aanbesteed: a Het zesjarig onderhoud van de Zeewerken gelegen voor de kusten van Willemsoordden Helder en Huisduinen, in gaande met den dag der approbatie van de besteding, en eindigende den laatsten September 1859. I Het herstellen van stormschaden aan de Provinciale Zeewering te Pelten, met de leverantie der daartoe benoodigde mate rialen. Deze aanbestedingen zullen bij enkele inschrijving geschieden volgens de artt. 16 en 7 der bestekken, welke ter lezing zullen liggen, behalven aan het Gouvernements-gebouw te Haarlem, in de voornaamste logem. en kofiijh. alste Amsterdam, in het Wapen van Medemblik, op den Dam, in het Noordhollandsch koffijbuis,in de Kalverstaaat, in het Koffijhuis het Vosje, achter de Oude Beurs; in de Beerebijt, buiten de Utrechtsche Poort en bij P. J. Colen brander, in de Bel, op den Hoek van den Haarlemmerdijk; te Haarlem, in de Kroon, in het Noord-PIollandsche Koffijhuis, in de Halve maan, in de Roskam en in den Glazenwagente Alkmaar, in de Toelast in den Burg en in het Wapen van Haarlemte Hoorn in het Onafgemaakte Schip en in den Doelen, te Purmerend bij den kastelein Frikke; te Medemblik, in de Yalk; te Nieuwediep, bij de Erven J. Boven en bij de Wed. Ihnen; te Sliedrecht, bij de Wed. J. van der Vlies; te Buiksloot, bij Vuijk en Sitter; te Naarden, bij Jurrissen; te Muiden, bij P. Amersfoort en te Utrecht in het koffijhuis den Nieuwen Bak. Zullende op Zaturdag vóór de besteding zooveel noodig, aanwij zing in loco worden gedaanen inmiddels verdere informatien te bekomen zijn bij den Hoofd-Ingenieur E. de Kruiff, te Haarlem, en den Ingenieur P. J. H. Hayward, te Alkmaar. HELDER en NIEUWEDIEP, 15 October 1853. De particulier die 500 uitloofde om nog eene poging te wagen tot redding der equipagie van bet pruisische bark schip Liverpoolden 26 Sept. voor Teiel gestrand en door wiens zorg de reddingboot van de Cocks-dorp werd gehaald waarmede den volgenden morgen nog een man werd gered (zie het ingezonden stuk in ons vorig nomraer) is, naar wij vernemen, de heer J. L. KikkertNotaris te Teiel en Lid van de provinciale Staten, Zr. Ms. oorlog-schooner Macasser, komm. de Klerq, heeft heden, onder het lossen der gewone salutschotenonze haven verlaten, koers zettende naar de middcllandsche Zee. In den nacht van 10 op 11 October jl.kwamen twee rijtuigen van de Lemmer naar Sneek. In dezelve bevond zich een gezelschap, dat van Schellens naar de Lemmer was vertrokken, om van daar hnnnen nieuw beroepen leer- aar af to halen. Het eerste rijtuig, waarin zich D. J. van Schettens bevond met nog een man en twee vrouwen, aan do brug van het Hoogënd gekomen, schijnt het paard, door het schijnsel van eene op de koemarktsbrug nog bran dende lantaarn, verschrikt te zijn geworden, waarop het zelve met den wagen achterwaarts in de kolk stortte, nadat de beide mannen nog tijdig uit het rijtuig gesprongen wa ren. Het tweede rijtuig inmiddels voortgereden zijnde, zou de predikant, die zich daarin bevond, gaan zien waar zyn gezelschap bleef, en liep, roede door de duisternis misleid in het water. Z.Wel-Eerw.alsmede de beide vrouwen, zijn na vele moeite gered, doch het paard is eerst den volgenden morgen levenloos opgehaald. Onlangs had te Staphorst het volgende ongeluk plaats H. Boven, met zijne vrouw en twee schoonbroeders naar Zwolle zullende rijden, geraakte bel paarddat schrikte voor den roet linnen overdekten wagen, waarvoor het eerst werd ingespannen, op hol, waarom Boven, die nog niet was op geklommen, het paard bij den kop wil grijpen, maar daar door in de touwen verward, onder den wagen geraakte, ten gevolge waarvan hij twee hoogst gevaarlijke beenbreuken heeft ontvangen, zoo dat men voor zijn leven vreest. Het paard is wel een half uur voortgehold. De beide mannen zijn intusschcn uit den wagen gesprongen, hetwelk eene ernstige wonde aan het hoofd heeft veroorzaakt, terwijl de vrouw, die is blijven zitten, geen letsel bekomen heeft. Eene verschrikkelijke schipbreuk heeft plaats gehad met het schip Annie Jane, dat den 6den der vorige maand van Liverpool met 450 passagiersmeerendeel iersche land verhuizers, naar Quebec en Montreal onder zeil is gegaan. Hetzelve is aan de kust van het Barra-eiland (tot de Hebri- den groep behoorende) gestrandmet dal ongelukkig gevolg dal 348 passagiers hunnen dood in de golven hebben ge vonden. Veel bijzondei heden dienaangaande zijn nog niet bekend. Hel schip moet dooi een' hevigen storm uit het Zuid-Oosten geteisterd zijn geworden, zoodat het in de na bij heid dier kust gekomen, zwaar beschadigd werd. Be halve 102 der passagiers zijn, naar men verneemt, 12 matrozen gered. Ook den kapitein zou het gelukt zijn aan land to komen. De engelsche admiraliteit heeft berigt ontvangen van den goeden staat van den Investigator, een der schepen, die tol het opsporenzoo mogelijkvan kapitein Franklin zijn uitgezonden, en zelfs sinds eenigen tijd als vermist werd beschouwd. De Investigator, kapt. M'Clure, heeft thans nagenoeg het aardrijkskundig vraagstuk opgelostwaar over sedert eeuwen zoo veel is gesproken en geschreven en waarvoor zoo veel door koene reizigers is geleden: den noord-westelijken doortogt. Nog eenige schreden wijder, en die doortogt is vohoerd. Wel was door verscheiden vorige expeditien die uilkomst voorlereid of stukswijze volbragt; doch het was kapt. M'Clure en zijne equipage voorbehou den den doortogt te volvoeren in hetzelfde schip en met

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 2