briefje of annonce-büjel van Kaufman's etablissement met roode en zwarte letters gedrukt op zeer dun papier ge lijksoortig als het bankpapier en in formaat zeer teel over eenkomst hebbende niet eene gewone banknooten wel zoodanig dat aan onergdenkenden of wel aan iemand die hetzelve gelijktijdig met banknoten ontvinggemakkelijk het verschil zou kunnen ontgaan. Omtrent het bedrijf van het amerikaansche eskader 'l welk zich laatstelijk op de kusten van Japan heeft ver toond ten einde de Japanners lot het besluit te brengen om handels betrekkingen met de Ver.-Slalcn aanteknoopen wordt, naar aanleiding van in Triest onlvangene beriglen het volgende gemeld j) Den 2den Julij zijn de beide gewapende stoom-fregat- ten met twee schooners van hnnne ankerplaats Napakiang op de Luchu-eilanden noordwaails geslevend, en den 8sten Julij in de baai van Jeddo voor de stad Uraga ten anker gekomen. De aankomst van deze stoomvaarluigen die zonder zeilen, melde beide schooners, insgelijks met vast gemaakte zeilen op sleeptouw naar binnen liepen heeft bij de menigte der Japanners geene geringe verbazing ver wekt maar heeft niet belet datzoodra zy het anker hadden laten vallen hun een gouvernements-schip op zijde is gekomen met bevel om onmiddclijk weder te vertrekken en met de gewone waarschuwing, ingeval van weigering van aan deze vermaning te voldoen. De amei ikaansche bevelhebber heeft geantwoord, dat hij niet gezind was om aan dit bevel te gehoorzamen en dal indien er maatregelen werden genomen, om zijne schepen te omsingelen zulks zeer ernstige gevolgen zoude na zich slepen. Dit heeft invloed gehad. De Amerikanen zijn niet verder gemoeid, en den volgenden dag is een stadhouder aan boord gekomen om te vernemen wat de vreemdelingen begeerden. Na daarop antwoord te hebben bekomen heeft hij verklaard zonder inslructien dienaangaande te zijn en drie dagen te verlangen om dezelve uil de hoofdstad te erlangen. Deze zijn hem vergund, en inmiddels is de baai verkend en bevonden alom den besten ankergrond opte- leyeren. Den 12den is hel antwoord des Keizers aangekomen en met hetzelve twee prinsen welke met den comman deur Perry op eene kleine plaats Gorihama genaamd een plegtig mondgesprek hebben gehad waarbij zij den brief van den President der Ver.-Stalen aan den Keizer hebben aangenomen, en van geschenken hebben gewisseld. Ver dere onderhandelingen hebben niet plaats gehad. De be velhebber heeft verklaard na verloop van eenige maanden te zullen terugkomen om het antwoord op den brief te vernemen en is den 25slen bij de Luchu-eilanden terug gekomen. De Amerikanen roemen de schoonheid en den rijkdom van het land 't welk zij hebben gezien en de be leefdheid van den gouverneur van Uraga, dien hel, even min als zijne ambtgenooten aan de vereischte diplomatieke bekwaamheid schijnt Ie hebben ontbrokenom de Ameri kanen voorhands met veel pliglplegingen le doen vertrekken." Daar mede is echter de zaak nog niet afgedaan. Het geneeskundig dagblad van Boston verhaaltdal le Fairbaven een 48 jarige man leeftJames Webb genaamd, die sints zijne vroegste jeugd een onleschbaren dorst onder vindt. In gewone omstandigheden zijn drie nederl. kannen water per dag ter naauwernood voor dien man voldoende en hij zoude den nacht niet kunnen doorbrengen zonder een emmer vol water naast zijn bed te hebben. Alleen door middel van zich deze groote hoeveelheid koud water door de keel te gieten, weet de Hr. Webb zijne gezondheid to bewaren zonder zich de maag le overstelpen. Te Parijs bestaat sedert jaren eene inrigling voor het onderwijzen van doofstommen, onder leiding van den heer Duboisalwaar de doofstommen leeren zich door klanken en niet door gebaren uil te drukken. Hel fransche rege ringsblad geeft een berigt van hel dezer dagen aan die inrigling gehouden openbaar examen, en zegt: Met be wondering en blijdschap zagen de aanwezigen dat al de kinderen de hun toegesproken vragen zeer juist valleden, en ze insgelijks hoorbaar beantwoordden. De heer Dubois zelf, de bestuurder der inrigling, is een merkwaardig blijk hoever het met deze methode van onderwijs kun gebragt worden, want hoewel doofstom zijnde, sprak hij met luide en voor allen verstaanbare slem eene vrij lange rede uit. Vervolgens riep hij luidkeels en zonder hulp van eenig leekende leerlingen op die prijzen zouden ontvangen, deze antwoordden zoodra hun naam afgeroepen werd. Het examen is ook bijgewoond door den secretaris-generaal van het ministerie van staat, daartoe afgevaardigd door den mi nister van binnenlandsche zaken." Men schrijft uit Genua, dat aldaar in den avond van 12 October ontzaggelijke regens gevallen zijn, en een droe vig ongeluk veroorzaakt hebben. Eene diligence namelijk, welke van Nizza kwam, werd in de nabijheid der stad door de groote hoeveelheid water, welke zij op haren weg ontmoette, verhinderd de reis voort te zetten. In weervvi! van de spoedige hulp, welke men den reizigers bragt, is een kind in den volgeloopen wagen en twee vrouwen daar builen in het water verdronken. Eene derde vrouw redde zich door het portier en plaatste zich boven op de diligence. Het door do turksche regeringuitgevaardigde ma nifest besluit aldus: Hel turksche gouvernement, met reden beducht voor al wat het regl voor Rusland zou medebrengen om zich in de godsdienstige aangelegenheden te mengen, kon niets meer doen dan verzekeringen geven, geschikt lol het wegnemen der twijfelingen die geschilpunten geworden warenen vooral na zoo veel toerustingen en opofferingen zal het de voor stellen niet aannemen die niet konden worden aangenomen tijdens het verblijf van den vorst Mrnlschikoff te Konstanli- nopel. Daar het kabinet van Sl. Petersburg geen genoegen genomen heeft met de aan hetzelve aangeboden verzekerin gen; daar de welwillende bemoeijingen der groote mogend heden vruchteloos geweest zyn; daar eindelijk de Verheven Porte den legenwoordigen staat der zaken niet langer dulden noch gedoogen kan, noch inzonderheid de voortdurende be zetting van Moldavië en Wallachije, die een deel van haar rijk uilmaken: zoo zal het oltomanische kabinet met het vaste en loffelijke voornemen om de heilige souvereinileits-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 2