AANBESTEDIN G. 1T IE TT W 9 TIJD XT G E 1T. 10, i)e Volgende wetsontwerpen worden in de T. K. aan' genomen: 1. de begrooting der uitgaven voor de lands drukkerij; 2. tot verklaring van algemeen nut van den aanleg van een kunstweg in Friesland; 3. tot vereffe ning van liet te-kort over het dienstjaar 1S48. Op Woensdag den 23 November 1853des namiddags ten 2 ure, zal, onder nadere approbatie, door den Staatsraad, Commissaris des Konings in de provincie Noordholland, of, bij deszelfs afwezen door een der Leden van de Gedeputeerde Staten, in bijzijn van den Iloofd-Ingeiiienr van den Waterstaataan het Gouvernements gebouw in de St. Jansstraat te Haarlem voor rekening van Kerk voogden, worden aanbesteed: lo. Het BOUWEN eener nieuwe PASTORIJ met alle daartoe benoodigde materialen en arbeidsloonen, ten dienste der Hervormde gemeente te Petten. 2o. Het doen van eenige REP ARATIEN en BETIMMERIN GEN aan de Kerk der Hervormde gemeente te Kolhorn. Deze aanbestedingen zullen geschieden bij enkele inschrijving. De bestekken waarop de bedoelde aanbestedingen zullen plaats hebben, zullen ter lezing liggen, boven en behalven aan het Gouverncments-gebouw te Haarlem, in de voornaamste loge menten en koffijliuizen als: .te Amsterdam, in het Wapen van Medemblik, op den Dam, in het Noordkollandsch koffijhuis, in de Kalverstaaatin het Koffijhuis het Vosje, achter de Oude Beurs; in de Beerebijt, buiten de Utrechtsche Poort en bij P. J. Colen brander in de Belop den Hoek van den Haarlemmerdijk te Haarlem, in de Kroon, in het Noord-Hollandsche Koffijhuis, in de Halvemaan in de Roskam en in den Glazenwagen te Alkmaar, in de Toelast, in den Burg en in het Wapen van Haarlem te Hoorn in het Onafgemaakte Schip en in den Doelente Purmerend bij den kastelein Frikke; te Medemblik, in de Valk; te Nieuwediep, bij de Erven J. Boven en bij de Wed. Ihnen; te Sliedrecht, bij de Wed. J. van der Vlies; te Buiksloot, bij Vuijk en Sitter; te Naarden, bij Jurrissen; te Muiden, bij P. Amersfoort, te Petten op het Raadhuis en bij Kerkvoogden aldaar, te Barsingerhorn op het Raadhuis, en bij Kerkvoogden te Kolhorn. De aanwijzing in loco zal worden gedaanwat betreft den bouw der Pastorij te Petten, sub lo., op Zaturdag den 19 November, en wat aangaat het herstellen der Kerk te Kolhornop Maandag den 21 November aanstaande, terwijl verdere informatien te be komen zijn, zoo bij den heer Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, als bij den heer Ingenieur P. J. H. Hayward, te Alkmaar. HELDER en NIEUWEDIEP, 12 November 1853. In do jl. dingsil.ig gehouden vergadering van den Gemeen teraad waren absent do heeren J. Schoon en J. Seven- huijscn Sr. Na voorlezing van het algemeen verslag der commissie van rapporteurs, betrekkelijk hel onderzoek van den staat van begrooting der inkomsten en uitgaven van do gemeente over 1854, werden sommige posten, waarover verschil van gevoelen bestondbediscussieerd en de begrooting daarna aldus vastgesteld Inkomsten ƒ82018.671 Uigaven 81989.09 Goed slot 29.58| Hel reglement voor hel houden der bank van lecning werd medegedeeld en Ier behandeling bestemd in de eerst volgende vergadering, Hel verzoek van den heer C. J. Blok om lol definitief taalonderwijzer aangesteld te worden, werd tot ecno volgen de bijeenkomst aangehouden. Tot lid van de commissie van schooltoezigl werd met 9 van van do 13 st. benoemd de heer E. J. Verweijde. Uit de 36 sollicitanten voor de vacante betrekking van brugwachter werd met 7 vair de 13 st. aangesteld I. T. Meridclsohn. Eene verordening op het los loopen van honden zonder voorzien te zijn van een hals- of muilband, zoo mede op hel rijden met hondenwagens werd, na voor lezing, voor eene volgende zitting bestemd. Tot leden der commissie voor de onderhoudswerken, waarvan do heer C. Bakker Bz. voorzitter is, werden ge kozen de heeren J. Papineuu, J. S. Junzcn, S. Lastdrager eu K. Melzelaar. Na de mededeeling van eenige ingekomen stukken, waar onder hel proces-verhaal der op den 8 Ocl. II. gehouden verificatie der kas van den gemeente-ontvanger, werd de vergadering gesloten. Hare Majesteit do Koningin-Moeder heeft in de afge- loopene week aan bestuurderessen van het genootschap moederlijke liefdadigheid alhier, bij vernieuwing doen toe komen, de aanzicnlijko gift van ƒ100, ten behoeve van voorschrevene liefdadige inrigting. De landbouwers in de omstreken van Hulst, die ge durende de helft der jongstv er loopen maand zich beijverden, om, ondanks het ongunstige weder hunne akkers te bezaai- jenverriglen thans bijna overal voor de tweede maal dien zelfden arbeid. Op de uitgekoincne plantjes had zich eene groote menigte slakken neergezet, welke alles hebben weg gevreten. De Times geeft eeno officiële korrespondenlie uit Wecnen van dezen inhoud: Twee duizend Turken hebben zich voor Giurjewo vertoond en op de stad gevuurd. In een guveehl nabij Dam is een groot aantal Russen cu Turken gesneuveld. De Turken zijn naar den oever tciuggelrokken maar werden door do Russen achtervolgd. Bij Kalafat hebben dagelijks scher mutselingen plaats. Do Turken eerbiedigen de bezittingen van buitenlanders, die onder ooslenrijksche vlag zijn, Terwijl min of meer belangrijke schermutselingen lus- schen do lurksehe en russische troepen aan de oevers van den Donauhel voorspel schijnen te worden van een alge- meencn veldslag in rlie streken, verneemt men uit Smyrna, dat op do aziatische grenzen, hij Battoun, eyie meer be langrijke ontmoeting beeft plaats gehad. Het berigt wordt door do Sérnaphore van Marseille medegedeeld en draagt de dnglcekening var. 27 Oclober. Eene russische kolonne, zoo wordt gezegddie vóór den afloop van den door de Porie bepaalden termijn, zich op lurksch grondgebied begeven had, werd door ceno turksche divisie aangetast, die haar door middel van eerre schitterende manoeuvre volkomen op de vlugl sloeg. De Bussen werden tien mijlen ver over hunne eigene grenzen vervolgd en verloren bij die gelegenheid on geveer 1000 man. Het berigt van deze gebeurtenis had te Smyrna eene buitengewone geestdrift onder do bevolking

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1853 | | pagina 2